Jogosítvány kezdete és vége


Kogeza # 2021.12.01. 13:17

Közben megtaláltam, hogy a 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelet az 500/2020. (XI. 13.) Korm. rendeletet újból hatályba léptette, úgyhogy jól írtad Szomorú örökös, köszönöm.

Kogeza # 2021.12.01. 09:36

"1. § (1) A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.”

No igen, csak a 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzetet megszüntette a 26/2021. (I. 29.) Korm. rendelet. Aztán egy másik kormányrendelet megint kihirdette, de értelmezésén szerint így az általad hivatkozott jogszabály már nem alkalmazható.

gylab # 2021.12.01. 06:31

Csak egy megjegyzés: külföldön nem tolerálják a lejárt hazai jogsit, sem a forgalmit!

Szomorú örökös # 2021.12.01. 06:29

Kogeza

Egyébként itt a hivatalos jogszabály is hozzá:

'500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet
a veszélyhelyzet idején az okmányokra, továbbá az ügyintézésre vonatkozó egyes szabályok megállapításáról

1. § (1) A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok - ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is -, valamint a közreműködő intézmény által kiállított, diákigazolványra való jogosultságról szóló igazolások a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.

Szomorú örökös # 2021.12.01. 02:18

Kogeza

Napokon belül lejár a jogosítványom eredeti érvényességi ideje.
Meghosszabbodik automatikusan a járványügyi intézkedések alapján?

Igen! De ha van időd és pénzed - az orvosi vizsgálat hozzá továbbra sem ingyenes, csak a jogsi-csere - lehet érdemes megcsináltatni, mert amikor a vészhelyzet lejár, mindenki jogsit akar majd csináltatni és akkor lehet nem lesz olyan gyorsan készen, mint szeretnéd. Nem beszélve arról, hogy csak itthon érvényes a vészhelyzet alatt a lejárt jogsi, külföldön szerintem ez már nem igaz.

Kogeza # 2021.11.30. 19:37

Kedves Fórumtársak!

Napokon belül lejár a jogosítványom eredeti érvényességi ideje. Meghosszabbodik automatikusan a járványügyi intézkedések alapján? Ha igen, meddig és melyik jogszabály alapján?

Köszönöm!

Silverline # 2020.06.08. 09:36

Sziasztok !

Az a kérdésem lenne hogy én 2019.03.05 -én kezdtem el a jogosítványt de 2020.03.03 lett meg a forgalmi vizsgám.

Még így is meg kaphatom ?

köszönöm előre is