Egyedi rendszám


k.ildi # 2008.07.19. 19:10

Őszinte leszek kedves Béla,nekem a te hozzáállásod nem szimpatikus.Nofair megkérdezte,mit lehetne tenni,te egyből kioktattad,hogy a rendszám nem a saját tulajdona (amiban nincs teljesen igazad).Nem erre volt kíváncsi,és hogy nem hagyta magát nekem kimondottam tetszett!:) Fórum célja a segítés és nem a másik fricskázása,leszólása,sunyi kioktatása.Te,mint jogász névvel jöttél ide,bárki utánad tud nézni.
Hivatalosan segítségre lenne szükségem akinek fizetnék,te lennél az utolsó.
Nem személyeskedésből írtam,de így van.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.19. 15:38

OFF
:)
A vesémbe látsz, k.ildi! Valóban nem volt ínyemre - nem annyira maga a kérdés, mint inkább a feltevésének a stílusa, no meg a körítés. Tulajdonképpen jeleztem is, hogy mi az, ami nem tetszik.
S ezen fórum egyik előnye, hogy nem kötelező segítenem annak, akinek a hozzáállása nem szimpatikus.
Az meg nem érdekel különösebben, ha az illető ebből arra következtet, hogy nem is tudnék segíteni.
ON

k.ildi # 2008.07.19. 12:55

Kedves guba.

Ahogy lentebb írták,én sem látok érdemi választ a kérdésre.
Kovács úrnak úgy néz ki nem volt ínyére a kérdés,egy böffenetre azért beugrott,karöltve önnel.
Nem kellene a fórumot lejáratni.

Üdvözlettel:Kárpáti Ildi

guba # 2008.07.19. 05:36

Hát, igen! Sok könnyet elhullattam már a hozzád hasonló kis mérges emberkékért, akik úgy meg tudnak sértődni, hogy bármennyire is tukmálnák rájuk az ingyenes jogi tanácsokat, egyszerűen nem hajlandók szóba sem állni a kedves jogász hölgyekkel, urakkal.

nofair # 2008.07.18. 19:41

guba!

Nem fogok hasra esni egy "jogásztól"...,főleg nem a mai világban...
Itt nem virított semmi szakmait a jogász úr..

Úgy látom a kötekedésen kívül másra nem vagytok alkalmasak.

18 db e-mailt kaptam idáig,hogy hogyan oldottam meg a rendszámozást.
Nem kívánnak ide írni és nem miattam...

Ennyit rólatok.

guba # 2008.07.18. 18:59

Nofair!

KBS egy jogász. Nem kétlem, hogy te is vitaképes vagy a jogi témákban, de csiszoljál még egy kicsit a stílusodon.

nofair # 2008.07.18. 15:12

Sücy, önkormányzaton belül van az okmányiroda,ahol én voltam....

Új vagyok, idejöttem tanácsot kérni...,

JogÉsz kbs a kötekedésen kívül mást nem mutatott,arra meg nem vagyok kíváncsi...
Nem állítom,hogy rossz ember lehet,de,ha valaki segítséget kér,akkor ne szórakozzon..,főleg nem egy jogi fórumon az ő helyzetében...

Rendszámozás meg van oldva...,szerencsére ebben az országban mindent meglehet oldani pénzzel...

Sücy # 2008.07.18. 05:32

Kikérem magamnak... A kötekedő művész elvileg én vagyok... (mások szerint..)
nofair: Én az okmányirodát javasoltam, nem az önk. üfsz-ot.
KBS egyébként nagyon is utánanéz dolgoknak, ezt a többi témából azért lehet látni...

nofair # 2008.07.18. 00:13

Na Bélám,építő jellegű, a kérdéshez kapcsolodó ötleted még mindig nincs?

Hátha valakit még érdekel...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 22:07

Á, dehogy. A diplomát a józsefvárosin vettem Kínai Kálmántól.

nofair # 2008.07.17. 19:47

Kötekedésen és a szereplésen kívül megy más is, Bélám?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 17:29

értem miért kukacoskodnak,hisz saját tulajdonom
Ezt akkor nem is te írtad?

Azt meg, hogy ki nagyképűsködik, szerintem inkább hagyjuk...

nofair # 2008.07.17. 17:08

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Nem az volt a kérdésem,hogy kinek a tulajdona,hanem mi a lehetőségem a helyzetemben.
Több a rendelkezési jogom a "saját rendszámmal" mint a sorozatszámossal...

"Azt sem mondtam, hogy nincs más lehetősége."
Talán többre mentünk volna,a nagyképű kioktatás helyett,ha ezzel nyitsz...

Sücy:Köszi..:)
Tegnap voltam a kerületi önkormányzati ügyfélszolgálaton,ha finoman akarom magam kifejezni,nálam is hüyébbek...,

kismukk:Köszi,tervben van...

luck66:Köszönöm neked is...,úgy van ahogy írtad,csak annyi a változás,hogy 336 ezer az átírás...

luck66 # 2008.07.17. 14:27

bocsi kigészitem az előbbit,bár lehet,h a dijak változtak:

A 35/2000. számú BM rendelet 49. §-a szerint a legyártott egyedi vagy egyéni rendszámtábla jogosítottjának személyében történő változás bejegyzésére irányuló kérelmet a közlekedési igazgatási hatóság a rendszámnyilvántartásban történő ellenőrzést követően - a külön jogszabályban meghatározott igazgatási szolgáltatási díj megfizetése ellenében - veheti át. Tehát a jármű az egyedi rendszámtáblával is eladható, csak ennek az igazgatási díját ki kell fizetni. A "külön jogszabály" a közúti közlekedési igazgatási hatósági eljárások díjairól szóló 29/2004. számú BM rendelet, melynek 2. számú melléklete tartalmazza az Ön esetére vonatkozó díjat. Eszerint az egyedileg előállított rendszámtábla kiadásának, vagy a jogosítottjának személyében történő változás engedélyezésének a díja egyaránt 280 000 Ft. Azaz, gyakorlatilag az új tulajdonosnak is meg kell vennie rendszámot, ez egy jó kis állami bevétel.


Pontos választ talán csak a jogvégzettek adhatnak,de az Ó véleményük is sokszor különbözik!

luck66 # 2008.07.17. 11:56

tudomásom szerint az egyedi rendszámmal csak a tiéd lehet az autó,ha eladod másik rendszám kell rá,ezt meg viheted a papírmunkát követően a következő autódra.de keress fel 1 egyede rendszámmal foglakozó céget,ők tudnak pontos választ


Pontos választ talán csak a jogvégzettek adhatnak,de az Ó véleményük is sokszor különbözik!

Sücy # 2008.07.17. 09:11

Tény és való, hogy nem mondtad.. .pont azzel nem értek egyet, hogy nem mondtad sem ezt, sem azt, hogy van, vagy lehet, hogy van.
Részemről "vita" lezárva.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 09:07

Azt sem mondtam, hogy nincs más lehetősége. Csak kijavítottam a tévedését. Akkor mi is az, amivel nem értesz egyet?

Sücy # 2008.07.17. 07:50

KBS, nem vitatkozni akartam..
Inkább csak annyit, hogy annál többről van szó, hogy nem a tulajdona.. Mert attól még vannak bizonyos lehetőségei...
A személyid sem a tulajdonod, valóban, de pl. a tulajdonos engedélye nélkül viheted külföldre.
A rendszámra is vonatkoznak bizonyos szabályok, és gyanítom, hogy az egyedi rendszám nem csak azért kerül hatjegyű összegbe, mert soron kívül kell legyártani. De mivel ezeket a szabályokat én nem ismerem, de biztos vagyok benne, bogy léteznek, ezért úgy gondolom, nem szabad megállni annál, hogy nem a tulajdona, ezért schnitt, nincs más lehetősége.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 07:15

Sücy, te most kivel vitatkozol? Én csak azt mondtam, hogy nem a tulajdona. És ez faktum!

kismukk # 2008.07.17. 07:13

Közlekedésrendészeti Felügyelet?

Sücy # 2008.07.17. 07:09

KBS, ebben nem teljesen értek egyet...
Az egyedi rendszámért ugyanis teljesen más összeget kell fizetni (jóval többet), és nekem úgy rémlik, hogy bizony át lehet rakatni másik autóra.
Nofair, szerintem kérdezd meg az okmányirodát, lehetőleg valami pestit...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.17. 05:53

A rendszám nem a saját tulajdonod. Ahogyan a személyigazolványod meg az útleveled sem.

nofair # 2008.07.16. 23:44

Üdvözletem.

Ideiglenesen ki lett vonva az autónk,amin "egyedi rendszám" van,és aminek nincs érvényes műszaki vizsgája.
Most vettünk egy másik autót,szeretnénk átrakatni az egyedi rendszámunkat.
A régi autót elszeretnénk adni,de nem az egyedi rendszámmal.
Az önkormányzaton azt mondták,hogy vizsgáztassam le,azaz legyen érvényes műszaki vizsgája,akkor leveszik az egyedi rendszámot és kap egy újat,vagy adjam be bontóba és vigyek egy "bontási engedélyt".
Nem szeretnénk levizsgáztatni mivel 23 éves autó és míg nálam volt,így is "trükkösen " ment át a műszakin a fóliás ablakok miatt....,(most 30 ezer lenne a vizsga + zöldkártya )bontóba se akarom leadni,mert a negyedét se kapnám az áráért és kár lenne érte a
korához képest jó állapotban van,de én nem szeretnék már rá költeni.
Lenne rá vevő...,de tanácstalanok vagyunk...
Vevőnek nem akarom a saját rendszámommal eladni...,
Hogy lehetne megoldani,hogy az egyedi rendszámomat visszakapjam...,bár nem értem miért kukacoskodnak,hisz saját tulajdonom,az EU-ra hivatkoztak a hivatalban,igaz 20 percig vártam a válaszra,mert hirtelen nem tudtak mit kezdeni a dologgal...

Előre is köszönöm a választ.

Üdvözlettel:nofair