Felvétel a BÜK - ba


Potyi_ # 2019.10.10. 21:14

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődöm, hogy új tag felvételénél van-e valakinek tapasztalata a kamara székhely ellenőrzésével kapcsolatban? Ellenőrzik a megjelölt (alaprajz stb.) ingatlant?

Válaszukat előre is köszönöm!

Angelicasol # 2019.09.16. 09:08

Köszi KBS, annak nagyon tudnék örülni!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.16. 06:12

Szerintem puszta formaság.

Angelicasol # 2019.09.16. 00:22

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata kamarai jogtanácsosból ügyvéddé válásban? Az Ütv. alapján a kamarai jogtanácsosként töltött 1 év ügyvédi gyakorlatnak számít, ez feltétele is volt a jogtanácsosok integrálásának. De zökkenőmentesen át is lehet váltani? Csinált már valaki ilyet?

Impossible # 2019.08.12. 10:50

Igen, arra gondoltam, ha esetleg nincs meg. A hozzászólásából csak valószínűsíthető, hogy megvan. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.12. 10:32

Na, jó. De ha már megvan a szakvizsgája, nem válogathat. Jelölt nem lehet csak alkalmazott ügyvéd.

Impossible # 2019.08.12. 09:02

Igen, gondoltam, hogy félreérthető lesz. :) Úgy értettem, hogy pl. 2 év közig gyakorlat után még 1 év ügyvédjelölti gyakorlat, azalatt meg megcsinálja a szakvizsgáját, így a szakvizsga után már nem kell alkalmazott ügyvédként az 1 év gyakorlat, mert megvolt előtte. Ezt amúgy járhatóbb útnak is tartom, mint alkalmazott ügyvédként 1 évet még lehúzni.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.10. 09:43

? Szakvizsga nélkül ezer év gyakorlattal se lehetsz ügyvéd.

Impossible # 2019.08.10. 09:23

(Vagy szakvizsga nélkül az egy év ügyvédjelölti igazolás.)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.15. 09:03

A jogi előadót nem úgy kell érteni. Kell az egyéves alkalmazott ügyvédi jogviszony.

ZsuzsannaR # 2019.07.15. 08:59

Üdvözletem,

amennyiben a közszférából szeretnék váltani, az önálló ügyvédi tevékenységhez szükséges 1 év alkalmazotti ügyvédi jogviszony? Régen ez volt a szabály, de az új tv. nem egyértelmű e tekintetben. Ügyvédi tevékenységnek elfogadja a jogi előadói/bírói múltat is. Köszönöm előre is!

kezdoke # 2016.01.26. 10:55

Csak mert nem értem, miért kéne előre berendezkedni és telefonnal, faxszal felszerelni egy lakást amit majd kb 1 hónap múlva kezdhetek el használni. Elvárják hogy még sehol semmi de már béreljek és fizessek egy helyért?

kezdoke # 2016.01.26. 10:49

Sziasztok!
Ügyvédi felvétel előtt a felvételi bizottság tényleg kimegy az irodahelyiséget ellenőrizni? Telefont stb.?

Immaculata # 2015.09.18. 15:14

A Bükk az két ká.

thalamus # 2015.09.18. 13:54

Èrtem a 3 hónap most szeptembet 30-án telik le a Budapesti Kamarában.Jó akkor oda elmegyek!

Köszönöm mégegyszer!

thalamus # 2015.09.18. 11:58

Egy kérdés!

Mi van akkor ha be vagyok jegyezve a Budapesti Kamarai névjegyzékbe ügyvédjelöltként, most szünetetltetve vagyok mivel nincs állásom és mondjuk Pécsre akarok menni dolgozni mert ott kaptam állást?
Ùjból esküt kell tennem Pécsen és megint fizetni vagy hogy? A neten semmit sem találok erre vonatkozóan?

iurisvinculum # 2013.01.21. 23:17

Tisztelt Fórumozók!

Kizárja valami, hogy az alkalmazott ügyvédet csak részmunkaidőben alkalmazzák? Az ügyvédjelöltekre ugyebár van a MÜK-nek iránymutatása, de az alkalmazott ügyvédre nem találtam ilyesmit. Ha lehetséges, akkor a törvény szövege szerint az egy éves részmunkaidős alkalmazott ügyvédi tevékenység is megfelelő az önálló tevékenységhez?

Köszönettel:

IV

idibadi # 2012.03.20. 20:28

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni:

A fiatalembert 2007. júliusában 1 év 4 hónap fogházbüntetésre ítélték 2 évre felfüggesztve, de ehhez előzetes mentesítést kapott. Kérdésem ezek után, hogy kérheti-e a kamaránál az ügyvédjelölti névjegyzékbe való felvételt? Tehát a sárga csíkos borítékban igényelt Hatósági Bizonyítványban szerepel-e a büntetett előélet?

A válaszokat előre is köszönöm!

patmar # 2012.03.07. 13:03

Egy évet voltam ügyvédjelölt, most a közigazgatásban dolgozom. Ha két évem meglesz a közigazgatásban és szakvizsgázok, lehetek ügyvéd?

Egyjogász # 2012.02.17. 09:46

A területileg illetékes kamarát kérdezd meg, elvileg kell(ene) lennie erre egy szabályzatuknak. Itt van pl. a pécsieké:

http://www.pecsiugyvedikamara.hu/…irol_40.html

keselyű # 2012.02.17. 09:42

Elnökségi határozat, vagy valami ilyesmi nem foglalkozik ezzel?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.17. 09:39

Sehol. Az adott kamarát megkérdezheted, de ők sem biztos, hogy adnak előzetes listát.

keselyű # 2012.02.17. 09:32

Tisztelt Fórumozók?
Hol olvashatnám el mik az ügyvédi iroda nyitásának technikai feltételei?

hunfrakk # 2012.02.17. 08:48

megoldás:

3 évig dolgozol közig. szervnél
nem leszel ügyvédjelölt

megszerzed a jogi szakvizsga oklevelet

elmész alkalmazott ügyvédnek egy évre
egy év után lehetsz önálló egyéni ügyvéd

így nem kell ügyvédiskolába járni

johnwoo # 2012.02.17. 00:59

Tisztelt Fórumozók!

A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni:

Ha minden jól alakul, most nyáron végzem el az egyetemet. Ügyvéd szeretnék lenni, de úgy terveztem, hogy előtte 1-2 évig dolgoznék egy közig szervnél, hogy az ezen a téren szerzett tudással kezdjem el az ügyvédjelölti munkát (és utána főleg erre a területre orientálódjak). A jogi szakvizsgához 3 év jogi képesítéshez kötött munkaidő szükséges. Az ügyvédekről szóló törvény szerint a kamarába való bejegyzés feltétele (többek közt) legalább 1 év ügyvédjelölti joggyakorlat. Eddig nem is lenne probléma, hiszen 2 év a közig szervnél és utána 1 év ügyvédjelöltként, az pont 3 év, tehát lehet szakvizsgázni és utána már ügyvédként tevékenykedhetnék. NA DE utána a BÜK honlapján olvastam valamiféle kötelező ügyvédjelölti képzésről ("ügyvédiskola"), mely állítólag a szakvizsgára bocsátás feltétele. A szakvizsgára bocsátás feltételét itt úgy értik, hogy mivel tőlük kell beszerezni a ügyvédjelölti idő igazolását, ők ezt nem fogják megadni? Vagy mi más módon akadályozhatnák meg a szakvizsgázást? Ők bocsátanak szakvizsgára? Nem mindenki maga jelentkezik? A problémám azzal van, hogy ha jelentkeznék erre az ügyvédjelölti képzésre, az 3 "képzési idényből" áll, tehát akkor nekem az már 2+3 lenne, ami összesen 5 év, ami elég sok :)
Ha ez tényleg kötelező, nem lehet úgy "megkerülni" a szabályt, hogy akkor leteszem a szakvizsgát, 1 év jelöltködés, és utána kérem az ügyvédként való felvételt? Mert akkor ez így csak 4 év :)

Elnézést, ha kesze-kuszára sikeredett a kérdésem:)

Összefoglalva: Kötelező-e ez az ügyvédiskola, lehetek-e úgy ügyvéd, hogy 2 év egy közig szervnél + 1 év ügyvédjelölti munka utána szakvizsga? Vagy ha nem, akkor érdemesebb.e inkább szakvizsgát megszerezni, és utána ügyvédjelöltködni?

A válaszokat előre is köszönöm!

J.W.