Láthatás - Láthatás letiltása


Szimona # 2003.09.01. 06:49

Szia. Elnézést, hogy beleszólok, de engem is érdekelne ez a téma.
Konkrétan az esetem: 5 éves a lányom, 8 hónapos volt, amikor elváltunk, 1 éves volt a kislány, amikor az apja utoljára meglátogatta. Azóta nem kereste. Válás oka: nótorikus!!! hazudozó, amivel sokszor bajba sodor másokat (anno engem is) nem megbízható, félrevezet mindenkit.
A gyerektartást nem fizette 3 évig, előlegezést kaptam az önkormányzattól. Ez idén lejárt, végrehajtó segítségével sikerült elérni, hogy fizet (többé-kevésbé).
Pár hónapja azzal állt elő, hogy látni szeretné a gyereket. Én elzárkóztam ettől, félek, hogy őt is megtévesztené, mint régebben engem (is).
Van egy élettársam, akivel nagyon jó a kapcsolatom, és a gyerek is nagyon szereti és viszont. Nem szeretném, ha belebonyolítana az életünkbe. Ill. hangsúlyozom: FÉLNÉK ha elvinné.
Ügyvéddel konzultáltam, annyit mondott, lemondhatna apai jogáról, amennyiben azt egy "másik apa" vállalja. Vagy: ha megjelenne, rá kellene bizonyítani, hogy rossz hatással van a gyerekre.
Kérdésem: hogy lehet ilyet bizonyítani?
Állítom, ha pszichológus vizsgálná, se derülne ki, hogy hazug, mert teljesen a hazugságvilágában él, és megtéveszt mindenkit. (Nagyon jól szituált, értelmes, kedves, udvarias, stb. benyomást kelt mindenkiben.)

Köszönöm válaszát előre is!

Üdv.


Szimona

Tímea # 2003.08.12. 21:26

Szia.

Gyermekvédelemmel foglalkozom, ha leírod a konkrét esetet, talán tudok segíteni neked.

Üdv

Kincs # 2003.07.31. 17:19

Vono írta - 2003.07.19 10:56
Milyen viselkedési formát kell tanusítania egy Apának, ahhoz, hogy a gyermeke láthatását megvonják tőle, akár véglegesen is?
Aki tud ebben a témában segíteni,vagy személyes tapasztala van, kérem írja meg!

Üdv!Lehet, hogy tudnék segíteni, de ahhoz le kellene írni a konkrét esetet!

Vono # 2003.07.19. 08:56

Milyen viselkedési formát kell tanusítania egy Apának, ahhoz, hogy a gyermeke láthatását megvonják tőle, akár véglegesen is?
Aki tud ebben a témában segíteni,vagy személyes tapasztala van, kérem írja meg!