Lopott autó forgalomban?


Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.25. 14:52

Köszönöm mindenkinek!

wers # 2021.11.25. 11:33

Kedves Béla!
2009-ben nem hivatalból vonták ki a lopott gépjárművet a forgalomból. A tulajnak kellett kérnie ideiglenes kivonást, ami nem tart örökké. Ha lejár a kivonás időtartama (akkor tán 5 év volt) automatikusan visszahelyeződik a forgalomba - megkockáztatom, hogy ez a tulaj értesítése nélkül történt meg.
Nem volt egységes a gyakorlat, volt ahol a kevésbé rossz megoldással élt az okmányiroda és nem ideiglenesen vonta ki a forgalomból hanem átmenetileg. Ez annyival jobb, hogy az ügyfél (tulaj) szempontjából véglegesnek számít. (ezt leginkább külföldre eladásnál alkalmazzák)

A biztosítók elfogadták a szerződő felmondását a rendőrségi határozat alapján, így emiatt nem keletkezett ügy, hogy a hivatal vonja ki.
Lejárt műszaki miatt nem vonják ki a forgalomból addig, ameddig rendőri közúti ellenőrzéskor ez nem kiderül. Vagyis ha bárki műszakija lejár attól még senki sem fogja kivonni, de nem közlekedhet a gépjármű. Tehát emiatt sem indulhatott eljárás.

A gépjárműadó az jó kérdés, vajon miért nem találta meg az önkormányzat évekig az adófizetéssel.

Nem egyedi az eset, hallottam olyanról ahol éppen az adóval kínozták a szerencsétlen áldozatot hosszú évekig.

Látom, megint jó ügyet kaptál, sok sikert hozzá!

Kogeza # 2021.11.24. 15:34

Azt, hogy a gépjármű forgalomban van, arra alapozod, hogy a végrehajtó le tudta foglalni?
Vagy valamely nyilvántartásban adat lekérdezésénél láttad konkrétan, hogy forgalomban van (nincs kivonva a forgalomból) a gépjármű?

gerbera317 # 2021.11.24. 10:13

előhúzott egy 2009-es rendőrségi határozatot
Tehát úgy. Nincs ebben semmi különös.
és kéri a foglalás feloldását
Ebben már inkább. Ha igaz a fenti, akkor ugyan miért fűződik érdeke a feloldáshoz?
nem vagyok én végrehajtó
Viszont a végrehajtó az. Nézze meg akkor ő. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.24. 10:04

Ahol ezt látod, ugyanott látszik az üzemben tartó/tulajdonos is.

Nem látom, nem vagyok én végrehajtó. ;)

Amit látok: a végrehajtó 2021-ben lefoglalta az autót; (feltételezem, a nyilvántartás alapján dolgozott); az adós meg előhúzott egy 2009-es rendőrségi határozatot arról, hogy az autó ellopása miatt indult nyomozást új adatok híján felfüggesztik, és kéri a foglalás feloldását.

Ennyiből próbálom összerakni, mi van itt. Gondoltam, hátha tudtok segíteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.24. 09:56

Hogy miért ne lehetne?

  1. Jogszabály írja elő, hogy ha eljárás indul a gépjármű ellopása miatt, akkor hivatalból ki kell vonni a forgalomból.
  2. Mennyire életszerű, hogy valaki 11 éven keresztül fizeti a felelősségbiztosítást és a súlyadót egy olyan autóra, amely eltűnt? Márpedig ha nem fizeti valamelyiket, a járművet hivatalból kivonják a forgalomból.
  3. Hogyan tudja időről időre leműszakiztatni az autót a tulaj, ha nincs a birtokában? Márpedig ha nincs érvényes műszakija, hivatalból kivonják a forgalomból.

A kérdés továbbra is az, hogyan lehet mégis forgalomban 2021-ben az az autó, amelynek az ellopása miatt 2009-ben nyomozás indult?

gylab # 2021.11.24. 08:22

Megfordítom a kérdést: miért ne lenne? Ha a tulaj nem vonta ki... Más nem nagyon teheti (bizonyos kivételekkel). Talán hogy a tolvaj elmulasztotta az átírást? Az sem indul meg automatikusan. Az, hogy körözik, egy másik lista.

gerbera317 # 2021.11.24. 08:03

Ahol ezt látod, ugyanott látszik az üzemben tartó/tulajdonos is.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.23. 20:26

[Felhúzom]

Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.22. 18:14

Hogyan lehetséges az, hogy egy állítólag 2009-ben ellopott, és elő nem került autó a nyilvántartás szerint 2021-ben forgalomban van?