Gyermektartás


gerbera317 # 2019.12.11. 10:44

Nem. De hogy tanulj is valamit: kapcsolattartás vkivel (gy.k.: nem felé).

Csetepaté # 2019.12.10. 13:18

Üdvözlöm, érdeklődnék, hogy amennyiben az édesapa nem fizeti az előírt gyerektartást úgy korlátozható - e a kapcsolat tartása a gyermek felé? Köszönöm

Vicus089 # 2019.11.03. 18:14

Lassan 3 éve költöztem el a lányommal az apjától. A bíróságon akkor megegyeztünk, hogy havi 20.000ft gyermektartásdíjat fizet és minden második hétvégén szombat-vasárnap elviheti a lányunkat saját költségére (150km van közöttünk). Idő közben nagyon elmérgesedett a viszony, többször sírva jött haza a kislány, éjjel a haját tépte, bepisilt, ennek ellenére ex többet akarta látni. Ő a bíróságon adott be keresetet, én a gyámhatóságon kérelmet, hogy vonják felügyelet alá a lathatást mert sérül a kislány. Ex kicsit ettől megijedt és visszalépett kettőt, visszavett a rosszindulatabol, a bíróságon el is állt a keresetétől és megszüntette az eljárást. A gyámhatóság mediátorhoz küldött és mivel úgy láttam, hogy javul, aláírtam, hogy a lathatast ezentúl engedem péntektől vasárnapig, amíg a kislányom érdekei ezt kívánják. Ő pedig aláírta, hogy ezentúl 30.000ft gyerektartást fizet. Ez májusban volt.
Egészen eddig úgy tűnt minden jobb is, viszont az utolsó 3 alkalommal betegen hozta vissza a lányomat, amiről nem szólt egy szót sem, kitette az autóból és már ment is. Így 3 hetet táppénzen voltam. A második hét után kertem, hogy próbáljon meg anyagilag segíteni, mert nagy kiesés ez, röhögve közölte, hogy oldjam meg, arra kapom a 30.000et. Ez után hozta haza harmadszor is betegen a lanyunkat. Mondtam neki, ez így nem mehet, neki ez nem jó, hogy két hetente 1 hétig otthon van, így én sem tudom biztosítani a szükséges dolgokat, álljunk vissza a szombat vasárnapra egy darabig. Erre ma se szó se beszed 20.000ft gyerektartast adott megint, mondván, hogy felrugtam a megegyezesunket, öt nem érdekli, hogy mit irt alá, nem ad 30.000ftot.
A kérdésem az lenne, ezzel tudok valamit tenni? Tényleg ennyi? Nem adja mert úgy tartja kedve? A gyógyszerbe se kell beszállnia? Nem vagyunk nagyon elengedve anyagilag, be kell osztanom ami van, nem eltapsolom és most ez elég nagy kiesés így. :/
Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat.