elvett jogosítvány


fecko # 2010.05.10. 12:42

Üdv a Fórumozóknak!

Csatlakoznék Svédországban pórul járt autóstársamhoz egy Román élménnyel..

A szabálysértésem halmozott: 61Km/h val közlekedtem lakot területen belül, majd a jól belátható vasúti kereszteződésben, mely biztosítással nem rendelkezett megállás nélkül hajtottam keresztül. Ekkor már a jard a nyomomban volt, félbehagyták a mérést, lévén, hogy így nagyobb birság leakasztható egy "külföldiről".

Tényállás: helysziní birság ott helyben kifizetve, a Jogsim meg a román hatóságnál, (majd) postán küldik haza. Ezt más magyarral már egy záróvonal átlépésnél is eljátszották, úgy hallottam.

A hivatalos eljárás szerint jó esetben 3 hónap múltán küldik meg a jogsimat magyarországnak, ahol még egy hónap, míg a területileg illetékes okmányirodáig becsorog.

Addig helybenjárás: se meló, se nyaralás az idénre. "elvesztés" címén pedig nem kérhetek újat, mert ha véletlenül mégis hazajut a jogsi az már cikis, nem?
(Monalisa1-nek üzenem)

Azért kíváncsi vagyok "Svéd" barátunk tapasztalataira! és Mona véleményére is, persze!

Üdv. F.

adame9 # 2010.04.19. 16:48

Üdvözletem !

Eltiltottak a "B" kategóriás járművek vezetésétől (hat hónapra bevonták a jogsim)és most "A korlátlan" jogosítvány megszerzését szeretném elkezdeni!

Az lenne a kérdésem, hogy ez alatt a hat hónap alatt megszerezhetem-e az "A korlátlan" jogsit, vagy meg kell várnom amég letelik a "B" kategóriától való hat hónapos eltiltás ?
A választ előre is köszönöm!

adam0129 # 2010.04.19. 15:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A mai napon kaptam egy lavelet hogy gyorshajtáson kaptak 50 volt a megengedet és 90-nel lefényképeztek.
Persze cseket nem kaptam. A kérdésem az ,hogy mivel számolhatok ha a kocsi az én nevemen van de a fiam vezette és neki még csak 5 hónapos a jógsija . pl.Én mit kahatok ezért , vagy a fiam ha elismeri hogy ő vezette a kocsit ?Szerintem a jogsija neki tutti ugrik.Mi a legjobb megoldás őn szerint?

Doktorr # 2010.04.09. 21:04

pontosabban ittasvezetesert mennyi idore veszik el a jogsit?melyik a max.alkohol szint?
http://gbx.ro/member_page.php?…

efi99 # 2010.04.02. 16:57

Google 1. találat.
"(4) Utánképzésen kell részt vennie annak a járművezetőnek

  1. akit a bíróság vagy a szabálysértési hatóság közlekedési szabálysértés miatt legalább 6 hónapra, illetve"

Tehát: jó tanulást. 0,54 mellett rádfér.

monalisa1 # 2010.04.02. 15:16

Javaslom tedd át a kérdésedet a büntetőjog rovat ittas vezetés c. topicba - hozzáértő ott jobban felfigyelhet rá.

Szaba # 2010.04.02. 07:42

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Ittas járművezetésem volt,a mérés 0,54 mg/l légszonda.A Bíroi itélet szabálysértés lett, és 6hónap eltíltás, 70 ezer forint bírság.A polgármesteri hivataltól kapott levél szerint, utánképzésen kell részt vennem az 1988.évi 1.törvény 18§.4.bekezdésre hivatkozva.A fórumokon és több helyen is olvasható ,hogy a 6 hónapnál hosszab időre tíltanak el akkor utánképzésen kell részt venni.A kérdésem ,hogy egész pontosan a 6 hónap eltíltás az utánképzés köteles e vagy sem?

Válaszát előre is köszönöm:Csaba

Szaba # 2010.04.02. 07:31

dahkjsfhlkafhlksf

ferrke # 2010.03.20. 14:11

SZVSZ elég akkorra az orvosi amikor a jogsidért mész.

riju70 # 2010.03.20. 12:28

Tisztelt Szakértők!

Nekem 1 évre bevonták a jogosítványomat közúti baleset gondatlan okozása miatt. Az 1 év 2010 decemberében jár majd le, az orvosim viszont már 2010 júniusában.Az lenne a kérdésem, hogy az utánképzés elvégzése előtt nekem előbb az orvosit kell megcsináltatnom , vagy ilyen esetben mi az eljárás folyamata?

monalisa1 # 2010.03.18. 21:22

Jól is néznénk ki: valakitől elveszik a jogsit erre pár nap múlva "a szomszédban" csínáltatottal itthon szemberöhögi a rendőrt.

Mielőtt letelik a tiltásod ideje előtte 2-3 hónappal célszerű elkezdeni a utóoktatást -megérdeklődöd hogy lakhelyeden hol is-, valamint csak ennek a költsége most már 160 ezer forint.

Ameddig nincs az utóoktatásról papír addig az okmányiroda semmiképp nem adja vissza a bevont vezetői engedélyt.

Davide # 2010.03.18. 18:42

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy évre elvették a jogosítványom. A kérdésem az lenne, hogy ha megcsinálom szlovákiában akkor azzal vezethetek-e itthon? Válaszát előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.02.10. 17:41

Nem tudom miért nem jön be, mindegy.
Írd be a Google keresőbe a Központi Adatfeldolgozó, Nyílvántartó és Választási Hivatal kifejezést és a megjelenő találatok közt az első lesz ezen intézmény. Aztán próbáld felveni velük a kapcsolatot levélben-, telefonon- vagy e-mailban.

monalisa1 # 2010.02.10. 17:36
monalisa1 # 2010.02.10. 17:36

Próbáld felvenni a kapcsolatot a Központi Adatfeldolgozó, Nyílvántartó és Választási Hivatallal mert a kiadott vezetői engedélyek adatait ők tartják nyílván.

http://www.nyilvantartas.hu/…os/index.php

Az okmányiroda valószínűleg azért nem talál mert a jogosítványod még a régi formátumú okmány lehetett.

Ha sehogy, akkor sajnos ismét el kell végezned a vezetői tanfolyamot.

"Mona"
laikus hozzászóló

mixi6 # 2010.02.08. 19:13

Tisztelt Ügyvéd Úr.
Kérem segítsen a problémám megoldásába adjon nekem tanácsot kihez fordulhatnék.
Voltaképpen nem tudom mekkora probléma lehet az enyém de ezt majd ön eldönti.
A jogosítványom már több mint 10 éve elvesztettem megtettem a szükséges lépéseket bejelentettem a megfelelő szerveknél.
Viszont amikor kérvényeztem az új jogosítványon azt mondták hogy ilyen nevű embernek nem is volt vezetői engedélye nem látják nyomát se hogy annak hogy volt-e egyáltalán!
Pedig még a honvétség előtt raktam le a hivatásos vezetői engedélyt!
Kérem adjon tanácsot mit tudok tenni ilyenkor mert szükségem lenne a jogosítványomra a munkám miatt!

Köszönettel:Miklós.

roland111 # 2010.02.06. 08:19

Tisztelt Ugyved Ur,

egy eve vettek el a jogositvanyom melynek targyalasa marciusban lesz. Ittas vezetessel es a vezetess atengedese ittas szemely vadjaval. Mind ketto ben artatlannak vallottam magam tehat elismero vallomast nem tettem. Kerdesem az lenne, ha semilyen szabalysertest nem kovettem el eddig es nem voltam soha buntetve es kozel 15 eve vezetek milyen buntetesre szamithatok. A klinikai alkoholos befolyasoltag enyhe volt de a ver alkohol szinje kozepes 2,1. Baleset illetve szemelyi serules nem tortent.
Valaszat elore is koszonom

tomm # 2010.01.27. 10:28

SZIASZTOK! VAN E VALAKINEK FOGALMA,HOGY A MAGYAR UTÁNKÉPZÉST (NÉMETBEN MPU)VIZSGÁNAK HÍVJÁK,HOGY HA ÁTKÜLDETTEM A NÉMET PAPÍRJAIMAT MAGYARBA AZT MAJD NÉMETBE ELFOGADJÁK E MERT KINT NAGYON DRÁGA EZ A VIZSGA ÉS SE PÉNZEM SE IDŐ,SE TÜRELMEM RÁ... KÖSZÖNÖM VÁLASZTOK HA VALAKI TUDNA VALAMIT...

apubulsara # 2010.01.19. 20:48

Üdv mindenkinek!
2008 oktoberében ittasvezetés miatt elvették a jogsimat.
Ami Angol honosított jogositvány volt. Igy, szerintem el sem vehették volna, csak eltílthattak volna a vezetéstől.
Kérem, ha valaki tud ide vonatkozó jogszabályt, írja meg
ide a fórumba vagy az e-mail cimemre.
apubulsara@gmail.com
Előre is köszönöm.


Üdv mindenkinek!

monalisa1 # 2010.01.10. 20:19

Itthony egy 90/135 km-es gyorshajtás 60.000 Ft pénzbüntetést jelent, és kicsi a valószínűsége hogy "ugrana" a jogsi 1-6 hónapra.

monalisa1 # 2010.01.10. 20:17

Már miért a magyar hatóság döntene egy svédországi gyorshajtás ügyében?!

A svéd rendőrség majd hoz egy határozatot és OTT nem vezethetsz az eltiltás leteltéig -már amennyiben eltiltanak és nem csak pénzbüntetéssel súlytanak-, azonban más EU országban semmi gond a volán mögé ülnöd.

Itthon a lakhely szerinti okmányirodán: http://www.magyarorszag.hu előre kérhetsz időpontot - és "elveszett" a jogsid, vagyis kérj újat. (Némi illetékfizetés ellenében valószínűleg simán meg is kapod, amennyiben az orvosi még nem járt le.)

X ország rendőrsége általi eltiltás NEM egész Európára vonatkozó eltiltást jelent, nem.

"Mona"
laikus hozzászóló

sved # 2010.01.10. 19:34

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Svédországabn dolgozom, és gyorshajtáson kaptak (90 helyett 135 km/h). Elvették a magyar jogosítványom azzal hogy azt elküldik haza, és majd a magyar hatóságok döntenek a jogosítványelvételről, ill. annak időtartamáról. (a pénzbüntetés Svédországban jön majd)
Kérdésem, hogy melyik hatósághoz kerül majd a jogsim, mi az eljárás, és hogyan lehet gyorsítani a jogosítvány visszaszerzését.

Köszönöm a segítséget

monalisa1 # 2010.01.08. 15:15

Joci1

A 0,60 mlg/l légalkohol szint közuti büncselekménynek számít vagyis bírósági eljárás von maga után. A pénzbüntetés 40-60 ezer forint, a vezetéstől való eltiltás minimum 1 év maximum 2 év között várható.

Akit 6 hónapnál hosszabb időre tiltanak el annak utánképzésen kell részt vennie -javasolt az eltiltás lejárta elötti hónapokban jelentkezni és 1-2 hónap "elfoglaltságot" okoz-, a költség 160 ezer forint.

Ha többet akarsz tudni akkor olvasd a "büntetőjog" rovat "ittas vezetés" c. topicot.

"Mona"
laikus hozzászóló

Joci1 # 2010.01.08. 13:31

2009 nov.20.-án megállítottak lakóhelyemen,lakott terűleten belül,biztonsági őv nélkül,papírok nélkül,illetve ittasan 0,56 (helyszíni szondázás).Bevittek az őrsre,ahol szintén 0,56,majd 20 perc elteltével,054-et mértek.A biztonsági övre már kifizettem a 10.000-ft büntetést,ill.a papírok nélküli közlekedésért a 18.000-ft-os büntetést.Az ittas vezetésért mire számíthatok? Köszönettel Joci1.(vérvétel nem volt).

monalisa1 # 2010.01.06. 15:16

Mivel a vezetéstől eltiltásod a 6 hónapot meghaladja utóképzésre kell majd menned, és ott van pszichológus aki végül is eldönti alkalmas vagy-e egyáltalán a vezetésre?!

Ettől függetlenül saját érdeked, hogy a szorongás betegségből kigyógyulj, evégett fordulj bizalommal pszichiáterhez.

"Mona"
laikus hozzászóló