A kölcsön adott kocsimat nem kapom vissza!


zozoka7202 # 2018.10.11. 20:43

Bizonyitek az van ra nem egyszer felszólitottam rà mind aki meg se halja .Az udvarra ugye nem mehetek be mert az meg maganlaksértés.

Vadsuhanc # 2018.10.11. 07:16

A feljelentés kapcsán a rendőrség lefoglalja a gépjárművet és azt az eljárásban majd a jogos tulajdonosának kiadni rendeli.

drbjozsef # 2018.10.11. 06:45

Mondjuk azzal nem kapja vissza a kocsiját, pedig mintha az lenne a célja.

pappcs # 2018.10.11. 06:25

Már vagy 2 éve nem kell leadni a rendszámot meg a forgalmit az ügyfél álltal kért kivonáskor. Sőt, interneten, ügyfélkapun keresztül is el lehet intézni.

wers # 2018.10.11. 05:47

A forgalomból ideiglenes kivonáshoz kell a rendszám és a forgalmi engedély, azokat le kell adni.

Atis77 # 2018.10.11. 04:41

Vonasd ki a forgalomból? Az első okos rendőrautó kiszúrja.

Vadsuhanc # 2018.10.09. 05:36

zozoka7202

Büntető feljelentést kell tenni sikkasztás miatt a volt párod ellen. A feljelentésben az általad leírtak mellé lehetőleg csatolj olyan bizonyítékot, amely igazolja, hogy a gépkocsi visszaadására felszólítottad.

Szomorú örökös # 2018.10.08. 19:39

bermuda háromszög

Hmmm...akkor közelítsük meg másként! Ha nincs a hölgynek érvényes papírja a használati jogról, akkor akár lazán be is jelenthetné a tulajdonos, hogy ellopták az autóját. Nagy valószínűséggel ezt nem fogja választani, így marad a visszalopatás profikkal.

Vagy akár kérhet új forgalmit arra hivatkozva, hogy elveszítette (ugyebár okos ember nem a kocsiban tartja). Aztán kis idő múlva jöhet az ideiglenes kivonás és a volt barátnő beszalad a csőbe.

Szomorú örökös # 2018.10.08. 17:16

zozoka7202

Vond ki ideiglenesen a forgalomból, akkor abban a pillanatban, hogy az első igazoltatásba beleszalad a csajszi, bukni fog. Ha semmilyen papírja nincs arról, hogy jogszerűen használja, akkor még egy profival visszalopathatod, de nyilván ez utóbbi megoldás törvényellenes, viszont hatásos, csak nyilván nem kis pénzbe kerül.

Dr.Attika # 2018.10.08. 14:06

Attól viszont semmi nem fog változni.

Sherlock # 2018.10.08. 13:21

Igen.

zozoka7202 # 2018.10.08. 13:15

Olyan kerdesem lenne hogy van egy sajat tulajdonu autom amit baratnöm hasznalt közbe mi szetmentünk es nem hajlando vissza adni semilyen felszolitasra sem meg keresesre meg sosincs otthon.mindent en fizetek ra mivel az en nevem van .Mit tudok tenni?köröztessem az autot?

Pavel83 # 2014.03.18. 18:26

Hasonló cipőben járok. Van egy "barátom" akinek az autója a nevemen van. Ő fizette ki de papirja nincs róla. Volt náluk egy kis családi vita. Ennek az lett vége hogy a testvére elcserélte az autót. Csak éppen rossz emberekkel kezdett és el vették tőle az autót. Elmentem a rendőrségre feljelentést tenni ahol az mondták hogy ez így szerintük közokirat hamisítás. Hamarosan bíróságon az ügy. Mire számíthatok? Előre is köszönöm a válaszokat

Dr.Attika # 2013.03.23. 21:00

Ilyen szerződést ügyvéd nem készít és nem látja el ellenjegyzésével. Ez mind a jogszabályokba, mind az etikai szabályokba ütközne.

horex # 2013.03.23. 20:49

Sajnállak!
Ha eddig nem, ezek után rasszista leszel minden bizonnyal :)
Bíróságon kívül nem hiszem lenne más út

zotyesz67 # 2013.03.13. 17:32

A történetem a következő:

  • 2009-ben a bérlővel kötöttem "Megállapodás" szerződést a Banki kocsimat ügyvéd által ellen jegyzet paíron .

A szerződés kötés után pár évig fizette rendesen a benne lévő előirt törlesztő részleteket és ami vele járó kötelezettségek
(súly adó,kötelező,törlesztő részletek bank felé).Tavaly már nehezebben tudta törleszteni és még ráadásként,szabálysértéseket
követett el a gépkocsival.(parkolás nem fizetés).Ebből sajnos annyira felhalmozódott(több mint:140000Ft),a fizetségei a részletek a bank felé és a többi költségek ,hogy sajnos már nekem kellett kifizetnem mindent amit nem tudott,mert akkor a bank felmondta volna a szerződést.Az eset után meguntam,
és mivel nem láttam ebből kiutat őnála,felvettem vele a kapcsolatot és felszólítottam levélben ,hogy 3 napon belül a gépkocsimat szolgáltassa vissza mert különben ha nem akkor a hatósághoz fordulok.A levél után sajnos nem történt semmi érdemleges.annyit mondott amikor felhívott utána ,hogy csak 300000Ft elenébe adja vissza a kocsimat.Teljesen felháborodtam, ezután én fogtam magam következő héten és személyesen
a sógorommal ,hogy legyen tanu elmentem hozzá a lakásra. Sajnos nem történt semmi megállapodás mert nem adta oda ott se a kocsimat. Fogtam magam és felhívtam a 107 -et ott a helyszinen és kijött a rendőrség .A rendőrség is semmit nem tudott csinálni. azt mondták,hogy fel kell jelenteni a rendőrségen.A feljelentés is megtörtént de nem történt érdemleges ,mert kijött a határozat hogy megszüntették mert nem történt
bűncselekmény és szabálysértés.Azt tudni kell,hogy a bank sajnos nem lett beavatva a "Megállapodás" után.Persze tudom,hogy szerződésszegés történt emiatt.Az egész dologban az a dühítő,hogy a "Megállapodásban" a bérlőt védi a szerződés de engem nem.
Valami akkor nem stim ,mert elvileg akkor a szerződés semmit se ér!Azt tudni kell,hogy "Roma" származású az úr!
Sajnos nem tudom ezek után ,hogy hozzam el a kocsimat!???