Elvett jogsi orvosi 8 év vezetési tapasztalattal


felszabi # 2019.05.05. 21:55

2006 ban szereztem meg a jogosítványom.
Nem okoztam balesetet járművezetés közben.
2009-ben kerültem először a pszichiátriára, “skizoaffektív zavar kevert típus” diagnózissal.
Akkor kaptam olyan gyógyszert amire azt mondta nekem Dr. Hal Viktor bajai főorvos, hogy egy évig kell szedjem és addig ne vezessek, csak utánna.
Ezt akkor be is tartottam.
Ezt a betegséget 2016-ban ki szerettem volna kezeltetni az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézményben, Budapesten.
Ott kaptam egy magas szintű orvosi kezelést, melyben megállapították a hebephrémia diagnózist. Dr. Milák Piroska doktornő volt a kezelőm, akihez később el is jártam magánorvosi kezelésre a rehabilitáció után.

2016-ban nyarán le lettem százalákolva 50% ra Kiskunhalason Bipoláris zavar, és hebephrémia betegséggel.
2016-ban a leszázalékoláskor küldtek egy felülvizsgálati kérelmet a jogosítványomhoz amit a bajai pszichiáterem (Dr. Pogány László) visszautasított.
Így le kellett adnom a jogosítványt, amelyről azt mondták hogy vissza kapom amint lesz orvosi alkalmasságim.
Erről megkérdeztem Dr. Milák Piroska doktornőt, hogy mit tegyek. Ő azt javasollta, hogy járjak utánna a jogosítvány orvosi alkalmasságimnak, mert jár nekem a pozitív eredmény.
A pszichiáterem dr. Pogány László azt mondta hogy a jogszabályok miatt nem adja meg a jogosítványt, bár ő, az ő szavaival élve, “”el merne mellettem utazni akár Berlinig is...””
Már 2019 van, több mint 2 éve le vagyok százalékolva (50%) és dolgozok 2 éve heti 40-45 órát.

A kérdésem, hogy lehet e a leszázalékolást vissza vonni?, hogy úgy talán könnyebben visszakaphatnám a jogosítványom.

Esetleg van e valami módja annak hogy a jogosítvány orvosi alkalmasságim vissza kapjam másik kórházban?