Gyermekelhelyezés és szülői felügyeleti jog


Zsanett200515 # 2023.01.24. 20:50

Tisztelt Ügyvéd Hölgy/Úr!

Gyermekelhelyezési pert indítottam decemberben és a mai napon volt a tárgyalás 2023.01.24-én .
A bíróság úgy döntött, hogy továbbra is közös felügyeleti jogaink vannak.

Megjegyezném a pert azért indítottam mert úgy szöktem el a volt páromtól a gyermekeimet nem tudtam elhozni.
Eljövetelem után nem tudtam elhozni gyermekeimet mert erőszakosan állt fel velem szemben.
A rendőségi segítség kérésre is csak legkisebb gyermekemet tudtam elhozni mert neki nem volt apasági elismerői nyilatkozata.
A továbbiakban próbálkoztam látogatni a gyermekeket de amikor ezt akartam tenni az apa elvitte őket.
A gyámhatóság az első gyermekemnél védelembe helyezést indított mert folyamatos bántalmazás és viták voltak.

A mai napon a tárgyaláson amikor ezekkel a dolgokkal előhozakodtam a bíró utasított, hogy csak az eljövetelem utáni dolgokra kíváncsi.
Nem rég 2022.12.24-én jártam a gyermekeknél akkor is úgy tudtam látni őket, hogy meglepetés szerűen érkeztem meg a házhoz jelenlegi párommal és édesanyámmal. Ekkor láttuk, hogy a körülmények nem megfelelőek a gyermekeknek a kályha ajtó le volt szakadva a mennyezet leomlott az illemhelyiségek nem használhatók.
Ennek ellenére a gyámhatóság eset tanulmánya nem ezt tükrözte azt írták, hogy minden rendben van és megfelelő.
A bíró ellenszenves volt egész tárgyalás alatt miközben ezen hiányosságokat firtattuk olyan megjegyzéseket tett, hogy a kádat és wc-t kilehet takarítani . Majd megkérdezte az alperest, hogy a kályhával mi helyzet és mondta, hogy már jó az ajtó rajta. Erre a bíró akkor biztos jó meleg van.

Jelenleg nem értem a döntést úgy érzem, hogy teljesen egyoldalú volt a szervek hozzáállása.

Érdeklődni szeretnék, hogy ilyenkor mit tehetek, hogy gyermekeimet végre magamnál tudhassam.
Válaszukat és iránymutatásukat előre is köszönöm