"Mikuláscsomag"


the big cat # 2005.03.02. 18:06

Az, hogy a várakozást pl. mondjuk jogszabály kényszeríti ki nem változtat azon, hogy ha az adott helyen a várakozásért fizetni kell, akkor ott jogszabály által előírt várakozásért is fizetni kell.

Nagyon sok olyan kötelezettségünk van, aminek van addicionális költsége harmadik személyek felé, és azokat is nekünk kell állni, nem lehet arra hivatkozni, hogy azért nem fizetek mondjuk a kocsim műszaki vizsgára való felkészítéésrt a szerelőnek, mert a bemutatandó állapotot jogszabály írja elő.

Nem bírálja felül a helyi rendelet a KRESZ-t egyébként, ha meg kell állni, hát meg kell állni, ha ezért ott épp fizetni kel, hát fizetni kell.

Igazság csillaga # 2005.03.02. 16:53

Úgy gondolom egy alacsonyabb szintű jogszabály nem módosít egy magasabb szintűt. A KRESZ körébe is tartozik a parkolás, nem? Leírja, hogy műszaki hibás kocsival tovább haladni nem lehet és meg kell állni lehetőleg nem zavaró helyen. Ez nem parkolás! És mi van a KRESZ táblákkal?
Esetemben ilyen nem fizető parkoló 2 km-en belül sincs. Tehet ez is egy szempont nem csak a nagy lenyulás.

A digitális fényképeket simán lehet manipulálni, főleg a dátum tekintetében. /Ki kell probálni egy képszerkesztőn./ Ezt szakérti a szakértő nagy pénzért.

világesze2 # 2005.03.01. 21:00

Megnézném, mit lehet szakérteni egy digitális fotón abban a kérdésben, hogy az 2005 március 4-én 12:00-kor, vagy 2005 március 6-án 12:00-kor készült.

Ugyebár előző nap péntek, fizetőidőszak.
Utóbbi nap vasárnap, nem fizető időszak...

the big cat # 2005.03.01. 18:28

A parkolási társaságnak bizonyítania kell a parkolás helyét, idejét, azt, hogy ott és akkro fizetni kellett volna. A műszaki okból történő megállás irreleváns, hacsak a helyi rnedelet ez alól kivételt nem tesz, de szerintem nem tesz. Ha mégis, akkro bizonyítanod kell a műszaki okot.

Igazság csillaga # 2005.03.01. 16:50

Mivan olyankor, ha a fényképeken szereplő iratok mindig más helyen vannak. /4 Db./ A környezetbe a képeket beilleszve nem áll össze, hogy pontosan hol is parkoltam.
A képek más időpontbam készültek, egyiken világos van , a másikon alkonyodik./ A képek nincsennek dátomozva/

Igazság csillaga # 2005.03.01. 16:45

Mivan olyankor, ha a fényképen nincs dátum.
A felszólitás téves, a fénykép máshol készült, a kitett KRESZ tábla másról szó./óra jel nincs/
A levelet Bp-ről kaptam, de egy kisvárosban íródott.

Igazság csillaga # 2005.03.01. 15:46

Mi van olyankor, ha műszaki okokból vagyok kénytelen megállni. A legközelebbi ilyen hely, a forgalom zavarása nélkül, a parkoló.
/Elakadásjelző háromszög csak kültereleten alkalmazandó/
Egyáltalán fizető parkolónak minősíthető-e a KRESZ táblák nélküli útrész /"P" jelű és fizetésre felszólító kiegészitő órát jelző tábla/, ahol csak olyan tábla van mely a díjtételeket és egyéb adatokat tartalmaza.

the big cat # 2005.03.01. 05:37

A valóságban úgy megy, hogy ha nem fizetsz, a parkolóscég bírósághoz fordul, ahol bemutatja bizonyítékatit, a helyszínene dátumozóval készült képeket avgy videófelvételt, és ez alapján a bíróság megítéli a keresetet. És, hogy elébe vágjak a kövtekező kérdésednek, igen, ha vitatod a valódiságát, akkor szakértőt rendel ki a valódiság megállapítására.

világesze2 # 2005.02.28. 22:54

Látott már valaki ilyen parkolódíjas pert?

világesze2 # 2005.02.28. 22:53

Gyakorlatban is így megy?
Minden további nélkül behajtanak egy követelést, aminek EGYETLEN alapja az, hogy egy részeges-korrupt-lecsúszott "nintendós" hónapokkal ezelőtt benyomkodta a kocsim adatait a nintendóba?

the big cat # 2005.02.28. 11:11

Gyakorlatilag semmivel. És ha perre kerül a dolog, akkro a perköltséggel együtt a díj már százezrekre fog rúgni, és elevszíted a pert, ha tényleg fizetés nélkül parkoltál fizetős helyen.

Ani30 # 2005.02.27. 15:02

2003.novemberben kaptam egy mikuláscsomagot, amelyet sajnos nem fizettem be.A pótdíj 324,-FT.volt, amelyből mára 8.000,-Ft.lett. Fizetési felszólítást kaptam, de nem vagyok hajlandó 25x díjat fizetni.Mivel védekezhetem? Előre is köszönök minden hozzászólást.