Garanciális "javítás"


Mr Ness # 2004.12.21. 21:41

Üdv! 2004. elején vettem észre a kocsim hátsó ablaka feletti tetőrészen végig apró, rozsdásodásra utaló festékfelpuffadást. Ekkor a kocsi 5 és fél éves volt. Ezért kértem a szervziben, hogy javítsák ki, de ezt elutasították. Végül a fogyasztóvéfelemnél reklamáltam, ami nekem adott igazat, ezért nyáron garanciálisan elvégezték a "javítást".
A rozsdásodás viszont októberben újra jelentkezett. Ebből szerintem nyilvánvaló, hogy nem megfelően javították ki, hanem csak újrafényezték.
A kocsi közben elmúlt 6 éves, vagyis nem érvényes rá az átrozsdásodási garancia.
Próbálkozhatok-e azzal, hogy a szerviz kijavítsa, és végre rendesen megcsinálja a tetőt? A fogyasztóvédelem vajon nekem adna igazat?

the big cat # 2004.12.22. 07:56

A termékszavatosság alapján továbbra is jogosult vagy az igényedre.

Mr Ness # 2004.12.22. 09:43

És még megpróbáljak először a szervizbe menni, vagy egyből fogyasztóvédelem?
Szinte biztos vagyok benne, hogy a szervizben alapból el fognak utasítani és végig kell játszani egy hosszú és kellemetlen procedúrát :(

Tudtok valami jogszabályt mondani, amire hivatkozhatok? Talán akkor nem ráznak le olyan könnyen...

the big cat # 2004.12.22. 09:49

A fogyasztóvédelem smafu. Ez bírósági ügy. Szerinetd a termékszavatosság körébe esik a károd, míg szerintük nem.

the big cat # 2004.12.22. 09:51

Ja és a bizonyítási kényszer téged terhel.

Mr Ness # 2004.12.22. 18:53

És szerinted megérné emiatt perelni? Mennyi esélyem lenne? A megcsináltatás max 80-100e ft. lehet... Egy ilyen ügy meg eltarthat másfél évig, nem?

világesze2 # 2004.12.22. 21:59

Szerintem először szervíz, ha ők nem, akkor fogyasztóvédelem (szerezz tőlük valami papírt, ami ha akár csak első blikkre is, de téged tűnik védeni). Majd ezt a papírt vidd el és lengesd nekik úgy, mintha halálosan egyértelmű volna, hogy melletted szól. Hátha hülyék, és beveszik.

Lehet, hogy csak meglátják, hogy fogy. védelem is foglalkozott az üggyel, és megijednek. Egy próbát megér.