Forgalomból kivonatás halálozás miatt


Majordomus # 2023.07.19. 20:28

Pesten is lehet ügyvédet találni. Ha nehézkes a mozgásod akkor tárgyald le telefonon és emailban és csak egyszer kell beutaznod. Vannak közlekedési szakjogászok is ilyen ügyekre.

osztap # 2023.07.19. 15:32

horex,

Tehát Aladár és Béla nyilatkoznak, hogy néhai Cecil szóban Dezsőre hagyta/Dezsőnek adta el az autót. És ez alapján a magyar hatóság vezesse át Dezsőt mint tulajdonost? Szerintem ez nem fogja helyettesíteni a hagyatéki végzést a magyar hatóságnak.

Távelőttemezés: olvasgasd ezt:
https://jogaszvilag.hu/…-es-mire-jo/
Sok ingatlanos ügyvéd ismeri és használja, ott fordul elő a leggyakrabban.

horex # 2023.07.19. 10:00

Majordomus
Ha igazad lesz küldök egy pezsgőt/addig ne igyál/ :)

horex # 2023.07.19. 09:57

osztap
Köszönöm az infókat
Bonyolódik a helyzet. Póthagyaték állitólag 2ezer USD lenne. Igaz-nem igaz, innen nem tudom megitélni
Úgy tűnik, még nem kaptam erröl levelet, hogy az örökösök nyilatkoznának, miszerint az örökhagyó szóban hagyta rám az autót. Azért szóban, mert csak a rendszámát és a tipusát tudta
Úgy látom nem lesz ebből semmi :(
Az Apostille-t erre a nyilatkozatra értettem, mert e-nélkül csak egy darab papir lenne. A magyar hivatal sem hülye.

Akkor javasolni fogom nekik, hogy az örökhagyó úgy nyilatkozott szóban, ha nekem szükségem van az autóra vegyem meg, ha nem akkor lóg . a levegóben és egy idő után, 5 év a hivatalból végleg kivonás, mehet a bontóba/az nekem hosszú idő az egészségem miatt/. 100ezret valóságban is fizetnék érte, gondolom ez a NAV-nak is elfogadható egy 25 éves autóért

"Keress egy olyan magyar ügyvédet, aki csinál távelőttemezést, úgy a legegyszerűbb szerződnötök”"
ha ezt kifejtenéd bővebben és számomra is érthetően

A másik hogy mifelénk leginkább ingatlanüggyel foglalkoznak az ügyvédek, Kisváros Pest tőszomszédságában. Mozgásban/gyalog/tömegközlekedéssel meg igencsak korlátozott vagyok,. A siker reményében azért megpróbálnék ügyvéddel "szövetkezni/.

OFF
Hogy sikerélményem is legyen
Morogtam a BM-re hogy nem válaszolnak
Ma kaptam elektronikus választ, a motorom adatairól és így igazolni tudom hogy az enyém, el tudom adni, Kicsit rendbetéve 1.5 milliórol indúlva talán elmenne, 70 éves üzemképes
ON

Majordomus # 2023.07.18. 19:56

Karácsonyra lesz autód. Sok sikert.

osztap # 2023.07.18. 15:13

horex,

Adásvétel vs ajándék: A második esetben az illeték az első duplája. Olvasgasd itt:
https://www.netrisk.hu/…taridok.html
Az egydolláros vételárakat nem szokta szeretni a NAV, ha adásvétel lesz, valami hihető összeget érdemes beírni.

Ha erröl nyilatkoznak, elég-e ha izraeli közjegyző ellenjegyzi, vagy Apostille kell?
Ez nem nyilatkozat (egyoldalú), hanem szerződés lesz (kétoldalú, Te leszel a vevő/megajándékozott). Keress egy olyan magyar ügyvédet, aki csinál távelőttemezést, úgy a legegyszerűbb szerződnötök. De ennek semmi köze az apostille-hoz. Ha visszaolvasol, apostille az izraeli hagyatéki végzéshez kell. Anélkül az örökösök nem tudják eladni/elajándékozni, mert a magyar hatóság szerint a kocsi nem az övék.

Úgy olvastam, amely ország alárta az Apostille-egyezményt, ott elég a közjegyő ellenjegyzése és igy hivatalos irat lesz amit leírnak
Az apostille-egyezmény arról szól, hogy HA van az izraeli hatóság által kiállított hivatalos iraton izraeli apostille, AKKOR a magyar hatóság elfogadja izraeli hivatalos iratként. Onnan már csak hiteles fordíttatni kell az OFFI-ban, mert a magyar hatóság csak magyarul ért.

horex # 2023.07.18. 10:54

Jó napot!
Ott tartunk, hogy az izraeli örökösök nekem ajándékoznák, vagy eladnák 1USD-éert az autót
Nem tudom melyik megoldás lenne jobb, eladás vagy ajándékozás
Adott esetben elküldenék a törzskönyvét is.
Ha erröl nyilatkoznak, elég-e ha izraeli közjegyző ellenjegyzi, vagy Apostille kell?
Úgy olvastam, amely ország alárta az Apostille-egyezményt, ott elég a közjegyő ellenjegyzése és igy hivatalos irat lesz amit leírnak

OFF
Ugyanakkor a NAV előírt 2023 második félévre és a maradék első félévre gépjárműadót
Kivonás esetén nem kell egész évre fizetni azt, első félévre már kifizettem az évi felét
Olyan cimre kérték a fellebbezést ami az E-papiron nem választható ki. Emilben kérdeztem a NAV-ot
Emilben nem adunk adótanácsot, forduljon a megyei NAV igazgatósághoz, vagy hasonló választ kaptam
Fellebbeztem, 5ezer. Azóta se kép se hang.

Adatigényléssel fordultam a BM-hez a motorommal kapcsolatban
Illeték 1250Ft , azóta se kép se hang
Lenne még mit sorolni, hogy falakba ütközik a keményen dolgozó kisember a bürokrácia útvesztőiben
ON :)

Majordomus # 2023.06.21. 19:29

Nem lesz egyszerű az ügy.

horex # 2023.06.21. 16:22

Majordomus
Jellemző használt ára 200ezer-1millió. 25 éves Mitsubishi Galant GLSi automata váltós
Van ilyen még más tipusban is, viszont ismerem a karosszéria jellemző hibáit
Tökéletesen kilakatoltatva, pár éves gumik és kényelmes mint egy nagypolgári fürdőkád :) ami szükséges, mert méretes magas vagyok és már nem hajlanak a gömbcsuklóim a kisPolszkihoz. Sokat jártam olyannal is. Májusban vizsgázott hiba nélkül
Tehát ilyet/hasonlót nem veszek, Suzukiba nem férek be/ki :) kipróbáltam. Valami erősen újszerűre nincs pénzem

Már értesitették hivatalból az ottani megfelelő hivatalt az örökségről , lássuk meg elindul-e valami

Majordomus # 2023.06.19. 19:47

Mennyit ér az az autó forintban?
.megéri küszködni érte?

horex # 2023.06.19. 16:53

osztap
Meglátom mire jutok holnap az okmányirodában. Nem hiszem hogy kiadják a magyar nyelvű halotti bizonyítványt, mert...
Most hogy levettem a rendszámokat, még sz@rul is lettem, nehogymár elvigyen ez az ügy :(
Köszi a tanácsokat!

osztap # 2023.06.19. 13:08

horex,

Izraellel tudtommal nincs örökösödési egyezmény, ezért az alább linkelt Nmjtv. miatt szerintem a magyar hagyatéki eljárási szabályok szerint kell eljárni.
Tudja-e magyar hatóság, hogy a tulajdonos halott? Ha igen, arról ki tud adni hatósági bizonyítványt, vagy az eredeti iratról másolatot? Azzal mehetnél a jegyzőhöz.
Ha nem, akkor kinti halotti anyakönyvi kivonat kell, apostille-lel ellátva. (Az apostille-t nem a magyar konzul csinálja, hanem a külföldi állam valamilyen szerve, általában egy minisztérium.) A fia kérje ki az anyakönyvi kivonatot, tetessen rá apostille-t, és küldje meg neked postán. Akkor már csak hiteles fordíttatnod kell az OFFI-nál. Ha az is megvan, akkor mehetsz a jegyzőhöz, és indíthatod a póthagyatékit, a Hetv. 19. § (1) alapján.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Ha meg tudod adni a fia nevét és elérhetőségét, akkor keresni fogják, és megállapítják majd, hogy ő az örökös. (Ha nem találják meg, a Magyar Állam örököl, ami senkinek sem jó.) A hagyatéki végzés alapján átírják a tulajdonost a gépjármű-nyilvántartásban, és azután tudtok majd szerződni.

horex # 2023.06.19. 12:02

gylab
Höhö! Volt valaha egy Zsigulim és akkor még fizetni kellett hogy a bontó bevegye és papírt adjpn róla.
Eladtam lomisoknak és önkorminál bejelentettem hogy vonják ki forgalomból
Volt nagy felháborodás, hogy ilyen nincs. Az autó az enyém, én meg éhes voltam és "megettem"
Átadták az ügyet valamely másik kerületnek, összeférhetetlenség címén, az meg kivonta forgalomból

horex # 2023.06.19. 11:47

osztap

Köszönöm! A hétvégén szinte csak olvasgattam, éreztem hogy póthagyatéki kell.
Az általad idézett trv-t is átrágom. Az elhalálozás tényét a kormányablak szerezte meg hivatalosan
Harmadik ország, valamiféle három hónapig érvényes útlevéllel élt itt
Több kapcsolaton keresztül sikerült elérni a néhai fiát. Az autó a tied, milyen papir kell, elküldöm, de az héberül van, írta
Elöször is az kellene nekem, majd én lefordittatom, válaszoltam neki
És nem így működik. Nyilván nem lett hivatalosan hagyatékolva az autó mert az azonositó számai , tipusa stb. nálam vannak
Jó ismerős közjegyzőmet nem tudom elérni, de
ha mégis a fia lenne hivatalosan az örökös, neki a hagyatékról és az ajándékozás vagy adásvételiröl hivatalos másolat kell, mert ő nem fog iderepülni ezt intézni
Gondolom, izraeli magyar konzuli hitelesités kell a papirokra, aztán küldheti postán nekem
Jól gondolom a helyzetet?

Rendes fickó, mintha már találkoztam volna vele huszon éve, de az utcán elmennénk egymás mellett

Holnap leadom a rendszámot és a forgalmit, majd érdeklődök, hogy 's mint tovább

osztap # 2023.06.19. 08:57

Hogy lehetne "megvásárolni" ezt az autót és legalizálni?

Le kell folytatni a póthagyatéki eljárást, akkor lesz ismert örökös, és tudsz vele tárgyalni a megvételről.

EU-ban volt-e a néhai tulajdonos utolsó szokásos tartózkodási helye? Akkor az EU öröklési rendeletet kell alkalmazni, és főszabály szerint külföldön folyik majd a hagyatéki eljárás, az ottani jog szerint.
https://www.mokk.hu/…rendelet.php

Ha nem, akkor főszabály szerint belföldön folyik majd (ha nincs kétoldalú egyezmény), az Nmjtv. 98. § (2) szerint. Ekkor be kell jelentened az önkormin a jegyzőnél, hogy a tulaj elhunyt, és póthagyatéki eljárás lefolytatását kéred az újonnan fellelt vagyontárgyra. Ehhez kell tudnod igazolni, hogy a tulaj tényleg meghalt.

gylab # 2023.06.19. 07:47

Nem akarlak elkeseríteni, pont így jártam, végül szétvágtam és bevittem a MÉH-be, mert a bontó sem vette át. Külföldön élő örökös, aki nem is járt Magyarországra már több tíz éve, tán már kinti állampolgár is volt. Ezért vissza sem utasította az örökséget.

Majordomus # 2023.06.18. 19:33

Vedd meg az örököstől. És irasd a nevedre.

horex # 2023.06.18. 11:31

Felhozom ezt a témát
Külföldi tulajdonos külföldön meghalt, magyar autó magyar rendszám, üzembetartó ezzel megszünt, azonositó adatokat leadni.
Mi a helyzet ha előkerül a lehetséges külföldi örökös, de őt nem érdekli az autó, nem is vették be a hagyatékba és egyáltalán hagyják őt békén ezzel az üggyel?
Végleges kivonás azt hiszem 5 év. Én tároljam addig az autót?
Hogy lehetne "megvásárolni" ezt az autót és legalizálni?

Majordomus # 2023.03.02. 21:25

Végre egy pozitiv autó ügy...

drbjozsef # 2023.03.02. 17:46

Így van.

Kedvessrac # 2023.03.02. 17:41

A hagyatékiátadó végzés mert ketten örököltünk az autót,de a testvérem lemondott az én
javamra . Ennek kell jógerőre emelkedni. Ma hívtam a közjegyzőt és elsejétől emelkedett jogerőre. Ezt az iratot már postára adták tehát jövő héten kapom meg ,mely bizonyítja hogy jógerőre emelkedett. Így tudok biztosítási kötni rá és a nevemre irattatni köszönöm

drbjozsef # 2023.03.02. 05:42

Kedvessrac,

A hagyatéki eljárást a közjegyző folytatja le. Milyen bírósági döntés jogerőre emelkedésére vársz?

Kedvessrac # 2023.03.02. 05:17

Igen volt. Csak jogerőre kell emellkednie ezt várom .

Majordomus # 2023.03.01. 22:32

Vot már hagyatéki tárgyalás?

Szomorú örökös # 2023.03.01. 18:58

Kedvessrac

Ha sokat várok a papírra ,ami nem jön akkor kicsúszok a 15 napból?

A 15 nap a jogerőre emelkedéstől indul.
Ha késve kapod a papírt, akkor joggal hivatkozhatsz rá.
De szerintem nálad még szó nincs a jogerőről.