Tisztelt Szakértők!
Kérem, adjanak tanácsot, mit lehet tenni a következő ügyben! Házaspár válásakor a lakást a feleség, a hiteles autót a férj kapta. A feleség egyedül neveli kislányát, lakásrészletet fizeti. A férj elvitte az autót, kulcsokat, és nem iratta át a nevére. A bank minden fizetési felszólítását az asszonynak küld, s most fel akarja bontani a szerződést, követelve a hátralévő tartozást. A férj a kocsit ismeretlen helyen tartja, nem fizet, tárgyalni sem lehet vele. Tehát a volt feleség nem tud a kocsihoz hozzájutni, de a banknak neki kell fizetni! Mit lehet tenni? Előre is köszönettel egy aggódó édesanya
autó válás után
Kicsit konkrétabb kérdés kellene.
Tisztelt Ügyvéd Úr!
A kérdésem az, hogy ha a feleség tulajdona az autó, de a férj elvitte azt és ismeretlen helyen tárolja, vissza lehet-e követelni tőle a kocsit? Hogyan? Rendőrségi feljelentéssel? A bank a tulajdonostól fogja követelni az autót vagy a pénzt, nem az elvált férjtől.
Tisztelt Asszonyom!
Egyáltalán nem biztos, hogy a gk. a feleség külön vagyonának része. Az, hogy a törzskönyvben, forgalmiban ő van feltüntetve tulajdonosként még eredményezheti a házassági közös vagyon részét. ha ez van, akkor sem a rendőrségi feljelentés, sem a polgári per nem lehet eredményes. keressen fel ügyvédet, tájékoztassa a gk. vételének körülményeiről. Ő meg tudja állapítani, hogy külön vagy közös vagyon. Ezt követően tud tanácsot adni a visszaszerzés módjáról. Ha közös tulajdonban van az autó, akkor csak a közös tulajdon megszüntetése iránti per jöhet szóba.
Az először vázolt tényállás szerint elosztották a vagyontárgyakat, az ingatlan a feleségé, az autó a férjé lett. Ezzel ellentétben áll az a kérdés, hogy mit lehet tenni, ha az autó az asszonyé, de a férj birtokolja.
Érdekes. Volt egy vagyon megosztás. Hogy milyen azt nem tudjuk. Közös megegyezéses vagy bíró által lefolytatott. Anyukáé a lakás, apukáé az autó. Ez világos. Erről biztosan van valamilyen papíros a bíróságtól. Ha a hiteles autó anyuka nevén volt akkor a bankkal is kellett egyezkedni hogy apuka nevére kerülhessen. Én úgy gondolom ez nem történt meg. Így apuka vitte az autót és nem fizet semmit. De itt is marad további kérdés. Vajon hogyan egyezkedtek? Lehet úgy maradt anyukáé a ház, hogy vállalta az autó további fizetését? Mert akkor apukánál jó helyen az autó. Ha úgy egyezkedtek, hogy apukáé az autó de át kell vállalja a hitelt akkor meg a bankkal kellett volna ezt lezongorázni.
Vagy pontosan leírja a kérdező amit akar, vagy így aztán fiúk nem nagyon tudtok segíteni.
Illetve igen: "keressen anyuka egy ügyvédet" :)
Tisztelt Tanácsadók!
Köszönöm a felvilágosításokat. Sajnos valóban nem egyszerű a dolog. A lakás az asszony különvagyona volt, a kocsit közösen szerezték. Közös megegyezéssel váltak. Az autót a férj kapta meg, azzal a kikötéssel, hogy a további részleteket fizeti, és átíratja a saját nevére.
A banknál voltak bent, de mivel a férj BAR-listás, nem engedték az átírást. Így maradt a feleség nevén a kocsi is, és a sok törlesztés./ lakáshitel, szoc.pol. vissszafizetés / Az autót elvitte a férj, a gyerek az anyánál, a férj sem a gyerektartást, sem a törlesztést nem fizeti. 9 év után most fel akarja mondani a szerződést a bank, s mivel az asszony nevén van az autó, tőle követelik ezt is! Képtelen kifizetni, a kocsiról azt sem tudja, hol van.
Gyermekét egyedül nehezen nevelő anyának így reménytelen? Még egyszer köszönöm a segítségeket! Ügyvéd biztosan kellene, - ha lenne erre pénz - de a férj nevén semmi sincs, munkahelye hol van, hol nincs /bejelentett !/ A gyerektartást is azért nem lehet rajta behajtani. Persze az új feleséggel külföldön nyaraltak, és kislányát sem látogatja. Kétségbeejtő.
Akinek a vagyoni, jövedelmi helyzete nem teszi lehetővé, hogy ügyvédet bízzon meg, a megyei kormányhivatal gyámügyi és igazságügyi főosztályától kérhet támogatást, amellyel állami költségen vagy legalábbis állami előlegezéssel (és nagyon olcsón) jogi segítő szolgáltatásait veheti igénybe.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02