Azért ez a bizonyítás kétesélyes, és kicsit bírófüggő. A számlát ugyanis nem csak a tényleges vevő részére lehet kérni, az ajándék meg az örökhagyó birtokában volt. De azért az esélyek nem rosszak.
Az örökös ajándéka
Köszi a megerősítést. Bízom benne, hogy működni fog. De még nem adtam fel a reményt, hogy a féjéhez kap a tesó és rájön, mekkora álszent dolog így bánni a testvérével. - Uff. Egy örök idealista.
Nyertél, kolléganő! Mivel a számlák alapján a tulajdonjog a leszármazóé, annak kellene bizonyítania az ajándékozást, akinek érdeke, hogy a dolgok a hagyatékba tartozzanak. Írásbeli szerződés nélkül azonban ez a bizonyítás meglehetős nehézségekbe fog ütközni.
Mindenesetre felháborít az a tény, hogy van olyan testvér, aki tehetős, és képes ilyesmit megcsinálni a saját testvérkéjével, aki a nehezen összerakott pénzecskéjéből spórolt össze még az anyjának is, hogy komfortossabbá tehesse az életét.
én másra gondoltam. Arra, hogy mivel a számlák stb. megvannak egyszerűen csak használatba adták. Ez nem járható út?
Nem túl életszerű egyik feltevés sem. De lehet, hogy a jövő héten küldök Demjánnak egy tévét ajándékba. Legfeljebb majd visszakövetelem... :)
Leginkább úgy. Ezért is helye lehet, és nem helye van. :)
Úgy érted, az a feltevés, hogy az ajándékozó leszármazott nem fogja túlélni a felmenőt? Vagy hogy az ajándékért cserébe végrendeleti örökössé nevezi?
Ebben az esetben helye lehet ajándék visszakövetelésének azon a jogcímen, hogy az a feltevés, ami az ajándékozót az ajándékozásra sarkallta, meghiúsult.
No, mi az az ötlet? Ha nem mondod el, nem tudunk róla vélekedni.
(Az egyetemen a legtöbb tanárunk már az elejétől "kollégázott" bennünket. Nem akármekkora érzés volt - még akkor is, ha tudtad, hogy nem több egy gesztusnál.)
ugyan még messze vagyok attól, hogy kiérdemeljem a kolléganő titulust :-), de van ötletem, csak kíváncsi voltam mások véleményére.
Ezúton is köszönöm a hozzászólásokat!
Ha van kedve pereskedni, keressen meg egy ügyvédet - lesz ötlete. Ha nincs kedve pereskedni, akkor vessen keresztet a holmira.
De ezt neked tudni kellene, kolléganő.
Nem nyusz66, nem erről van szó!
Arról, hogy a kevésbé módosabb bizonyos berendezési tárgyakat ajándékozott, pl: tv stb.
Míg a módosabb, akinek semmi szüksége nem lenne a tárgyakra, arra is igényt tart, mivel a pénz már eszét vette:-)
Természetesen része a hagytéknak. Ha ezt nem akarta, akkor nem ajándékként kelett volna adni.
Példával illusztrálva olyasmiról van szó, mintha mondjuk a 3 gyerek közül a módosabb vett volna egy házat a szülőknek, és most a másik kettő örökölni fogja azt? Jól értettem?
Ez engem is érdekelne.
Kedves fórumozók!
Kérdésem az lenne, hogy az örökös által a felmenőnek életében juttatott ajándék visszakövetelhető vmilyen formában? Jelen esetben több örökös van, és ők is igény tartanak az egyikük által adott "ajándékokra".
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02