Kicsi falum sáros útja - Mit tegyek, ha szeretnék autóval hazamenni


Rexor # 2003.03.07. 11:33

Út megjavításával kapcsolatban az út kezelőjéhez kell fordulni (valószínű hogy az önkormányzat, de az is lehet hogy van erre egy külön társaság, de mindenképpen a polgármesteri hivatalnál kell megkérdezni). A károdat is az út kezelője köteles megtéríteni (csinálj szerintem egy fényképet az autódról, az útról, írj egy zengzetes kérelmet, és küldd el nekik). Ha az önkormányzat esetleg nem akarna foglalkozni a panaszoddal a bírósági út előtt célszerű még a megyei közig. hivatalhoz fordulni ugyanazzal a levéllel.

rakos # 2003.03.07. 08:53

Fejér megyei kis falumban az ősszel csatornázni kezdtek. Volt is öröm, de nem sokáig. Ugyanis az utca (földes)útja mostanra teljesen járhatatlan. Kb. 20-25 cm mély árkok vannak. Ha felpuhul az a baj, ha megfagy akkor meg az. ma reggel pl. az autóm első sárvédője megkezdte külön életének első napját.
Komolyra fordítva a szót (mert hogy bazira el vagyok kenődve) az alábbi kérdésekben szeretnék jó tanácsot:
Mit tegyek/kihez forduljak, hogy az utat megjavítsák?
Mit tegyek, ha azt látom, hogy csak próbálnak lerázni mindenféle ígéretekkel, amiket persze nem tartanak be?
Esetleg a ma reggeli káromat is le tudom verni valakin?


András