A férjem zsarol, hogy elperli a gyerekeket


Kincs # 2003.08.05. 21:03

molnár írta - 2003.08.5 8:30
Kedves Kincs!
Te már biztos sok esetet láttál, mi a tapasztalatod, van egy apának esélye? Félek elindítani a válást és gyerekelhelyezést még úgy is, hogy van egy pár dolog ami a feleségem ellen szól. Pl öngyilkossági kísérletek, bizonyíthatóan, házi munka teljes hiánya, hetente két alkalommal takarítónőt fizetek, a gyerekek minden nap az édesanyámnál ebédelnek, de a legdurvább, hogy a gyerekek látták a feleségemet egy másik férfival a lakásunkaban. Egyáltalán a hűtlenség számít-e egy gyerekelhelyezési perben? Úgy tudom, csak akkor, ha a család felé közömbösséget, önzést, felelőtlenséget tanusít. Ezt tényleg így nézi a bíróság is?

Üdv!Nos, azt, hogy az adott bíróság 'apapárti-e', azt úgy tudhatod meg, hogy beszélsz a területileg illetékes bíróság területén élő egy-két ügyvéddel.Egyébként sem a bíróság apapárti, hanem egy-két bíró.Nem tudom hol laksz, felénk 1 bírónőt ismerek, aki apapárti(kevesen vannak az országban).Ha a feleségedet a gyermek mással látta a lakásban, még nem jelent semmit.Maximum - ha eljuttok odáig - a pszichológus tudja ez ügyben a gyermeket megkérdezni, hogy mit gondol arról a másik férfiról, s általában ilyenkor a gyermekek féltik az apjukat, mert bármennyire kicsik, azért azt még ők is felfogják, hogy két apjuk nem lehet egyszerre, vagyis úgy gondolkodnak, hogy az egyik igazi, a másik meg 'ál'.Ilyenkor a gyermekben meginog a családbeli bizalom, s a te esetedben a te javadra, hiszen a gyermek látta, hogy nem veled, hanem anya egy másik fickóval van.Az már mindegy, hogy mit csináltak, a gyermekek kombinálnak, melyet a bíróság és a pszichológus nem vesz ugyan figyelembe, de az érzelmi reakcióit ahogyan e témáról beszél, azt igen. (Pedagógus végzettségem - is - van.)Nos, az öngyilok kemény dió.Látszatra azt hinné az ember, hogy labilis idegrendszerű, megbizhatatlan anya, ergo:apának ítélik a gyermeket.De azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ezt könnyen ellened is fordíthatja: pl. azzal állhat elő, hogy te csaltad meg, te nem figyeltél rá eléggé, te hagytad kihűlni és idáig fajulni a dolgokat, egyszóval rádkenheti, hogy te kergetted idáig, miattad lett öngyilkos.Ha kellő átérzéssel adja elő, hisznek is neki.Arra viszont alapozhatsz nyugodtan, hogy nem anyatípus, de ezt a szót ki ne ejtsd a szádon, csak érzékeltetni akartam, mire célzok.Szóval azt kell kidomborítani, hogy nem tartja össze a családot: te törődsz azzal is, hogy a gyermekek naponta rendszeresen egyenek, te fizeted a takarítónőt stb.
Hát, mindezek ellenére kösd fel azt a bizonyos fehérneműt, mert ha nem kapsz apapárti bírót, nem sok esélyed van.Sajnos még dívik az a nézet a bíróságokon, hogy a gyermeknek az anya mellett a helye egy bizonyos életkorig(ált. 10-12-14 évig), s nagyon súlyos dolognak kell kiderülnie, hogy ez az ellenkezőjére forduljon az adott ügyben.ÍRj a fejleményekről!Minden jót!Remélem azért nem keserítettelek el nagyon?!

molnár # 2003.08.05. 06:30

Kedves Kincs!
Te már biztos sok esetet láttál, mi a tapasztalatod, van egy apának esélye? Félek elindítani a válást és gyerekelhelyezést még úgy is, hogy van egy pár dolog ami a feleségem ellen szól. Pl öngyilkossági kísérletek, bizonyíthatóan, házi munka teljes hiánya, hetente két alkalommal takarítónőt fizetek, a gyerekek minden nap az édesanyámnál ebédelnek, de a legdurvább, hogy a gyerekek látták a feleségemet egy másik férfival a lakásunkaban. Egyáltalán a hűtlenség számít-e egy gyerekelhelyezési perben? Úgy tudom, csak akkor, ha a család felé közömbösséget, önzést, felelőtlenséget tanusít. Ezt tényleg így nézi a bíróság is?


Molnár

Kincs # 2003.08.01. 17:51

molnár írta - 2003.08.1 12:15
Kedves Kincs!
Nagyon örülök, hogy megjelentél a fórumon, talán nekem is tudsz segíteni. A helyzet kicsit hasonló, mint Timinél. Feleségem elindított egy gyerekelhelyezési pert, úgy hogy továbbra is együtt élünk, nincs is szándékában elválni, sem elköltözni. Szerintem azt akarja, hogy a gyerekeken keresztül zsarolhasson. Amiket javasoltál Timinek, szinte mindent bevetett ellenem. Kezdve az orvosi látlelettel. Sose bántottam, mégis több látleletet is bemutatott a bíróságon, holott mindketten tudjuk, hogy semmi közöm egyikhez sem. A szomszédokról meg annyit, többször előfordult, hogy kiment az udvarra sikítozni, mintha verném, pedig volt hogy otthon sem voltam. Ezek után gondolhatod, hogy mi a véleményük rólam. Van egy tanuja is, az anyja, akinek nem kell kétszer mondani, hogy forduljon ellenem. Erről mi a véleményed? Minden ellenem szól, holott nem tehetek az egészről semmit.
Járt az óvodában és az iskolában is,hogy tanusítsák hogy kizárólag ő gondoskodik a gyerekeről. Nem tudon egy tanárnő, hogy tudja ezt megítélni, mikor sohasem járt nálunk.
Mennyi múlik egy jó ügyvéden?
Vannak-e egyáltalán esélyei egy apának?

Üdv!Nem tudom, hogy pontosan miért is indított gyermekelhelyezési pert a (volt) feleséged, amikor még együtt, egy fedél alatt éltek.Az anyósodról mint tanúról csak annyit, hogy bátran mondhatod a bíróságnak(bár nekik tudniuk kéne), hogy elfogult.Ilyen alapon te is hívhatod tanúnak a saját édesanyádat, aki nyilván melletted fog tanúskodni, így a tanúk vallomása:egy ellene, egy mellette=döntetlen.A tanárnő nem nyilatkozhat olyan dologról, hogy ki gondoskodik a gyermekről.Maximum annyit mondhat, amit lát: pl.: ki jár a gyermekért, ki megy el a szülői értekezletre, melyik szülő érdeklődik a gyermek felől stb.Illetve a gyermek maga is mondhat el dolgokat a tanárnőnek, de az nem mérvadó a bíróságon, még akkor sem, ha azt ellened mondta.Zavaros az ügyed, pontosabb dolgokat kellene tudnom róla.A jó ügyvédet sok múlhat.Bár az én felfogásom az, hogy egy gyermekelhelyezési pernél nem szerencsés ügyvédet fogadni.Ugyanis ez egy annyira szubjektív(aki bíró tiltakozhat, de úgysem hiszem el, mert magam közig.jogalkalmazóként tudom, hogy objektív döntés nem létezik),olyan szubjektív ez a téma (gyermek, érzelmek stb.), hogy egy 3. személy(ügyvéd) úgysem tudja meggyőzően előadni a dolgokat.A meggyőző az, ha TE magad 'véded' saját magad, te bizonyítod a saját nézetedet/álláspontodat/igazadat a bíróságon.Ahol lakom, volt arra példa a területileg illletékes bíróságon gyermekelhelyezési pernél, hogy a felperes(nő) ügyvédje fennkölten(bár korántsem átéléssel) szónokolt arról, hogy a felperes mennyire szereti a gyermekét stb.Erre a bíró(nő) közbeszólt, hogy ne haragudjon, ő a tényeket mondja, ha a felperes érzelmeire kíváncsi, akkor majd őt meghallgatja, mert ezt senki más nem tudja jobban elmondani, mint ő.Hát, egyelőre ennyi tellett tőlem.De majd igyekszem, ha pontosabb adatokat írsz.Sok sikert neked!

Kincs # 2003.08.01. 17:44

Mecser Timea írta - 2003.08.1 12:47
nagyon szépen köszönöm a leveledet,és útközben elmentem már a gyermekjóléti központba..és aug. 4-ére kaptam időpontot egy ügyvédtől.a vagyonelosztásról sikerült megállapodnunk,de a tanúkat megpróbálom beszerezni végszükség esetére.Küzben albérletet is találtam, egy kedves ismerősöm kiadta úgy, hogy csak januártól kell fizetnem, addig találok állást is.A családsegítőben nem tudtak segíteni..de megadták a NANE számát.Szerinted a bíróság elfogadja a tanúk nyilatkozatát a sérüléseimről egyenlőre csak ilyennel tudok szolgálni, ill. hogy nekiment az utcán az egyik barátomnak.
Jó lenne személyesen is elbeszélgetni erről.Ha nem bánod:)
Köszönettel:

Timi
Örülök, hogy alakulnak a dolgaid.Sajnos a személyes találkozó nem jöhet össze, de írásban bármikor szívesen segítek neked.Ha ügyvédet fogadtál, akkor igenis kérdezz tőle bármennyit, elvégre ezért fizeted!Írj majd, hogy mik a fejlemények!Addig is minden jót!

molnár # 2003.08.01. 10:15

Kedves Kincs!
Nagyon örülök, hogy megjelentél a fórumon, talán nekem is tudsz segíteni. A helyzet kicsit hasonló, mint Timinél. Feleségem elindított egy gyerekelhelyezési pert, úgy hogy továbbra is együtt élünk, nincs is szándékában elválni, sem elköltözni. Szerintem azt akarja, hogy a gyerekeken keresztül zsarolhasson. Amiket javasoltál Timinek, szinte mindent bevetett ellenem. Kezdve az orvosi látlelettel. Sose bántottam, mégis több látleletet is bemutatott a bíróságon, holott mindketten tudjuk, hogy semmi közöm egyikhez sem. A szomszédokról meg annyit, többször előfordult, hogy kiment az udvarra sikítozni, mintha verném, pedig volt hogy otthon sem voltam. Ezek után gondolhatod, hogy mi a véleményük rólam. Van egy tanuja is, az anyja, akinek nem kell kétszer mondani, hogy forduljon ellenem. Erről mi a véleményed? Minden ellenem szól, holott nem tehetek az egészről semmit.
Járt az óvodában és az iskolában is,hogy tanusítsák hogy kizárólag ő gondoskodik a gyerekeről. Nem tudon egy tanárnő, hogy tudja ezt megítélni, mikor sohasem járt nálunk.
Mennyi múlik egy jó ügyvéden?
Vannak-e egyáltalán esélyei egy apának?


Molnár

the big cat # 2003.08.01. 09:41

Én azért azzal a vagyonelosztási megállapodással sem rohannék annyira. Nem vagyok benne biztos, sőt azt hiszem, hogy a lakást vagy annak használatát inkább neked ítélné a bíróság, tehát ő mehetne albérletbe. De az ügyvéd majd ad ebben is tanácsot.

Amikor pedig bántalmaz, akkor azonnal feljelenteném. Főleg, ha tanuid is vannak. Ez a válóperben is sokat segítene, meg legalább megszívatná az ilyen rohadékot a rendőrség kicsit.

A rendőrség se hunyja be mindig a szemét az iylen eseteknél, főleg ha van tanú, és halottam már oilyanról, hogy az iylen rendszeres bántalmazó apuka a a rendőrség negyedik kivonulásakor úgy nekiszaladt a rendőrök gumibotjának, hogy hosszas kórházi kezelésre szorult, és elment a kedev feleségbántalmazástól egy életre.

Mecser Timea # 2003.07.31. 22:47

nagyon szépen köszönöm a leveledet,és útközben elmentem már a gyermekjóléti központba..és aug. 4-ére kaptam időpontot egy ügyvédtől.a vagyonelosztásról sikerült megállapodnunk,de a tanúkat megpróbálom beszerezni végszükség esetére.Küzben albérletet is találtam, egy kedves ismerősöm kiadta úgy, hogy csak januártól kell fizetnem, addig találok állást is.A családsegítőben nem tudtak segíteni..de megadták a NANE számát.Szerinted a bíróság elfogadja a tanúk nyilatkozatát a sérüléseimről egyenlőre csak ilyennel tudok szolgálni, ill. hogy nekiment az utcán az egyik barátomnak.
Jó lenne személyesen is elbeszélgetni erről.Ha nem bánod:)
Köszönettel:

Timi


Mecser Tímea

Kincs # 2003.07.31. 17:12

Mecser Timea írta - 2003.07.23 20:19
sziasztok!

Komolyan szeretnék segítséget kérni.
a problémám a következő:tavaly aug-ban férjem megcsalt, elköltözött 3 hétre egy kolléganőjéhez, én visszafogadtam a gyerekekre való tekintettel, annak ellenére, hogy többször is bántalmazott, amit a szomszédaim is láttak.A helyzet nem javult,közben márciusban megismertem egy kedves fiút,férjemet a viselkedése miatt kidobtam.Azóta zaklatott, egyszer beengedtem a lakásba, hogy a gyerekekre vigyázzon,és megint megrugdosot, megütött a gyerekek szeme láttára.
Közben megint kiegyeztünk, hogy 1 hetet tölthessen a gyerekekkel, én pedig az említett fiúval kimentem Amszterdamba nyaralni..később jöttem rá, hogy ezt akarja ellenem felhasználni, hogy elhagytam a gyerekeimet.Most is egyedül nevelem őket, egy fillért nem ad,azt akarja, hogy elköltözzünk a szolgálati lakásából, fizessem a havi 25 ezer forint személyhitelt,és fogadjam el, hogy havi 30e-t fizet utánuk .De a helyzet az, hogy 3 havonta és évvégén jutalmat kap..és a 40% is több a nettő jövedelme után, mint 30e.
Azt mondta, ha nemegyezek bele, elperli a gyerekeket.Kérdésem,mi alapján döntik el, hogy kinél vannak a gyerekek.Én gyesen vagyok még márciusig, de dolgozom is otthon napi 4 órában 25 e bruttóra bejelentve.Azt mondta mivel nincs magas jövedelmem és albérletbe is kényszerülönk, biztos nem kapom meg a gyerekeket.Pszichológushoz fordultam a nagyobbikkal, mert minden éjjel bepisil..és a gyerek egyszer reszketve ordított vele,hogy menjem el és ne bántson engem.Kérdédem még...mert idegösszeroppanás környékez, milyen esélyem van arra, hogy én neveljem őket-megjegyzem még egyetemre is járok,4. éves közgazdászhallgató vagyok..miattuk tanulok...és hogy mi alapján döntik el mennyit fizet.
Segítsetek elindulni, örülnék, ha jogász kolléga is tudna tanácsot adni.
Köszönettel:Mecser Tímea

Üdv!Jogászi segítséget kértél, én nem vagyok (még) az, de gyermekvédelemben(gyámhivatalban) dolgozom, ahol mindennaposan(sajnos) az ilyen események.
Javaslom:ne dilemmázz, válj el!Add be a keresetlevelet, s EGYBEN kérd: a házasság felbontását, a gyermekelhelyezést(nálad), a kapcsolattartás szabályozását és a gyermektartásdíj megállapítását.A házasság felbontásával egyidejűleg vagyonmegosztást is.Kérdezd meg ismerőseidet(akik melletted állnak), hogy beírhatod-e őket a keresetlevélbe tanúként(így illik), tanúskodnának-e melletted(közös ismerősnél ez nem jelenti azt, hogy ezzel egyúttal a férjed ellen tanúskodna), nem tudom hány éves a gyermeked(-eid), de beszélj az óvónőkkel vagy tanárokkal arról, hogy mire készülsz, s tapogatózd ki, 'kinek a pártján' állnak.Ha neked pozitív, akkor a keresetlevélben kérd a T. Bíróságot, hogy kérjenek a gyermekről óvodai/iskolai jellemzést.Nem ártana a helyi családsegítő vagy gyermekjóléti szolgálatos kollégával sem elbeszélgetned.Két előnye van:további tanáccsal látnak el, s később előnyödre válik(ez van!), ha tanúként beidézteted(vagy a bíróság megkeresi írásban véleményezés céljából) az, hogy TE tanácsot mentél kérni hozzá, jelezted, hogy probléma van(nyilván a gyermek szemszögéből fogják értékelni).Aztán:ha megüt a férjed, ne restellj látleletért elmenni a háziorvoshoz, tedd el őket, csatold a keresetlevélhez(fénymásolatot tarts magadnál).Én fel is jelenteném a helyedben, ha úgy üt meg, hogy 8 napon belül gyógyuló, mert az magánvádas.Hadd legyen nyoma!!!A gyermeked pszcihológusi véleményét csatolnám másolatban a keresetlevélhez, s kérném a bíróságot, hogy rendelje el a gyermek újabb pszichológusi vizsgálatát, illetve gyámhivatali meghallgatását.Lakásproblémádra nem tudok megoldást, találgatni lehetne: én hazaköltöznék a szüleimhez, még akkor is, ha a tieid messzebb laknak, mert ahogy olvastam GYES-en vagy, akkor meg mindegy, mert nem dolgozol, nincs helyhez kötöttség.Még egy jó tanács:hanyagolnám a férfibarátokat a per előtt és idején.Sajnos, ezt felhasználhatja majd ellened, viszont az is igaz, hogy a magad javára is fordíthatod:menedék neked a másik férfi, s ez bizonyítja az életközösség végleges megromlását is.Remélem adtam egy-két használható ötletet, de várd meg, amíg egy végzett jogász is hozzászól, s utána cselekedj!Sok sikert és kitartás!

Mecser Timea # 2003.07.23. 18:19

sziasztok!

Komolyan szeretnék segítséget kérni.
a problémám a következő:tavaly aug-ban férjem megcsalt, elköltözött 3 hétre egy kolléganőjéhez, én visszafogadtam a gyerekekre való tekintettel, annak ellenére, hogy többször is bántalmazott, amit a szomszédaim is láttak.A helyzet nem javult,közben márciusban megismertem egy kedves fiút,férjemet a viselkedése miatt kidobtam.Azóta zaklatott, egyszer beengedtem a lakásba, hogy a gyerekekre vigyázzon,és megint megrugdosot, megütött a gyerekek szeme láttára.
Közben megint kiegyeztünk, hogy 1 hetet tölthessen a gyerekekkel, én pedig az említett fiúval kimentem Amszterdamba nyaralni..később jöttem rá, hogy ezt akarja ellenem felhasználni, hogy elhagytam a gyerekeimet.Most is egyedül nevelem őket, egy fillért nem ad,azt akarja, hogy elköltözzünk a szolgálati lakásából, fizessem a havi 25 ezer forint személyhitelt,és fogadjam el, hogy havi 30e-t fizet utánuk .De a helyzet az, hogy 3 havonta és évvégén jutalmat kap..és a 40% is több a nettő jövedelme után, mint 30e.
Azt mondta, ha nemegyezek bele, elperli a gyerekeket.Kérdésem,mi alapján döntik el, hogy kinél vannak a gyerekek.Én gyesen vagyok még márciusig, de dolgozom is otthon napi 4 órában 25 e bruttóra bejelentve.Azt mondta mivel nincs magas jövedelmem és albérletbe is kényszerülönk, biztos nem kapom meg a gyerekeket.Pszichológushoz fordultam a nagyobbikkal, mert minden éjjel bepisil..és a gyerek egyszer reszketve ordított vele,hogy menjem el és ne bántson engem.Kérdédem még...mert idegösszeroppanás környékez, milyen esélyem van arra, hogy én neveljem őket-megjegyzem még egyetemre is járok,4. éves közgazdászhallgató vagyok..miattuk tanulok...és hogy mi alapján döntik el mennyit fizet.
Segítsetek elindulni, örülnék, ha jogász kolléga is tudna tanácsot adni.
Köszönettel:Mecser Tímea


Mecser Tímea