gyermektartas kulfoldrol


ObudaFan # 2014.10.14. 20:18

Bíróságon végrehajtást kérni, majd az IM-en a külföldi végrehajtáshoz segítségnyújtást.

mystra # 2014.10.14. 13:01

A volt élettársammal szemben a bíróság a mindenkori keresetének 20%-át, de min. 20.000 Ft tartásdíjat ítélt meg. A tárgyaláskor ő munkanélküli volt, azonban előtte évekig, és azóta is külföldön dolgozik, külföldi cégnél. A 20.000 forintot fizeti, de sosem időre, csak amikor hazajön, néha 2 havit egyben. A munkahelye címét nem adja meg, és a szemembe nevetett, mikor megkérdeztem, hogy miként is van a 20%?

Miként lehet ezt érvényesíteni, mi az útja módja?

ObudaFan # 2014.10.10. 18:42

A nem éppen kifogásolhatatlan az azt is jelenti, hogy nem is kifogásolható.

Nem jelenti azt.

Akkor rukkolj elő vele ha pontosan tudod a hatályon kívül helyezett jogszabályt.

A már hatályon kívül helyezett jogszabály a 4/1987. (VI. 14.) IM rendelet 10.§ (5) volt, amely úgy rendelkezett, amíg hatályos volt, hogy tartós külföldi szolgálatot teljesítő, külföldön magyar hatósági engedéllyel munkát vállaló, valamint ösztöndíjasként külföldön tartózkodó kötelezett esetében a tartásdíj alapja a kötelezett belföldi munkaviszonyára megállapított munkabér és juttatás, ennek hiányában a nem munkaviszonyból származó jövedelem.

Örülök, hogy segíthettem.

Dr.Attika # 2014.10.09. 14:22

"Dr.Attika
Pontosan tudom, hogy hatályon kívül helyezték ezt a jogszabályt, és pontosan tudom, hogy ez az oka annak, hogy nem is tudod idézni. A magatartásod egyébként szerintem nem éppen kifogásolhatatlan."

Akkor rukkolj elő vele ha pontosan tudod a hatályon kívül helyezett jogszabályt. Magatartás kapcsán: jól értem, hogy megengedő módot használtál. A nem éppen kifogásolhatatlan az azt is jelenti, hogy nem is kifogásolható.

Jajnalka # 2014.10.09. 12:33

Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2014.10.09. 08:49

A bíróságon a végrehajtási lap formanyomtatványt kell kitölteni és kérni a hátralék és a folyamatos tartásdíj végrehajtását. Ha az sikertelen, akkor érdemes vagy az Igazságügyi Minisztériumhoz fordulni a külföldi végrehajtásért, vagy, ha arra jogosult vagy, a gyámhatóságtól állam általi megelőlegezést kérni.

Jajnalka # 2014.10.08. 16:35

ObudaFan
Köszönöm a választ. Elnézést, ha tájékozatlannak, tudatlannak tűnök, de az IM, az milyen hivatal? A Bírósághoz kérelmet kellene írnom a letiltással kapcsolatban? És az IM-től pedig? Az ügymenet részleteiről lehetne bővebben? Megköszönném. Bár jelzem, a végsőkig el akarom kerülni ezt, nem célom a pereskedés, meg az, hogy kellemetlen helyzetbe hozzam a munkáltatójánál vagy ilyesmi, még a hozzáállása mellett sem, viszont ha így folytatódik a megélhetésünk miatt sajnos a kényszer fog rávinni, hogy lépjek valamit :( a gyermekem érdekeit kell előtérbe helyeznem, és háttérbe azt akkor, hogy én alapvetően milyen ember vagyok.
Köszönöm
Jajnalka

ObudaFan # 2014.10.07. 14:39

Jajnalka

Elvileg lehet, a magyar bíróságon megindítod a végrehajtást, aztán kéred az IM-től a külföldi végrehajtást is. Csak kérdés, hogy ha végül szokott fizetni, akkor megéri-e végigcsinálni.

ObudaFan # 2014.10.07. 14:37

Dr.Attika

Pontosan tudom, hogy hatályon kívül helyezték ezt a jogszabályt, és pontosan tudom, hogy ez az oka annak, hogy nem is tudod idézni. A magatartásod egyébként szerintem nem éppen kifogásolhatatlan.

Dr.Attika # 2014.10.07. 14:08

Van ilyen szabály ObudaFan. Volt ilyen pered? ha igen, akkor Neked is tudnod kell. Vagy ebben a jogkérdésben "jogi okos" vagy gyakorlati tapasztalat nélkül.

Jajnalka # 2014.10.07. 09:50

Üdvözlet!
Az én esetem az, hogy 2012-ben született határozat szerint minden hónap 10-én a számlámra kell utalnia külföldön (Anglia) élő volt férjemnek a megállapított gyerektartást. Sajnos annak ellenére, hogy én nem bántom őt, sőt, a megszabott láthatáson túl, ha itthon van, az ő igényei szerint viheti el a kislányunkat, ő mégis hobbit csinál abból, hogy rendszeresen sokkal később küldi a gyerektartást. Legfőképpen hónap végén. A viselkedéséből és a hozzáállásából sajnos tudom, hogy ez mind csak azért van, hogy nekem bosszúságot okozzon, mert tudja, hogy szükségünk van arra pénzre. Jelenleg a probléma az, hogy szeptemberi hónapban egyáltalán nem küldött most gyerektartást, pedig pár nap múlva már az októberit is meg kellene küldeni,de erre nem sok esélyt látok. Kérdésem az lenne, hogy hol és hogy tudnám azt elindítani, hogy a késések illetve az egyáltalán nem küldés elkerülése érdekében közvetlenül a munkáltatójától kérjem az átutalást? A helyzetet nehezíti sajnos az, hogy a várost, ahol él, tudom, viszont a pontos címét nem, a munkáltatója nevét is tudom, de címet max az internetről tudok leszedni. Kérem segítségüket, hogy ebben a helyzetben mit tehetnék hivatalos úton? Köszönöm.

ObudaFan # 2014.10.06. 14:11

Ennek egy oka van: nem lehet idézni, mert nincs ilyen szabály, ami hatályos lenne.

Dr.Attika # 2014.10.06. 12:34

Nem idézem. Ez már nem "közkincs". A fizetős - Szolgáltatási Jegyzék: 6910-Jogi szolgáltatás körébe tartozik.

ObudaFan # 2014.10.06. 12:23

Ha szerinted van, akkor igazán idézhetnéd, mert szerintem meg nincs már ilyen.

Dr.Attika # 2014.10.06. 12:15

Van ilyen hatályos szabály, de a kérdező jobb, ha ilyen kérdésben, a konkrét ügyben ügyvédhez fordul. Arról nem is beszélve, hogy a szülök megegyezése kapcsán a gyermekek a külföldi államtól cca. 400,- EUR családi pótlékot is kaphatnának.

ObudaFan # 2014.10.06. 11:53

A külföldön szerzett jövedelem kapcsán az adott szakmára vonatkozó magyar átlagbér a gyermektartás alapja,

Tévedés, nincs ilyen hatályos szabály. Volt, de már nincs. A 400 EUR jó eséllyel viszonylag jó ajánlat, de nem ismerjük a körülményeket. Két gyerekről van szó, tehát ha nem is rossz ajánlat, azért a körülmények ismeretének hiányában egy gyerekenként kb. 60.000 Ft-os összegre nem mondanám, hogy mindenképpen nagyvonalú. Attól függ, mi igazolható a különélő szülő jövedelméből.

Dr.Attika # 2014.10.06. 11:49

Tisztelt ObudaFan kollégám!
Igenis van jelentősége a munkavégzés helyének. A külföldön szerzett jövedelem kapcsán az adott szakmára vonatkozó magyar átlagbér a gyermektartás alapja, akkor is, ha ettől eltér a külföldi fizetés. A 400,- EUR igen nagyvonalú ajánlat a férjtől, el kell azt fogadni.

ObudaFan # 2014.10.06. 11:40

Niko82

Nem az a kérdés, hogy mire van bejelentve, hanem hogy a bíróságon mi bizonyítható a tényleges jövedelméből. Bizonyítani pedig az életszínvonal alapján is lehet. A nettó jövedelem 20%-a körüli gyermekenként egy átlagos tartásdíj, de a gyermek szükségletei alapján lehet eltérés.

ObudaFan # 2014.10.06. 11:38

Georgina7

Nincs különösebb jelentősége a munkavégzés helyének, a gyermektartás összege 15-25% általában gyermekenként, és feltétlenül összesen legfeljebb 50%. A 15-25%-tól a gyermek szükségleteinek függvényében el lehet térni.

Niko82 # 2014.10.05. 12:45

Üdvözletem!
Nekem olyan problémával kapcsolatban lenne kérdésem hogy 12 év házasság után úgy döntöttünk hogy elválunk a férjemmel 1 évvel ezelőtt ő kiment külföldre dolgozni.
Eddig nem gondoltuk fontosnak a válást mert megtudtuk beszélni az anyagiakat hiszen többek között van egy 50000 Ft-os lakáshitel törlesztésünk és két pici gyerekünk a kicsi jelenleg 4 éves a nagy 11!
Sajnos csak most tudtam elmenni dolgozni így viszont közölte velem, hogy a maximum 400 Euró amit a két gyerek után adni fog! Engem ezek ismeretében az érdekelne hogy most már hogy elértünk odáig hogy hivatalosan is elváljunk a 400 euró megállja e a helyét ha ő minimálbérre van bejelentve?
Vagy mégis mekkora azaz összeg amit hivatalosan úton nekem ítélhet a bíróság!
Köszönöm

Georgina7 # 2014.10.01. 08:53

Tisztelt Hölgyem/ Uram!
Szeretnék információt kérni arról,hogy külföldi munkavállalás esetén milyen százalékos arányban valósul meg a gyermektartás összege,ha a gyermek és gondozója Magyarországon marad? Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.06.02. 10:30

Az a baj, hogy abban a nagyon sok adatban, amit leírtál, szinte kizárólag olyan adatok szerepelnek, amiknek a tartásdíj megítélésénél nem sok jelentőségük van. A tartásdíj emelését akkor kérheti, ha az ő jövedelme csökkent, vagy a költségei, illetve különösen a gyermek szükségletei nőttek, vagy a párod jövedelme nőtt. Ha arra szeretnétek hivatkozni, hogy nem annyit keres, amennyit állít, akkor ezt nektek kell igazolni. Lehet ezt az életszínvonallal, költekezéssel megpróbálni igazolni.

angelo08 # 2014.04.15. 12:51

Tiszteletem!!! Még nincs itélet!!!

ObudaFan # 2014.04.14. 21:43

angelo08

Kell fizetni. Nincs még róla ítélet?

Anyuka7 # 2014.04.14. 15:38

Üdvozlöm!Válásunkkor az apát gyerekenként minimum 8000Ft,de a mindenkori keresetének a 12,5%-ra kötelezte a bíróság.4 közös gyermekünk van.Az apa kiment Németországba dolgozni.Nagyon sokáig nem tudtunk róla semmit.Nem fizette a tartásdíjat sem.Kértem végrehajtást,amely csak a minimumot számolja el vagyis 32.000Ft-ot havonta.Természetesen a követelés folyamatos.2012 április óta tart a tartozása.Azt szeretném tudni,hogy valamilyen formában be lehet-e hajtani rajta a minimum,és az 50% közötti különbséget??Tisztelettel Éva