Vagyoni elkülönülés válás előtt.


Llm # 2023.01.29. 20:54

Köszönöm szépen !

Majordomus # 2023.01.29. 20:33

Nem. Házastársi különvagyon.

Llm # 2023.01.29. 20:17

Tisztelt Forumozok !

Érdeklődni szeretnék:

Remdelkezem egy különálló beépitetlen telekkel.
Ezt még a házasságkötés és az életközösség előtt szereztem.

A telken semmiféle értéknövelő beruházás nem történt, nem volt semmi olyan esemeny a tulajdonlapon ami valtozot volna

10+év vagy barmennyi év utána házastársamnak bármilyen kkövetelése lehet ezen ingatlannal kapcsolatban?

Szerintem nem.

De köszönöm a szakvéleményeket előre is !
üdvözlettel

Gaben81 # 2023.01.29. 18:48

Tisztelt Szomorú Örökös!
Ezt így gondolom én is. Persze nem eszik forrón a kását. Majd ha odáig jut a dolog biztos lesz valami.
A legrosszabb az hogy a gyerekeket eltiltja teljesen és nem tudok kommunikálni velük. Én vagyok a csúnya rossz apa aki stb stb... Nem folytatom... Köszönöm a választ!

Gaben81 # 2023.01.29. 12:29

Tisztelt Kovács Béla Sándor! Még nem robbant ki de történni fog valami az biztos. Csak szeretnék felkészülni előtte. Németországban pl. Sok ilyen biztosítás van stb stb. Otthon Magyarországon vagyunk össze házasodva ott van minden.
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.01.29. 11:56

"Jogi biztosítást keresek ami nem csak munka és család stb hanem válás esetén is segítséget nyújt."
A legtöbb ügyvéddel köthetsz átalánydíjas szerződést - persze, nem utólag, amikor megoldandó jogvita már kirobbant.

Szomorú örökös # 2023.01.29. 11:30

Gaben81

nincs a házhoz papíron közöm hacsak nem egy hitel amit anno a közös bankszámlánkról vontak amire az én jövedelmem érkezett.

És ez nem elég? Gyakorlatilag a hitel törlesztéséből igazoltan te is kivetted így a részedet, tehát kénytelen lesz arányosan ezt rendezni.

Gaben81 # 2023.01.29. 10:14

Tisztelt Majordomus! Igen kidobott úgymond a lakásból. De mint írtam az érdekel hogy innentől kezdve mit kell tegyek ahhoz hogy ne tarthasson igényt a szerzett vagyonomra. Köszönöm a választ!

Gaben81 # 2023.01.29. 10:09

Tisztelt fórumozók! Jogi biztosítást keresek ami nem csak munka és család stb hanem válás esetén is segítséget nyújt.
Köszönöm a segítséget!

Gaben81 # 2023.01.25. 14:42

Tisztelt drbjozsef! Köszönöm válaszát. Utólag kiderült nem nincs a házhoz papíron közöm hacsak nem egy hitel amit anno a közös bankszámlánkról vontak amire az én jövedelmem érkezett. Igen ez a lehetöség érdekel hogy innetöl ne legyen köze az általam szerzett vagyonhoz. Elnézést de többedjére írok választ csak nem megy el, szerver hiba miatt.

Majordomus # 2023.01.22. 20:56

Mármint tulajdonjog haszonélvezet.

Ha a feleséged a 100 % tulajdonos akkor nehéz dolgod lesz.

Msgyarán kidobott a lakásából?

drbjozsef # 2023.01.22. 12:26

Gaben81,

A házastársi életközösség fennállása alatt szerzett dolgok tartoznak a közös vagyonba.
Ha nem áll fenn az életközösség akkor nem.
Én a helyedben két tanúval odamennék, és megpróbálnék bejutni. Ezt kamerázhatod, hangfelvételt csinálhatsz, amit akarsz. Ha nem enged be, két tanúval jegyzőkönyvezed ennek tényét. Ha ez neked elég. Per esetén szerintem elég lesz.

már tavaly dec.30.án be sem engedett az ingatlanba ahová be vagyok jelentve.
Van egyébként a bejelentésen kívül közöd ehhez a lakáshoz papíron?

Gaben81 # 2023.01.22. 12:03

Tisztelt fórumozók! A feleségemmel megromlott a kapcsolatunk olyannyira, hogy már tavaly dec.30.án be sem engedett az ingatlanba ahová be vagyok jelentve. Egyszerüen kirakta a ruháim, mást nem. A kérdésem az hogy innentől fogva hogyan tudok elkülönülni anyagilag, mire hivatkozhatok, hogy a szerzett jövedelmem stb ne legyen köze hozzá. Természetesen sem hivni nem, hiába írok stb nem érem el illetve nem reagál. Valami irat vagy igazolás amivel bizonyíthatom később az egészet az érdekel. Úgy hallottam, hogy ha rendőrt hívok ez miatt akkor a hatóság jegyzőkönyvezi, hogy nem enged be. Ez talán elég lehet ha bíróságra kerül az ügy? Még nem jelentett ki a lakcimemről mivel online kapok értesítést tájékoztatást a kormányablaktól ha valami miatt keresnek. Előrre is köszönöm válaszukat! Kellemes napot!