Banki tartozáshagytékból


Majordomus # 2024.03.10. 20:30

Hát ezeken már túl van,csak a bankkal nem boldogult.
.
Nem egy ökör ára,kifizeti a követeléskezelőnek némi felárral. Olcsóbb lesz,mint vitatkozni a bankkal.

gerbera317 # 2024.03.10. 15:21

Mostmivan!
Jobban tennéd, ha profira (például ügyvédre) bíznád a hitelezők körbejárását. Aszt most nemirom le milyért.

drbjozsef # 2024.03.10. 14:41

mostmivan73,

Igen, jogos is lehet a követelés engedményezése. Nem tudhatjuk mi azt a részletek nélkül.

Ha úgy érzed, hogy valami nem megfelelő, akkor írhatsz a bank jogi osztályának a panaszoddal, vagy az MNB-nek, amelyik a pénzügyi szolgáltatók felügyeleti szerve, van nekik békéltető testületük, ott előadhatod a problémádat.

mostmivan73 # 2024.03.09. 15:28

T forúmozok Hagyatéki eljárás megvolt elfogadtam benne mindent ,Elkezdtem körbejárni a benne szereplö bankokat hitelezö stb cégeket.áruvásárlás hitel stb áram ,viz szolgálltatokat.Hagyatéki végzéssel. mindenhol idöpontkérés van igy ezeket ezek szerint sorba végeztem.A legkisseb összegre igénytarto bank 100.000 ft maradt.Időpontot kértem hagyatéki ügyintézésre,szerettem volna egyben kifizetni ,mire eljött az időpont idelye a bank a 100.000 ft kiadta követeléskezelő cégnek.Jogos e a bank felöl ugy hogy a jogerös hagyatéki végzést be se vittem.Továbbá amikor bementem a bankba össze vissza beszéltek,egyenes infot nemkaptam mi történt ,de a nekem járószemélyi számln szereplő összeget se kaptam meg.Majd levélben értesitenek ennek 2 hónapja.