80km ig használhattam a javított autót!


Főlökött # 2006.09.08. 18:33

Tisztelt David

Ki a hozzáértő????? Mihez képest????? Ez a honlap, azért jött létre, hogy próbáljunk segíteni egymásokon, segítsünk , én azon vagyok.

Az eset kapcsán, remélhetőleg, a számlával rendelkezünk a javításról. De nem lesz olcsó mulatság, az eljárás, ha belevágunk.

1., Be kell jelenteni, mivel szolgáltatónál, a szervízben-ahol javították a kocsit, - panaszkönyvben rögzíteni ( melynek egy példánya nálunk marad - bizonyíték ), hogy a javított járművel, főleg a javított alkatrészekkel-szereléssel gond akadt, mely költségbe került-utólag. Kivizsgálja a cég, jó esetben, de már a prakszisomban volt olyan eset, hogy a Közig Hivatal írta le, hohgy értesítsem, 1,5 évre rá, ha nem vizsgálták ki a cég a panaszt. Állításuk szerint semmi nem kötelezi a céget a kivizsgálásra, panasz megválaszolására. Így nincs a kezünkben semmi bizonyíték, ha nem rendelkezünk számlával, a javítás terén.

2., Lehetőleg i.ü. járműszakértő felkérése, szakértse meg a járművet-cserélt alkatrészektet főleg. Mint kirendelő kérdése, van-e ok-okozati összefüggés, a javítás-baleset között. Hibáztak-e a szerelők, a javítás-csere során, esetleges anyaghiba, ki állapítható meg felelősnek, a felmerült problémáért.......stb.

3., Szakértői vélemény alapján, per kezdeményezés. 2.ik, szakértő ellenvélemény ( szervíz részéről felkérve )

4., Bíróság által kirendelt szakértő ( 3. szakértő ) - döntő vélemény alkotás.

4- által megállapítottak alapján dönt a Bíróság

nagy vonalakban a lehetőségekről.

----------------------
  • Löki
Davidbacsi # 2006.09.06. 08:52

Sziasztok!

Elvittem az autómat egy szervízbe, hogy állítsák már be legyenek szívesek a kézifékemet.
Kitalálták, hogy az első és hátsó féket teljesen ki kell cserélni. Dob, tárcsa, csapágy...Stb...
Rendben. Kifizettem érte 100ezer forintot. Rendben.
Na de hogy másnap reggel indultunk Horvátországba, és csak Székesfehérvárig jutottunk, az már ciki.
És Pont a fék, azon belül is a cserélt csapágy ment tönkre. Túlhúzták, szinte porrá ment.
Az autópályán majdnem meghaltunk a dolog miatt, az autó szinte irányíthatatlanná vált.
Az autót visszavontatta az autóklub a szervíz elé.
Mikor kinyitottak, könyörögni kellett nekik, hogy javítsák meg. Megjavították, be is ismerték, hogy életveszélyes az autó, még 10km/h sebességgel is. Valamint azt mondták ez "anyaghiba".
Mindenesetre a szállítást nem fizették ki. 60ezer
volt a szállítás.
Adtak egy kis papírlapra írt bónt, amit náluk felhasználhatok...
Semmi kedvem egy javíttatást ezentúl náluk csinálni.
És ez egy szervíz...
Napi több száz ezres bevétel gondolom és 60ezret nem képesek kifizetni. Eltelt már
1 hónap.

Mit lehet tenni?
Lehetőleg hozzáértő emberek válaszoljanak!
Köszi!