Értem.A csatlakozó fellebbezésben viszont kérhetem a fix 30 ezret?
gyerektartás 18 év után
Azt már csak új keresettel.
A 2009-es keresetemben a jövedelmem 16,6%-a helyett kértem fix 30.000 Ft-ra csökkenteni a tartásdíjat.(3 gyerekem van)A bíróság pedig 35.000 Ft fix összegre csökkentette.Ezt fellebbezte meg a volt nejem és kérte,hogy állítsák vissza a %-os teljesítést.
Most viszont szeretném 15 ezerre csökkenteni,mivel már fél éve kapja a gyerek a rokkantsági járadékot.
Ezt hogyan érhetem el?
Nem ezt kérdeztem. Milyen mértékű mérséklést kértél a keresetben?
Az eredeti kereset nem tartalmazta ezen igényemet,mivel 2009-ben indítottam el a keresetet a gyermektartásdíj mérséklése iránt,a gyermek pedig 2010 novemberében töltötte be a 18.életévét.
Az elsőfokú ítélet 2010 októberében született meg,tehát a gyerek nagykorúsága előtt.
A 2.fokú tárgyalást pedig 2011.április 21-re tűzték ki.
Ha jól sejtem akkor meg kell várni,amíg lezárul "gyermektartási" per,aztán indítsam a "rokontartásit"?
Remélem nincs még veszve semmi?!
Ha az eredeti kereset tartalmazott ilyen mértékű mérséklés iránti igényt, akkor elég egy csatlakozó fellebbezés, ha még időben vagy.
Akkor mit kell tennem?
Indítsak első fokon rokontartási pert,vagy csatlakozó fellebbezést 2,fokon?
Mivel a magad részéről az itélet ellen nem fellebbeztél, másodfokon ez írányú kérést már nem terjeszthetsz elő. (A bíróság nem lépheti túl az ex nejed fellebbezésének tárgyát.)
Az első fokú ítélet még a gyermek 18.életéve előtt született.
Akkor úgy pontosítanám a kérdésemet,hogy rokontartás címén-mivel már kapja a rokkantsági járadékot-33330 Ft-szeretném,ha a 2.fok csökkentené ezt a 35000 Ft fix összegű tartásdíjat.
Van a mostani házasságomból még 2 kiskorú gyerekem.(4 és 8 évesek)
De hát ezt már az elsőfok megtette.
Üdvözletem Mindenkinek!
Gyermektartásdíj csökkentés iránt adta be keresetet,melyben első fokon döntés született,fix 35.000 Ft-ot állapított meg a bíróság.
A volt nejem fellebbezett-ő százalékosan szeretné.
A fiunk autista,aki időközben betöltötte a 18.életévét.Kapja a rokkantsági járadékot,és szeretném,h a 2.fok rokontartásra változtatná az ítéletet.
A kérdésem:Hozhat ez ügyben ítéletet ez ügyben a 2.fok,vagy "visszadobja" az 1.foknak illetékesség hiányában?
Kedves monaLuis ! Köszönöm a gyors választ, gondolatokat, tanácsokat. Örülök, hogy van lehetőség ezt kulturáltan is intézni. Üdv : Hümér
Az első szakma / képesítés megszerzéséig vagy köteles t.díjat fizetni, az érettségi megszerzése ezen felüli már. (A dolgozók esti középiskolája szakmunkás esetében a II. évfolyamtól indul.) Csak nappali tagozatos tanulmányoknál jár a t.díj, esetleges felsőfokú tanulmányok esetében is.
Ha megvan a szakmunkás bizonyítvány, az ő t.díja a továbbiakra nézve okafogyottá válik, DE mindenképp kérni kell a bíróságot, hogy ezen kötelezést a továbbiakra nézve szüntesse meg. (Kérd, hogy peren kívüli eljárással bírálják el a dolgot.)
A kisebbik, lévén hogy már betöltötte a 16. életévét, előzetes gyámhatósági engedély alapján akár át is költözhet hozzád., menj be vele és ő maga személyesen adja elő miért is szeretné ezt.
A t.díj fizetésének eddigi "irányának" megváltozásáról is tájékoztatni fognak.
monaLuis
laikus hozzászóló
Tisztelt Jogi Fórum !
Tisztelt Hölgyem / Uram !
Két gyermekem után fizetek gyermektartás díjat.
Az egyik már elmúlt 18 éves de még szakiskolában tanul.
Még nem döntötte el, hogy tovább folytatja egy másik iskolában az érettségi miatt s azt sem, hogy nappali vagy esti/levelező szakon. Szeretném megkérdezni, hogy ezek közül melyik esetben kell tovább fizetnem a tartásdíjat ? Ő leginkább már dolgozni szeretne s lehet, csak estin vagy levelezőn teszi le az érettségit. Tovább tanulni utána nem szeretne.
A másik gyermekem még csak 16 éves, de annyira rossz a kapcsolata az Édesanyjával, hogy 17 éves korában hozzám szeretne költözni. Én nem biztatom erre, de nem is mondok rá nemet, hiszen nagyon jóban vagyunk. Gondolom egy gyermek jogállásának megváltoztatása az egy igen hosszú bírósági procedúra, nem is szívesen kezdenék bele, mert nem nekem van problémám az Édesanyjával, hanem neki s lehet mire van végzés, addigra betölti a 18. életévét. Kérdésem, ha betöltötte a 18. életévét s hozzám költözik szabad elhatározásából, mint felnőtt nagykorú ember, akkor nekem kell keresetet indítanom a feleségem ellen, hogy ezek után Ő fizeti a gyermektartást nekem ? Mert a lányom az feltétlenül egyetemre szeretne menni továbbtanulni - tehát nem fog dolgozni.
Figyelmüket és válaszukat köszönve, további szakmai sikereket kívánva, üdvözlettel.
Hümér
Meg kell próbálni.
Kedves Óbudafan! Első házasságomból 2 gyerekem született (1992 és 1993)Nagyobik júliusban tölti e a 18. életévét.Második házasságomból 2 kiskorú gyereket nevelek egyedül.Közös háztartásban lakunk szüleimmel, akik kis nyugdíjasok. Feleségem külön háztartásban lakik de nem váltunk el.Jövedelme egyáltalán nincs, őt édesanyja tartja el.Így gyermektartást sem kapok tőle, mivel munkanélküli segélyre sem jogosult. Várhatóan mindkét nagyobbik gyerekem felsőfokú tanulmányokat fog folytatni a jövben.A jelenlegi fix összegű gyerektartást is már csak kisebb gyerekeim szükségleteinek róvására tudom fizetni. Jövedelmem igen alacsony.Kérdésem: kaphatok-e valamilyen mentességet, méltányosságot egy új bírósági eljárás során?
Hasonló ebben az esetben, mint egy ideiglenes intézkedés.
gh
Köszi Óbudafan
Ez az a bizonyos ideiglenes intézkedés?
És most azonnal vagy a "kitudjamikorlesz" tárgyaláson?
A végrehajtás felfüggesztését lehet kérni.
Ismét segítséget szeretnék kérni
Gyerektartás megszüntetési perem húzódik 5 hónapja, el se kezdődött még, most aktuálisan a bírónő beteg, elhalasztották.
Önmagában ez nem lenne akkora tragédia, de nyáron megszűnik a munkahelyem. Ez az jelenti, hogy ad 1 már nem is kéne elviekben fizetnem, de fizetek tovább, mert nincs jogerős ítélet
ad 2 a nagykorú dolgozó gyermekem viszi a végkielégítés 20%-t is, miközben én frász tudja mikor fogok tudni közel 60 évesen elhelyezkedni, és addig is hitelt törleszteni...
megmondom őszintén, most kezdek kétségbeesni.
Mit tehetek?
Azon éppen lehetne változtatni, de ha az apa nem tartja el a gyereket a saját háztartásában, akkor ő maga nem követelheti a tartásdíjat.
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek az alábbiakban.
6 éve váltunk el, akkor a kiskorú gyerekünk az apával maradt, a nagykorú pedig Velem.A válásnál megegyezés született:
"Az egyezség taglalja hogy "mindegyik fél a saját gondozásában nevelkedő gyermeknek az eltartását biztosítja, egymásnak kiegészítő
gyermektartásdíjat nem fizetnek."
3. Az indoklás tartalmazza, hogy " a még kiskorú ... utónevű gyerekük elhelyezése és tartása kérdésben, a kapcsolattartás vonatkozásában jogerős bírói egyezséget kötöttek."
4. Az ítélet 2005. szept.14.-én jogerős.
Múlt hónapban kaptam egy ügyvédi felszólítást, hogy fizessek 20e Ft gyerektartást visszamenőlegesen, mert ellenkező esetben bírósághoz fordulnak. Ez megtörtént.
A kiskorú azóta érettségizett, szakmai nappali képzésre jár, nagykorú lett . A volt férjem a válóper óta nem lakik a tulajdonában lévő lakásban, nem él a gyerekkel közös háztartásban, igaz számlákat ő fizeti és minden az ő nevén van, de még az autóját is a gyerek használja, sőt vett egy nagy motort is az már a gyerek nevén van. A gyerek élelmezését és tisztán tartását a volt férjem szülei végzik el a fiuk helyett. A tartásdíjra váró nagykorú gyermekem motorral, vagy autóval iskolába jár, különálló berendezett lakásban lakik,
ösztöndíját elveszítette mert " úgysem volt sok".
Mire számíthatok?
Érvényes a 6 éve történt megállapodás?
Köszönöm a válaszokat
A diploma megszerzéséig. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy kénye kedve szerint húzhatja a főiskolás életet, nem, mert ha ennek gyanúja merülne fel akkor a bíróság megvizsgálhatja: egyáltalán alkalma-e a felsőfokú tanulmányok végézésére.
Ebben az életkorban már un. felnőttartásról beszélhetünk, annál is inkább mert nem egy esetben ösztöndíjban részesülhetnek -jó tanulás esetén-, vagy a diákmelóból ill. másodállásból némi bevételre tesznek már szert. És ezt nagy általánosságban beszámítják már a fizetendő havi összegbe.
Szóval egy "felsősőtől" elvárható, hogy bizonyos mértékben gondoskodjon magáról.
Az apa a kisgyermekre hívatkozással is kérheti az eddigi t.díj felülvizsgálatát, hiszen most már háromról kell gondoskodnia.
monaLuis
laikus hozzászóló
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02