Üdv!
Édesapám nemrég elhunyt. Édesanyám már korábban elhunyt, van egy féltestvérem, édesapánk közös. (A féltestvérem egyébként kiskorú, őt az édesanyja képviseli majd, akivel sikerül majd megegyezni és mindenben egyetértünk a hagyatékot illetően.)
Az apám és a második felesége el akartak válni, el is indították a válást tavasszal, erről annyit tudok, hogy nem írták alá végül (édesapám már akkor betegeskedett, így nem tudott megjelenni az aláíráskor), de nem is vonták vissza a válási szándékukat. A feleség követelése 4 millió Ft volt a váláskor, ezt az apám kifizette neki. Írásos bizonyítékom nincs, de ezt maga a feleség mondta el nekem. Apám halála előtt fél éve már nem alkottak sem élet- sem pedig vagyonközösséget.
A válási szándékot és a kifizetést igazoló alátámasztó dokumentumokat a hagyatéki tárgyaláskor a közjegyző felkutatja, ha hivatkozom az Új Ptk.-VII könyv 7:62. § Házastárs kiesése a törvényes öröklésből szakaszra?
Követelhet-e bármit az örökségből a feleség, ha arra hivatkozik, hogy nem szakadt meg közöttük teljesen a kapcsolat, gondolok itt arra, hogy édesapám betegeskedése alatt ő intézte a közüzemi díjak befizetését és bevásárolt (édesapám költségén, természetesen).
Előre is köszönöm a választ!