gyerektartás 18 év után


Kovács_Béla_Sándor # 2021.11.10. 17:37

Igen.

glitter # 2021.11.10. 13:17

T. Fórumozók!

Lányom 18 éves elmúlt, középiskolai tanulmányait folytatja, egyetemre szeretne felvételizni.
Hogyan és hol kell kezdeményeznem majd ha egyetemen tanul, hogy továbbra is kapja a gyermektartásdíjat? Vagy ez
automatikusan jár továbbra is, ha nappali tagozaton tanul?
Köszönettel.

gerbera317 # 2021.02.25. 06:30

15000 ft illeték megfizetése mellett kértük a végrehajtás felfüggesztését az inkasszó visszavonását
Nem megfelelő kérelem a nem megfelelő helyen előterjesztve. És még illetéket is fizetett. Annak a 15 ezernek jobb helye is lett volna?

Rena88 # 2021.02.24. 18:18

Tisztelt Jogifórum! Férjem leányzója akinek a gyerektartást 2020 júniusáig fizettük májusban sikeres éretségit tett, szeptembertől 1 év szakmai tanulmánya van még hátra. Mivel 2016 ban lányomtól féltestvérétől ruháit és több dolgot ellopott amiből mi nem csináltunk nagy ügyet, csak a gyerektartásért jött fel hozzánk, még 2017 ben született testvére sem érdekelte. Férjem a bíróság által meghatározott összeget +5000ft tal havi szinten megtoldotta az utolsó 8 évben. Iskolakezdésre mindig adott plusszt. laptopot telefont vett neki ha szólt hogy farmert szeretne adj 15000 ft ot annyit ha nem is de 10000ft ot összeszedtünk, szerettem soha nem kapott kevesebbet mint az én lányom aki 16 éves kora óta diákmunkával keresi meg azt amit mi nem tudunk adni. Albérletbe élünk 3 éves fiunkal 20 éves lányommal férjemmel aki pánikbeteg. Karácsonyra nem jött át a leányzó az ajándékáért mondván párjával van, újévre sem ért ide hozzánk. Januárban jött a hidegzuhany hogy már augusztusban önnálló bírósági végrehajtóhoz fordultak édesanyjával aki igaz most beteg de bejelentett munkahelye több mint 10 éve nincsen. Egyből inkasszót raktak férjem számlájára holott mi albérletben élünk kisgyerekkel Nekik Nagymama házat épített. Most 15000 ft illeték megfizetése mellett kértük a végrehajtás felfüggesztését az inkasszó visszavonását, tényeket elküldtük bíróságnak is, mennyi pluszt fizettünk részletezve gyermek nem tartkapcsolatot, kiskorú gyermek ellátását veszélyezteti a további díjfizetés de hiánypótlást kérnek. Kérem ha tudnak valami segítséget nyújtani azt nagyon megköszönném. Üdvözlettel :Rena88

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.23. 16:14

Keress egy ügyvédet!

bombi80 # 2021.02.23. 16:00

Tisztelt jogifórum!

Gyermektartás kérdésben kérném segítségüket.

Leánygyermekem elmúlt 18 éves, ez évben végezne első szakmájával. Sajnos a kapcsolatot nem hajlandó tartani velem, azaz az édes apjával.
Megbízható információkból van tudomásom arról, hogy nem is az édesanyjával él, hanem párkapcsoltaban. Lehet hogy tanulmányait sem végzi, sajnos semmit nem tudok róla.

Jövedelmem 20%-át vonják, havi rendszerességgel tartásdíjként.

Érdeklődnek, mivel gyermekem bellátásom szerint nem jogosult a tartásdíjra, milyen módja van annak, hogy megszüntetésére kerüljön a tiltás?
Egyáltalán megszüntetésére kerülhet e?

Köszönöm válaszukat

papinianus88 # 2021.01.12. 09:09

Fiona:

A férjem fizetéséből a mai napig 70 ezer forint gyerektartást vonnak le, miközben az egyik gyereke 24 éves, a másik 26 éves és egyikőjük sem tanul már 18 éves koruk óta

Ez nem egyértelmű. Lehetséges, hogy a munkáltató azért von 70.000-et a férjétől (50%-ot), mert baromi sok hátralékos gyermektartásdíj a sara. Ilyenkor nincs jelentősége, hogy a gyerekeknek már nem jár a folyamatos gyermektartásdíj (kor és/vagy tanulmányok alapján), azt nem is emiatt foganatosítja a munkáltató. Lehet, hogy 10 éve kérelmezte a végrehajtást a végrehajtást kérő, csak az úr nem fizetett egy kanyi vasat sem az évek alatt.
Az elhallgatás nem előnyös ezen a fórumon. Ezt szíveskedjen tisztázni. Mindig vontak a férjétől? Vagy csak mostanság "kapta el a grabancát" a végrehajtó?

Ha van hátralék, akkor nincs az a végrehajtást kérő, aki azt kiengedi. Főleg magánszemélyeknél, főleg gyermektartásdíjnál.

u.i. Ha valami nem világos, tegye fel a kérdését azzal kapcsolatosan, ne másolja be ismét az egészet. Elsőre is ugyanúgy értelmeztük még csúnyán sem írt elsőre, hogy segítséget kérnénk :)

gerbera317 # 2021.01.12. 08:52

Fiona! Ezt már megkérdezted, olyannyira nem régen, hogy görgetés nélkül is látszik ugyanezen a képernyőn! ugye nem zavar, hogy válaszokat is kaptál rá?

Fiona1974 # 2021.01.12. 08:47

Gyerektartással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A férjem fizetéséből a mai napig 70 ezer forint gyerektartást vonnak le, miközben az egyik gyereke 24 éves, a másik 26 éves és egyikőjük sem tanul már 18 éves koruk óta. A fiatalabb az édesanyjával (volt feleség) él külföldön és dolgozik. Az idősebb Magyarországon él, külön háztartásban és dolgozik. Az lenne a kérésem, hogy ha a férjem bead a bíróságra egy keresetet a gyerektartási kötelezettség megszűntetésére vonatkozóan, akkor automatikusan megszűnik-e a levonás, vagy azt megelőzi egy bírósági tárgyalás? Illetve a másik kérdésem, hogy ahhoz, hogy a volt feleség ne kapja meg ezt az összeget, szükséges-e neki bármit is aláírni, vagy hozzájárulni, vagy ez automatikusan megszüntethető a volt feleség hozzájárulása nélkül is?


Gyerektartással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A férjem fizetéséb?l a mai napig 70 ezer forint gyerektartást vonnak le, miközben az egyik

gerbera317 # 2021.01.11. 14:45

Pontatlanul fogalmaztam. Végrehajtás megszüntetését valóban csak a vh-kérő kérheti, de egy bizonyos belső körben a Vht. 41. § szerinti eljárás iránti kérelmet is ezzel a szóhasználattal jelölik, pusztán a rövidség kedvéért, mivel ezt még végigmondani is tereh, hát még leírni. Ezt a kérelmet pedig az adós nyújtja be. Az új Pp. szerint megkerülhetetlen, tehát a végrehajtás megszüntetése iránti keresetnek előfeltétele az eredménytelen, 41. § szerinti eljárás.

ObudaFan # 2021.01.11. 14:31

Azt a végrehajtást kérő tudná beadni, de ha jól értem, ő nem fogja.
Az adós az pert indíthat a megszüntetés iránt.

gerbera317 # 2021.01.11. 13:42

A végrehajtás megszüntetését kell kérni arra hivatkozva, hogy a követelés egyébként megszűnt.

Fiona1974 # 2021.01.11. 12:53

Gyerektartással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A férjem fizetéséből a mai napig 70 ezer forint gyerektartást vonnak le, miközben az egyik gyereke 24 éves, a másik 26 éves és egyikőjük sem tanul már 18 éves koruk óta. A fiatalabb az édesanyjával (volt feleség) él külföldön és dolgozik. Az idősebb Magyarországon él, külön háztartásban és dolgozik. Az lenne a kérésem, hogy ha a férjem bead a bíróságra egy keresetet a gyerektartási kötelezettség megszűntetésére vonatkozóan, akkor automatikusan megszűnik-e a levonás, vagy azt megelőzi egy bírósági tárgyalás? Illetve a másik kérdésem, hogy ahhoz, hogy a volt feleség ne kapja meg ezt az összeget, szükséges-e neki bármit is aláírni, vagy hozzájárulni, vagy ez automatikusan megszüntethető a volt feleség hozzájárulása nélkül is?


Gyerektartással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A férjem fizetéséb?l a mai napig 70 ezer forint gyerektartást vonnak le, miközben az egyik

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.09. 10:00

Ez csak módosítás - tehát gyerektartás.
Nem.
Nem.

Ferkó74 # 2021.01.09. 09:00

Köszönöm a választ! Ilyen esetben,már gyerektartás vagy rokontartás lesz megállapítva?Érdemes-e azt kérni,hogy a megállapított összeget közvetlen a két nagykorú gyermeknek legyen utalva? Vagy ez hülyeség és felesleges is kérni?Illetve még a 2017-es bírósági egyezségben úgy van a megfogalmazás,hogy a tartásdíjat az anyának megfizetem.Viszont a tartásdíjat 2011-óta letiltják.Akkor ezen egyezség után nem kellett volna a tiltást megszüntetni?Köszönöm szépen a segítséget.És bocsánat a sok kérdésért.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.08. 21:58

Az anya.

Ferkó74 # 2021.01.08. 18:37

Kedves Fórumozók!

2017-ben tartásdíj emelésére egyezséget kötöttem volt feleségemmel.Majd 2018-ban elváltam 2.feleségemtől,2020.-ban pedig újra házasságot kötöttem.Ha megváltozott körülményekre tekintettel,kérném a tartásdíj csökkentését,két már nagykorú gyermekemre,akkor még alperes a volt feleségem lenne?Vagy a már két nagykorú,még tanuló gyermekem?Köszönöm a segítséget.

Ba-du # 2020.11.02. 13:19

Kovacs_Bela_Sandor

Igen, koszonom, tisztaban vagyok vele, mivel megkaptam ra a valaszt probaltam egy ujabb megoldast talalni. Mivel a gyereket szeretnem tamogatni. De sajnos azt nem tudom kivitelezni 3 koskoru mellett, hogy anyanak gyerektartast fizetek es meg melle pluszban kulon is utalok. Ezert probalok megoldast talalni.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.02. 13:07

az esetben megilleti-e a tovabbiakban a gy.tartas?
Ugye, érzed, hogy ez egy egészen más kérdés, mint amelyet elsőre feltettél?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.02. 13:02

Miért? Nem lehet?
Lehet - csak komoly kockázata van.

Ba-du # 2020.11.02. 13:02

drbjozsef

Koszonom. Igen, az ha valoban az anyaval el, akkor o gondoskodik rola fuggetlenul az eletkoratol. Ez jogos.

Viszont a gondolatmenet a kovetkezo, amivel egyenlore nem tudom erdemben lehet-e kezdeni valamit.

Gyerek betoltotte a 18- at. Egy 5 honapos tanfolyamon vesz reszt ( ami nem nappali suli, ugyanis heti 2 alkalommal hetvegen van). Nem dolgozik, ez lesz az elso kepesitese.
Kerdes, ebben az esetben megilleti-e a tovabbiakban a gy.tartas?
Azt szeretnem, ha lenne kepesitese, mivel papir nelkul nehez barmihez is kezdeni.
Arra gondoltam, ha nem jogosult ra a tovabbiakban, akkor jeleznem az anyanak, hogy jelentse a birosag fele a a hatarozat megszuntetesenek kerelmet es ezzel egyidejuleg a gyereknek utalnek tovabb, amig tanu, hogy ezzel is tovabb segitsem. . Ez mennyire jarhato ut?

Ba-du # 2020.11.02. 12:53

Wers

Itt olvastam egy korabbi hozzaszolasban es elgondolkodtatott. Ezert erdeklodom.

drbjozsef # 2020.11.02. 10:56

Ba-du,

Ha csak úgy megegyeztél az ex-szel, hogy fizetsz ennyit meg ennyit, akkor mondhatod neki, hogy mostantól a gyereknek fizetsz. Nem kötelez semmi.

Ha van valamilyen határozat (mondjuk bírósági ítélet) a tartás fizetéséről, addig az érvényes lesz mindaddig, amíg valamelyik fél annak megváltoztatását nem kéri, és addig aszerint fizetni is kell.

Ha a nagykorú gyermek különél a szülőtől, nem az tartja el, akkor nem jár a tartás, azt a jogosult szülőnek kötelessége lenne bejelentenie a bíróságon. Ha nem teszi, a kötelezett is bejelentheti.

Ha ő tartja el, akkor meg neki jár a tartásdíj, nincs változás.

Törvényi háttér : Ptk. 4:219-222.§, kapcsolódva a 4:194-4:218.§-okhoz.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

wers # 2020.11.02. 10:26

A 18 evet betoltott, felnottkoru szemelynek, aki tanul, miert nem utalhato kozvetlenul a megallapitott gyerektartas?

Miért? Nem lehet? Kérni kell.

Ba-du # 2020.11.02. 09:53

Udvozletem.

Felvetodott bennem egy kerdes. A 18 evet betoltott, felnottkoru szemelynek, aki tanul, miert nem utalhato kozvetlenul a megallapitott gyerektartas? Hiszen mar felnott, tehat nem az edesanyja a gyamja.
Ez akkor sem kivitelezheto ezt az anyaval megbeszelik? Mi ennek a jogi hattere? Koszonom.