Üzembentartó jogviszony megszűnése


monalisa1 # 2007.10.09. 16:50

Ha átvállalja a hiteltartozást, de ennek lehetőségét a banktól kell megkérdezni, ahogy az üzembentartői jog további dolgát is. (Mielőbb, nehogy az orra előtt a végrehajtó értékesítse a járművet.)

bizz # 2007.10.09. 13:27

Egy kérdésem lenne. Ügyfelem gépjárművet vásárolt, de nem adásvételi szerződés készült, hanem üzembentartói.
A tulajdonos hiteltartozása miatt lefoglalták a gépjárművet. Mit tehet az üzembentartó? Van e lehetőség, hogy nála maradjon a gépjármű?

monalisa1 # 2007.09.29. 17:38

Ha előkerne a pasi, peresítheted tőle a 2 évre vonatkozó sárga csekkek végösszegét.

monalisa1 # 2007.09.29. 17:36

Hát ha nincs üzembentartó akkor sajnos a tulajdonos...
A kocsit kellene tudni megtalálni - meg akinél van -, menj a rendőrségre.

pozsipapa # 2007.09.29. 15:04

Köszönöm monalisa1!
A baj az, hogy mi van a haláleset és a rendőrségi bejelemtés közötti idővel (2 év). súlyadó, bizosítás, parkolási bírságok,(egy baleset miatt, már bíroságra járok)
előr is köszi POZSIPAPA

monalisa1 # 2007.09.27. 21:34

csibe26,
Az üzembentartói jog az is csak egy "jog" melyről akár le is lehet mondani., menj be az okmányirodába és ott majd tájékoztatnak a lehetőségekről.

pozsipapa,
a te esetedben jogosulatlan személy tartja bírtokában az autót, neked meg a rendőrségen adnhatnak segítséget.

pozsipapa # 2007.09.27. 19:31

sajnos én nem tudok segíteni, de érdeklődve nézem a fejleményeket. Én a fordított problémával küzdök. Az üzemben tartói szerződéssel átadott autómnak az üzemben tartója meghalt és én nem tudom visszaszerezni az autómat, mert nem tudom hogy hol van, de a bírságok engem találnak meg. "sok szerencsét mindkettőnknek" POZSIPAPA

csibe26 # 2007.07.04. 09:21

Segítsetek !
Sziasztok
Kérdésem, mi történik akkor, ha az autó tulajdonosa az autót visszavesszi, viszont nem hajlandó az üzembentartó jogot megszűntetni, a forgalmiból kiíratni??? És így persze a biztosítást, se lehet lemondani stb. :(