Megnyerheti-e anyukam a valast?


Agnes_Martins # 2003.09.17. 10:47

Kedves Aniko,

amennyiben a szuleidnek sikerulne megegyeznie a kozos vagyon felosztasaban (ami ugy tunik, nehez lesz), akkor ugyvedre sem lenne szukseg, mert a hazassag felbontasara iranyulo pert barmelyik fel megindithatja, es egyezseg eseten a birosag azt jovahagyja. Tiszta ugy.
A lakashasznalat tekinteteben tobb lehetoseg is adott:
nem tudom, hogy milyen erteku a lakas, de esetleg meg lehetne probalni eladni, es az arabol ket masik, kisebb lakast vasarolni; a lakas esetleg atalakithato ugy, hogy ket kulon bejarata legyen, igy levalaszthato lenne egy lakresz az apad reszere...
Amennyiben nem tudnak az erintett felek megegyezesre jutni, a birosag dont majd.
Erdemes lenne minden esetre egy polgari jogban jartas ugyveddel beszelni, legalabb tanacskeres szintjen, ha minden szal szakad.
Remelem, valamennyit segitettem.
Itt a torveny vonakozo resze a lakashasznalatrol:
http://www.sztaki.hu/…jog_3994.htm


Agnes

Sandor Aniko # 2003.08.12. 08:40

Valaki kerem valaszoljon!

Sandor Aniko # 2003.08.07. 09:48

A helyzetem a kovetkezo. Edesanyam rokkantnyugdijjas, 30000 ft-ot kap havonta. Ideggyogyaszati kezeles alatt all, de nincs korhazban, csak injekciora jar, es gyogyszert szed (nem tudom, hogy ez befolyasol-e barmit). Apam lelepett fel eve, de mar elotte is megcsalta anyamat (valoszinuleg emiatt kell ideggyogyaszati kezelesre jarnia).
Ugy all a helyzet, hogy apam el akar vallni jelenleg. Anyam az anyosaval el egy hazban, aminek apam, apam anyja, es az en anyam a 3 tulajdonosa. Anyam nem akar elkoltozni, es apam anyja sem (nincs konfliktus kozottuk, jol elvannak egyutt). Apam viszont keri a hazbol a reszet, de anyam, es az o anyja nem tudja kifizetni semmikeppen.
A hazon van otp tartozas is.
Mi tortenhet a valoper soran? Gondolom a birosag nem dobhatja ki apam anyjat a hazbol, hiszen nincs koze a valashoz, de akkor anyam is ottmaradhat, ugye? Ha viszont ez a helyzet akkor, hogy lehet megoldani ezt a dolgot?
Meg egy kerdesem lenne: Mennyibe kerul a valloper? Mennyi az ugyvedi koltseg?