Válás, vagyonmegosztás


keselyű # 2012.02.09. 21:14

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Lenne még egy kérdésem.Feleségem már a keresetlevél beadásakor kérte a bírónőt,hogy azonnali intézkedésként ítéljen meg neki havi 220.000 forintot,amivel én hozzájárulok két egyetemista lányunk tartásához.Már lassan két éve folyik a per,de a bírónő a mai napig még nem döntött.Ha a következő tárgyaláson a részítéletben erről is dönt,mikortól kell fizetnem?Azt tudom,hogy visszafelé max.hat hónapot ítélhet meg,de az milyen időponttól számít?Én munkanélküli vagyok,22.800 forint jövedelempótló támogatásból és szülői segítségből vegetálok.Megtakarításom már nincs, van két fél ingatlanhányadom,de azokra perfeljegyzést tetetett a feleségem.Ilyenkor hogy vasalják be rajtam a megítélt összeget?
Hát ez nem egy kérdés lett,de reménykedem hátha van még hozzám türelmetek.

én már megyek # 2012.02.09. 12:33

:P

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 11:42

Bonyek, az emilcímed se jobb. :O)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 11:41

OFF
Miattam ne, majd megszokom, többször nem is teszem szóvá, bocs mégegyszer.
ON

én már megyek # 2012.02.09. 11:40

off
A banif miatt írtam be ezt, mert sokan még el se jutottak a tárgyalásig.
majd keresek egy opciót a változtatásra:)
on

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 11:27

OFF
Bocs, de eléggé :) Egyszerűen nem tudtam rávenni magam,
hogy megszólításként begépeljem, lehetetlen egyeztetni.
ON

én már megyek # 2012.02.09. 11:24

lenni én hülye nick név ?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 11:12

Zsolt: nem. (Azt azért tegyük hozzá, még mielőtt valaki félreérti, hogy nem az anya "függesztette fel" a felügyeleti jogodat, hanem a bíróság.)

Hülye nick név: ha a munkaügyi központnál regisztrálva van, az ad igazolst, nincs szükség az adóhivatal nullás igazolására.

én már megyek # 2012.02.09. 11:04

Kérdés!

Barátnőm válik. szeretne költségmentességet kérni, de az apeh nem küldi meg a jövedelemigazolást hónapok óta. Többször kérte, mert nincs munkája, így csak az apeh tud igazolni. beadhatja így is költségmentesen?

zsolt44 # 2012.02.09. 10:19

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, amire nem találtam választ a korábbi témák között.

Elváltam, a volt feleségem a gyermekeink felügyeleti jogát felfüggesztette, vagy megszüntette. erről semmit nem tudtam, mivel nem tartózkodtam Magyarországon.
Ez a bírósági ítélet befolyásolja a gyermek tartás fizetésének kötelezettségét?

Előre is köszönöm a válaszokat!
zsolt44

ObudaFan # 2012.02.09. 10:00

És azon a tárgyaláson már aligha fogtok a vagyonjogról beszélgetni. Még ha lemondtok a fellebbezési jogról mindketten, akkor sem valószínű.

keselyű # 2012.02.08. 23:12

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 22:51

Az ítéletet mindig nyilvánosan, szóban ki kell hirdetni.

keselyű # 2012.02.08. 22:22

T.ObudaFan!

Közel két éve tart már a per,már csak egy tanút kell meghallgatnunk,annak se lesz semmi jelentősége,gyorsan végezni fogunk vele.Már minden kérdést tisztáztunk,biztos hogy részítélet jön,csak azt nem tudom mi ilyenkor a gyakorlat.Kihirdetheti a tárgyaláson a bíró hogy döntött a megszűnés időpontjáról,és még ezen a tárgyaláson mehetünk tovább a vagyonjogra,vagy csak később írásban közli az ítéletet?

ObudaFan # 2012.02.08. 21:07

az ingóságok megosztása nem kell a válás kimondásához

Igen, ez igaz.

ObudaFan # 2012.02.08. 21:07

Attól, hogy az élet- és vagyonközösség megszűnésére vonatkozó bizonyítás befejeződött, még egyáltalán nem biztos, hogy ki lehet mondani a bontást. Amíg a gyermekelhelyezés, tartás, kapcsolattartás, utolsó lakás használata, házastársi tartás vonatkozásában nincs egyezség, vagy nem lehet döntést hozni, a bíróság nem fog részítéletet hozni.

keselyű # 2012.02.08. 15:40

Tisztelt Fórumozók!

Ha bontóperben az élet és vagyonközösség megszűnésére vonatkozó bizonyítás befejeződik, a részítéletet még azon a tárgyalási napon kimondhatja a bíróság,vagy csak utána ítélhet?

GNapocska # 2012.02.08. 13:35

(Nagy Ó-val akartam kezdeni, elnézést, nem volt eléggé világos a szerkesztőablakban, hogy félrenyomtam kicsire.)

GNapocska # 2012.02.08. 13:34

óbudaFan, az Általad felsoroltak közül az ingóságok megosztása nem kell a válás kimondásához. Elég gyakran hoznak részítéletet, amelyben kimondják a válást, a gyerekelhelyezést, a kapcsolattartást, a tartásdíjat, és amennyiben mindketten igény tartanak a lakáshasználatra, akkor annak a megosztását, de a(z ingatlan és ingó) vagyon megosztását csak utána tárgyalják (tovább). Viszont eddig a részítéletig eljutni sem két perc Magyarországon.

ObudaFan # 2012.02.08. 10:39

Majd akkor mondják ki, ha ezekről egyezség van, vagy dönteni lehet.

tarjani # 2012.02.08. 07:26

Ebben az esetben részitélettel nem mondják ki a válást?A per meg továbbfolytatódna a többi dologban.Nem lehet ez?

ObudaFan # 2012.02.07. 22:29

Amíg a gyerektartás, elhelyezés, kapcsolattartás, ingó vagyon, utolsó lakás használata körében nincs döntés, bontás sem lesz.

brigibanya # 2012.02.07. 18:14

Tisztelt Fórumozók!
Túl vagyunk a bírósági meghallgatáson.A férjemmel szinte semmiben nem tudtunk megegyezni.Van 3 gyermekünk,közös tulajdonú családi házunk.Kértem a tárgyalás folytatását,amit 3 hónap után,22.-re írtak ki.Azt szeretném kérdezni,hogy a 22.ei tárgyaláson kimondja -e a bíró a válás tényét?
A gyermek elhelyezés,gyerektartási díj,láthatóság,külön tárgyalás lesz-e?
A továbbiakban nehezíti a dolgot,hogy a férjem nem akar megjelenni a tárgyaláson,és az idézést sem vette át.
Ezzel meg tudja-e akadályozni a válás kimondását?
Nagyon szeretnék kijönni a teremből,úgy hogy kimondja a bíró a válás tényét!
Köszönettel: B.banya

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.01. 13:40

Ha a szünetelés folytán nem szűnt meg a per, akkor semennyit.

Panna77 # 2012.02.01. 12:58

Kérdésem lenne, ha szüneteltettük a vállást, és most szereném beadni a folytatás iránti kérelmet, kell e fizetnem illetéket, és ha kell mennyit?
Választ előre köszönöm!