Forgalomból történő végleges kivonás. De hogyan??


wers # 2015.08.31. 12:46

A kötelező biztosítás is rendben?

(Egyébként őket kellene kérdezni, itt csak találgatni lehet)

Tündi79 # 2015.08.31. 14:15

Igen a kötelező is rendben be van fizetve.Bementem az önkormányzathoz,a súlyadó tartozás miatt vonatják ki ezt a kocsit,amin semmilyen tartozás nincs.Arra hivatkoznak,hogy megtehetik,ahány autó a nevemen van,mindet kivonathatják.Igazából azt szeretném tudni,hogy valóban van-e ilyen törvény,tehát,hogy megtehetik-e ezt.

Xenia79 # 2015.09.01. 14:32

Kedves forumozok!
Franciaorszagban dolgozok,es tonkrement a motor a kocsimban,igy hasznalhatatlan.Szeretnem kivonatni a forgalombol veglegesen.Redeklodnek,ha itt leadom egy bontoba,akkor le'kell adnom az auto papirjait is ugyebar.Eleg nekem az a papir amit a bontoba adnak hogy kivonassam?Itt Franciaorszagban ki tudom vonatni vagy csak'ltthon?Mi ennek a menete?A bontoba a torzskonyvet is'oda kell adnom a forgalmival?
Elore is'koszonom a valaszokat!

Atis77 # 2015.09.18. 07:45

Mi lenne ha ellopnák ott kint? Gondolom haza hozni horror áron lehetne csak.

Bori Bori # 2015.09.18. 17:19

Úristen Atis, ilyet ne írj ide. Business Law a fejedet veszi.

SzaZ # 2015.10.12. 11:54

Most hallottam, hogy létezik olyan megoldás, hogy egy "ismeretlenes tulajdonos" című nyilatkozatot beadok az okmányirodán, és automatikusan kivonják a kocsit a forgalomból öt év múlva (addig se kell félévente visszajárnom). Igaz ez?

Monar # 2016.01.09. 18:57

Üdv!
Adott egy Holland rendszámos autó ami a nevemen van. Sajnos haza kellett jönnöm Magyaarországra és már fél éve itt tartózkodom. Az autónak a kinti biztosítása hazajövetelem óta nincs fizetve, a műszaki lejárt róla. Ki kellene vonatnom a forgalomból vagy mi ilyenkor a teendő? a kinti biztosítással ilyenkor mi van? ha visszamegyek visszaemenőleg letiltják majd a fizetésemből?

Atis77 # 2016.01.11. 07:51

Holland törvényekhez nem hiszem hogy sokan értenek ezen a fórumon, ott kellene megkérdezni valakit.

zsandi # 2016.02.24. 18:33

üdv Mindenkinek!
Remélem gyorsan tud nekem valaki válaszolni.
fiam kiment szeptemberben németbe dolgozni, magyar autóval. Útközben a futómű megadta magát. Javítani, hazahozni nem érdemes Kinn átvenné egy kereskedő, de itt ki kellene vonni forgalomból. Olvasom, kellene valamilyen átvételi papír hozzá, de nem ad, amíg itt nem....Ki tudom jelenteni az autót véglegesen, csak a saját papírjaival? A helyzetet nehezíti, hogy nov. 1.-vel biztosítás sincs rajta.
Valaki tud tanácsot , infót adni?
Köszönöm!!!!

gubaadam86 # 2016.06.14. 08:49

Szia Zsandi,

Adja le egy kinti bontóba, bármelyik járási hivatal elfogad német bontási igazolást. Kelleni fog a kocsi minden papírja + frsz.

wers # 2016.06.14. 09:21

Talán kicsit későnek tűnik az üzenet, szerintem a hivatal már kivonta ideiglenesen a forgalomból

Dr.Attika # 2016.06.14. 09:29

Ennek ügyfélkapun, ingyenesen gyorsan utána lehet nézni.

wers # 2016.06.14. 09:33

ez igaz, de négy hónap alatt csak sikerült valami tenni azzal a kocsival, meg kapott is értesítést

vallis # 2016.07.10. 06:58

Üdv

Németországból szeretnél motorkerékpárt vásárolni.
A Német rendszámot ami a motoron van azt hol kell leadni?
És milyen papírok kellenek ahhoz hogy itthon forgalomba tudjam helyezni?

Köszi

wers # 2016.07.10. 14:53

Először a közlekedési hatóság ad műszaki adatlapot, azután okmányiroda.

wers # 2016.07.10. 15:25

Most nézem a topik címét, ugye nem azért akarod behozni, hogy itt vonasd ki a forgalomból?

vallis # 2016.07.10. 20:56

Itthon akarom forgalomba helyezni.De a német rendszámot hol kell leadni itthon vagy kint a németeknél..?és akkor rendszám nélkül hozom haza

wers # 2016.07.11. 12:51

A magyar hatóság visszaküldi, miután itt forgalomba helyezted. (mivel rendszám nélkül nem lehet közlekedni, de kettővel sem) Már csak az a kérdés, a németek milyen rendszámot adnak? Szerintem ideiglenest, mert azzal közlekedhetsz itthon is, akkor pedig figyelned kell a határidőt.
Fontos még, egyből legyen biztosításod, azzal kezdjed, de jobb egy nap alatt letudni. A megvásárlás és a biztosítás kötés között fedezetlenségi díj lesz, és az elég húzós.

De akad még több verzió, hiszen pl. elhozhatod utánfutón is, de majd akitől megveszed, megmondja.

Ugye kereskedésből akarod venni? Magánszemélytől csak úgy nem ajánlom.

nemhasználtnév # 2016.11.07. 15:29

Üdv

A nevemrn van egy autó nálam van a törzskönyve is amit egy rokonom használ
Ki szeretném vonatni a forgalomból azonban a rendszám nincs nálam mivel használják az autót rajta van
A rokont viszont nem lehet elérni valószínüleg szándékossan letagadtatja magát és nem tudom hol tartózkodik az autóval.
Kérdésem hogy így hogyan tudom kivonatni az autót a forgalomból,mivel csak a törzskönyve van nálam a kocsi ill a forgalmija nincs.

wers # 2016.11.07. 19:18

A forgalomból végleges kivonás egyik valóban fontos eleme a rendszám, de anélkül is lehetséges (az el is veszhet). A kocsi nélkül nehezebb, mert bizonyitanod kell, hogy leadtad hasznositóhoz / befogadóhoz. Kell az autóbontó nyilatkozata.

Véleményem # 2016.11.07. 21:53

Ideiglenesen is kivonathatja és nem kell leadni a rendszámot.

Péter32 # 2017.01.28. 10:33

Tisztelt Jogi fórum.

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy saját tulajdonú autóm(törzskönyvel). Szeretném Hollandiában honositani.
Hogyan lehetséges ez ? Ezt a folyamatot Holland hatóságoknál kezdjem el vagy itthon?
Ha kinn honositom akkor véglegesen ki lesz vonva a magyar rendszerbol vagy csak ideiglesen?

Válaszát előre is köszönöm.

csomorbalazs # 2017.04.06. 20:07

Tisztelt Jogi fórum!
A problémám eddigi utánajárásaim alapján megoldhatatlan, de azért adok itt is egy esélyt, hátha van rá épkézláb megoldás. Van egy autó, aminek én vagyok az üzembentartója, de nem én vagyok a tulajdonosa. A tulajdonossal régebben volt kapcsolatom, már nincs, és nem tudom az elérhetőségét. Az autó nálam van, és totálkáros. Hogy tudok megszabadulni tőle? Bontóba nem adhatom le, mert azt csak a tulajdonos, vagy meghatalmazottja teheti. Nem tudom hova rakni, de közterületen nem állhat, mert ki van vonva a forgalomból. (hivatalból kivonták, mert nem fizettem a súlyadót - ezt az okmányiroda javasolta) Mivel én vagyok az üzembentartó, ha valahol megtalálják engem fognak keresni miatta. El nem adhatom, mert azt is csak a tulajdonos teheti meg. Az üzemben tartásról lemondani nem lehet. Mit tegyek?

Atis77 # 2017.04.07. 07:33

csomorbalazs

Ha kivonták a forgalomból akkor add le méhtelepre, ha ez nem megy akkor add el a vasazóknak.

drbjozsef # 2017.04.07. 08:57

Atis, konyorgom, olvasd mar el mit irt. Kivonatni nem tudja, mert nem ő a tulajdonos, bontoba nem adhatja le szinten ezert. Vasazoknak sem adhatja el, mert nem az övé, csak üzembentartó.