Az okirathamisítás, sikkasztás, lopás meg bűncselekmény - de azt is bizonyítani kell.
Haszonélvezeti jog jogszerűsége
A hozzájárulásokat valószínűleg jogosan követeli.
Törvény alapján nem örökölhet az örökhagyó házastársa, ha az öröklés megnyílásakor a házastársak között életközösség nem állott fenn, és az eset körülményeiből nyilvánvaló, hogy az életközösség visszaállítására nem volt kilátás.
Ha a házastársak között az öröklés megnyílásakor életközösség nem állott fenn, az örökhagyó házastársának az öröklésből való kiesésére csak az hivatkozhat, aki a házastárs kiesése folytán maga örökölne, vagy a végintézkedéssel reá rótt kötelezettségtől, illetőleg más tehertől mentesülne.
- esetleg az árukészlet eltüntetéséről,az örökösök APEH által történő elszámoltatásáról mi a véleménye,ez jogszerű-e ?
- visszatérve a haszonélvezeti jogra,nem irtam,hogy a szülők több mint két éve külön éltek,papiron nem váltak el.Ebben az esetben hogy alakul a haszonélvezet.Továbbá 1998-ban épitették ki a csatornahálózatot,nem fizették be a kötelező hozzájárulást,az általuk felhalmozott hátralék,és a jelenleg kifizetendő részletek törlesztését is az örökösökkel akarja kifizettetni az özvegy. Nem azért nem fizették ki akkor a szülők ,mert nem volt pénzük,hanem mert nem akarták.
Nincs mit.
Köszönöm obuda Fan a választ. Kiscipő
A házastárs haszonélvezetének korlátozását csak a leszármazók kérhetik.
A haszonélvezet korlátozásának bármikor helye van, a korlátozás azonban csak olyan mértékű lehet, hogy a korlátozott haszonélvezet a házastárs szükségleteit biztosítsa, figyelembe véve az általa örökölt vagyontárgyakat, valamint saját vagyonát és munkájának eredményét is.
Mind a házastárs, mind az örökösök kérhetik a házastárs haszonélvezeti jogának megváltását. A házastárs által lakott lakásra, az általa használt berendezési és felszerelési tárgyakra fennálló haszonélvezet megváltását nem lehet kérni.
A házastársat a megváltásra kerülő vagyonból - természetben vagy pénzben - olyan rész illeti meg, amelyet mint az örökhagyó gyermeke törvényes örökösként a leszármazókkal együtt örökölne. Ági öröklés esetén a házastársat az ági vagyon egyharmada illeti meg.
A megváltást a hagyatéki eljárás során, ennek hiányában az öröklés megnyílásától számított egy éven belül a hagyatéki eljárásra egyébként illetékes közjegyzőnél kell kérni.
elhalt szülő után maradt két értékes ingatlan.Az özvegy az örökrésze mellett a két másik örökös/gyerek/ részére ráteszi a haszonélvezetét,ugyanakkor értékesiteni kivánja az ingatlanokat.Az örökösök max.az egyik ingatlanra akarják engedni a haszonélvezetet,mert eddig is az özvegy mindenből kitúrta Öket.Hamis iratokkal a nagyértékű autót,készpénzt,vállalkozás árukészletét eltüntette.Az APEH az örökösöket kéri számon,de semmiről nincs papirjuk.Sőt eladásban sem tudnak helytállni,mert náluk nincs kulcs,az özvegy meg sosem ér rá.Igy a haszonélvezet te vissza tud élni,az eladhatás terén ? Mit tehetünk ?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02