Persze, de az egyezséget sem árt egy bírósági végzéssel szentesíttetni, hogy ha később meggondolja magát a másik fél, akkor végrehajtható legyen.
Gyerektarás korlátozva?
Azért a per megindítása előtt próbáljanak újra megegyezni. Ha akkor tudtak egyezséget kötni, a láthatás rendben, ellennevelés nincs - mint írtad, akkor talán most is meg lehet beszélni...
Elment az egész amit írtam. Így már csak azt írom, ObudaFanhoz csatlakozva hogy indítsd el az eljárást!
Sok sikert!
Természetesen meg kell próbálni a gyermektartásdíj felemelését. (Már csak azért is, mert költségmentes per, így veszítenivaló nem igazán van.) Tekintettel arra, hogy a gyermektartásdíj rendszerint a kötelezett jövedelmének 15 és 25%-a között van, így erre a tényállásra alapítható egy per jó esélyekkel.
Válasz:
- nem, nem volt ennyi fizetése
- igen, bizonyítható ez a fizetés (bár félreértés van, mert nem a %-osat akarja kérni most sem....)
- szerintem lényeges körülményváltozás nem csak a fizetés, hanem a ygerekek továbbtanulásra való felkészülése, az azóta középiskolás, más faluba eljáró gyerek is.
- én úgy gondolom, hogy egy anno közös megegyezést is felül lehet bírálni. Nem életszerű, ha valaki megegyezik, akkor pl. 10 év múlva sem bolygathatja a tartásdíj mértékét???
- Igen, ismerjük a családjogi törvény erre vonatkozó részét.
Köszönjük a segítséget!
A kérdés az, hogy amikor eggyezséget kötöttek a felek 5 évvel ezelőtt, mennyi volt a férj jövdelme?
Ha ahhoz képest emelkedett meg lényegesen akkor a
"Csjt. 69. § (1) Ha a közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel megállapított rokoni tartás megállapításának alapjául szolgáló körülményekben lényeges változás állott be, a tartás mértékének megváltoztatását vagy a tartás megszüntetését lehet kérni.
(2) A tartás felemelését lehet kérni akkor is, ha a tartást közös egyetértéssel már eredetileg is számbavehetően kisebb összegben állapították meg, mint amennyi a törvény szerint járna."
alkalmazható.
Ha az egyezségkötéskor is ilyen magas, -vagy majdnem ilyen magas - jövedelme volt, sok esély nincs a tartásjdíj felemelésére.
A másik kérdés, hoy a jelenlegi jövedelem valós bevallott jövedelem e, avagy sem?
Ha nem bevallott, akkor szintén kevés az esély. Ugyanis a felperesnek - jelen esetben a hugodnak - kellene bizonyítania a lényegesen magasabb jövedelmet.
A kérdésem a következő lenne:
Hugom elvált, két gyermekét egyedül neveli. 12 és 15 évesek a fiúk. nagyon sok plusz munkát vállal be, hogy iskolázni, nevelni tudja a gyerekeket. Jó eszűek, és itt a továbbtanulás, ami ugye rákészüléssel, plusz órákkal, nyelvtanfolyamokkal jár(na).
Férje egy Uniós országban dolgozik, otthon több autót, luxusmotort, épülő házat, magán vaállalkozást tart fenn munkája mekllett. Fizetése megközelíti a fél millió forintot átszámítva havonta.
nem telhetetlen a testvérem, a váláskor , ami 5 éve volt, közösen egyeztek meg 25-25 000 Ft-ba gyerekeknként. Nos, mondanom sem kell, hogy ez 5 éve még sokkal többet jelentett mint most. Ráadásul a gyerekek nőttek, velük együtt az igényeik is.
Megkeresett egy ügyvédet, akitől tanácsot kért, ha szeretne (nem sok!!!) emelést kérni, van-e e rá mód, hiszen apuka megtehetné, hogy segítse jobban fiait. (Láthatás rendben, ellennevelés nincs stb...)
Nos az ügyvéd azt mondta neki, hogy bármennyit kereshet apuka, ettől több gyereketartást nem fognak megítélni. Maximum 5-5 ezer Ft a felső határ Hajdú-Bihar megyében.
Nos,,,nem akarja ő elleheteteleníteni az ex-et, de mégis furcsa, hogy itt olvasni 150 000 ft-os gyereketartásról is.
Hogy van ez??? olyan sokata kérne, ha pl 10-10 000 Ft-al kérné emeltetni???
Köszönjük a válaszokat előre is!!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02