Hagyaték


Nufi_ # 2021.03.23. 11:18

akkor szóbeszéd alapján és beismerő vallomás nélkül nem igazolható gondolom

ObudaFan # 2021.03.23. 09:39

A banknak arról pont nem kell, hogy legyen tudomása, hogy ők egymás között miért állapodtak meg így.

Nufi_ # 2021.03.22. 15:52

gondolom csak a bank segítségével igazolható ha hajlandóak rá

anélkül meg csak szóbeszéd

ObudaFan # 2021.03.22. 13:24

hitelt életében vele vetettek fel h eltartsa őket azzal még a halála előtt

Hogy azzal lehet-e még bármit tenni, az attól függ, hogy mi igazolható azzal kapcsolatban, hogy erre miért került sor.

Nufi_ # 2021.03.22. 09:40

rosszul írtam

pénzt halála után nyúlták le számlájáról

hitelt életében vele vetettek fel h eltartsa őket azzal még a halála előtt

szegényt manipulálták, kihasználták csúnyán életében aztán halála után is kifosztották

ObudaFan # 2021.03.20. 09:48

Hitelt a nagyi számlájára a nagyi halála után aligha tudott felvenni, itt valami nagyon nem stimmel a történetben. Ha a hagyaték egy részét elvette és nem számol el vele, akkor pert lehet indítani. Egyebekben az iratokkal kellene ügyvédhez fordulni, mert ez a történet így nem kerek.

Nufi_ # 2021.03.16. 20:40

azt hallottam a helyzetről az érintettektől h a dédnagymama halála után az egyik örökös lenyúlta a pénzt, az örökséget, nyugdíjat és az elhunyt számlájára banki hitelt vett fel + azt a pénzt is lenyúlta ami fedezte volna a felmerűlő költségeket a nagyi halála után

az illető amit lenyúlt pénzt a nagyi halála után az hagyatéki adósságként szerepel az általa felkeresett jegyző által egy papíron

...a lenyúlt pénzt ki akarja fizettetni a dédnagymama többi örökösével erre megy ki a játék

a saját jegyzője által kibocsátott papíron 3 örökös van mivel 3 gyereke volt a nagyinak viszont abból csak 2 él így amelyik elhunyt annak a gyerekét nevezték meg a papíron örökösként h meg legyen a 3 örökös

szóval mi ilyenkor a teendő? nekem ez ügyeskedésnek, csalásnak tűnik és az általuk felkeresett jegyző vagy benne van a buliban vagy nincs tisztában a családi titokról h az egyik örökös mit csinált titokban a nagyi halála után a pénzzel, stb...

próbálok mások kárából tanulni mivel ilyen ciki helyzetről még nem hallottam eddig

hozzáértő jogászok véleményére, tanácsára vagyok kíváncsi

ti mit tennétek ha ez veletek történne?

ti mit tanácsolnátok ha ez mással történne?

ha vlmi nem világos kérdezz bátran!