Hagyatéki költség illetve temetési költség


ObudaFan # 2010.10.26. 10:04

Illetve ekkora összegnél először fizetési meghagyást.

ObudaFan # 2010.10.26. 10:03

Polgári pert lehet indítani ellene.

Vevalén # 2010.10.26. 05:23

Édesapám ingatlarészét (50%) hárman örököltük. A hagyatéki teherről szóló számlákat egyedül fizettem.Az örökséget elfogadja a másik két örökös, de a költségeket az egyik (aki 23 éve nem tartott kapcsolatot szüleimmel)valószínűleg nem ismeri el ill. ha igen nem kívánja kifizetni, ami kb. 350.0000 ft lenne az ö részére(következő tárgyaláson derül ki, mert erről nyilatkoznia kell, lehet írásban is).Közjegyző szerint eladáskor nem érvényesíthetem igényemet, mert nem tudni mikor kerül erre sor, hiszen a haszonélvező Édesanyám él,csak most a hagyatéknál.Mit tehetek, ha az egyik örökös nem járul hozzá a költségekhez, de az örökséget elfogadja.
Segítséget előre is köszönöm.

MajorDomus # 2010.10.17. 17:58

Nem ertetlenkedek, de itt ket holgyrol van szo ,nem volt vilagos melyikre gondoltal.

Lyonee # 2010.10.17. 17:47

"Annak a háznak a felét örökölted, amit anyukáddal együtt szereztek."
Mivel az apjától örökölt, az anyja és az apja tulajdonáról van szó. Ennek örökölte a felét.
"Mi van a 20 év óta szerzett vagyonnal? Amiben laktak együtt vették, vagy a hölgy tulajdona volt?"
A 20 év alatt az élettársával élt az apja. Kérdeztem, hogy együtt vették-e (mert, akkor az apjának is van benne része, ha nem is volt a nevén), de ha a hölgyé volt és ő csak beköltözött hozzá, akkor nincs.
Ne értetlenkedj!

MajorDomus # 2010.10.17. 17:30

Te irtad le.,,egyutt vettek vagy a holgy tulajdona volt ,,
ha az ellettarsnak tulajdona lett volna akkor a kerdezo nem orokol . En meg ezt ittam.
Mindez forditva is igaz. A 20 ev alatt szerzett vagyon fele az elettarsat is megilleti!
Az meg termeszetes ha nem o orokol, s el kell koltoznie a hazbol, akkor az orokostol legalabb a temetesi koltseget kapja meg.

Lyonee # 2010.10.17. 16:40

Ki mondta, hogy a hölgy tulajdona volt, amit örökölt. Én nem ezt írtam.
Pontosan arról van szó, hogy a 20 év alatt szerzett vagyont az élettárs megkaparintotta. Attól, hogy nem volt az apa nevén az az ingatlan, amiben az élettársával lakott, nem jelenti azt, hogy a szerzésében nem vett részt. A többiről nem is szólva.

MajorDomus # 2010.10.17. 14:33

Ha a holgy tulajdona lenne akkor nem orokolt volna .

Ugy gondolod hogy te oroklod a vagyont mas meg viseli a koltsegeket ? Az orokseget egyebkent visszautadithatod, akkor nem terhelnek a temetesi koltsegek sem.

Lyonee # 2010.10.17. 12:30

Annak a háznak a felét örökölted, amit anyukáddal együtt szereztek.
Mi van a 20 év óta szerzett vagyonnal? Amiben laktak együtt vették, vagy a hölgy tulajdona volt?
Ingatlan, készpénz, takarékbetét, stb. Nem árt, ha utána nézel. Miből temette el? A saját pénzéből? Vagy apádéból?

ObudaFan # 2010.10.17. 12:12

A törvényes késedelmi kamatot is.

mandalore # 2010.10.16. 08:26

Na de a kamatokat is? A temetésen találkoztam vele először és annyit mondott, hogy majd ő eltemeti. Végül is ő élt együtt vele. Fél évig abban a tudatban éltem, hogy minden rendben. Ha én kéretlenül veszek neki egy zsák krumplit, leteszem a portájára azzal, hogy egyétek meg, majd egy év múlva benyújtom a számlát kamatostul, hogy fizesse ki, szerintem kiröhögne.

ObudaFan # 2010.10.15. 11:15

Köteles leszel fizetni. Részletfizetési kedvezményt kérhetsz.

mandalore # 2010.10.15. 09:59

Üdv Mindenkinek!

Az történt, hogy fél éve meghalt a 20 éve nem látott apám, és az élettársa akivel 20 éve együtt élt eltemette. A temetésen kijelentette, hogy majd ő eltemeti, mást nem mondott. Nekem pénzem nem volt rá. Mostanában volt a hagyatéki tárgyalás és ő benyújtott egy számlát -hagyatéki hitelező címén- a temetésről miszerint fizessem ki a temetési költségeket plusz a kamatokat is fél évre visszamenőleg. Én lettem az egyetlen örökös. Ezt én most sem tudom vállalni, mondtam, erre ő akkor rögtön végrehajtást akart. Örököltem egy fél házat. A másik fele az anyámé. Ő a haszonélvezője. Nem tudok fizetni, pláne nem kamatokat. Mi ilyenkor a teendő.
A válaszokat előre is köszönöm.

gica34 # 2010.10.13. 04:58

Köszönöm szépen a segítséget!

ObudaFan # 2010.10.11. 20:58

A temetési számlákat akár postázhatod is. Ha vitatják, akkor úgyis csak bíróságon érvényesíthetők.

gica34 # 2010.10.11. 04:44

Köszönöm válaszát még annyit szeretnék tudni hogy tudom hogy nagy viták lesznek ott hagyatéki tárgyaláson mennyire kérhetem én a közjegyzőtől hogy én had menjek előbb oda mint az örökösök a temetési számlákkal hogy ne keljen végig veszekednem a dolgot? Kénytelen vagyok magammal vinni 5honapos kislányom és nem szeretném ha gond lenne!

ObudaFan # 2010.10.10. 20:44

Lehet követelni a temetési költség megfizetését, de ha nem ismerik el, akkor pert kell indítani ezért.

gica34 # 2010.10.10. 18:15

Kérem segítsen! 2007ben meghalt nagymamám velem élt én gondoztam 7éven keresztül . Mikor meghalt az önk.-on felvették a hagyatéki jegyzőkönyvet. De nem jutott a közjegyzőhöz elkallódott valahol három örökös van abból az egyik már meghalt de van két gyermeke. Most hogy telkeztem reklamálni az örökösök végre elindították de engem mégsem említettek benne véletlenül jutott tudomásomra a dolog, én fizettem a temetési költséget is teljesen egyedül és nem akarják az örökösök ezt vissza fizetni azzal hogy "jó nyugdíja volt nagyanyámnak megtehettem hogy eltemetem".Soha meg nem látogatták mindent én csináltam körülötte minden héten kezelésre hordtam ami nem volt könnyű amit ők könnyedén megtehettek volna mert van kocsijuk nekem nincs én mindig mentővel vitetem és kísértem mert egyedül nem tudott menni.Az lenne a kérdésem hogy mit követelhetek hagyatéki tárgyaláson ahova csak szóbeli idézést kaptam a közjegyzőtől mert már nincs idő arra hogy az idézés ideérjen a hagyatéki tárgyalásig.Bevallom kicsit félek is elmenni mert állandóan fenyegetnek négy gyermekem van elhiheti hogy nem kicsit hiányzott a temetési költség a kasszánkból . Válaszát várom!Köszönöm.

monalisa1 # 2010.10.06. 12:58

Elsősorban attól függ hogy a hagyatéki eljárás lefolytatására hivatalból megbízott közjegyző egyéb ügyeiben mennyire van leterhelve. (Falun, kisvárosban rövidebb az idő-intervallum, nagyvárosban több türelmet igényel egy örökség kiadása.)

Telefonon utána lehet érdeklődni a dolgoknak.

Üdv.:
MonaLuis

mobire # 2010.10.06. 07:15

Jó napot kívánok!

Nekem csak az lenne a kérdésem mennyi idő a hagyatéki tárgyalás ha csak egy házról van szó?
Tiszta ügy csak egy örökös van.

:):) # 2010.08.29. 12:25

Üdv.!
Apósom ma reggel hunyt el.
Három gyermeke van .
A temetési költséggel kapcsolatban érdeklődnék,mivel sógornőmnek semmiféle jövedelme,vagyona nincs sógorom kijelentette hogy nem fogja rendezni a ráeső részt Férjem és én külön élünk,válni szeretnénk.Neki sincs semmilyen jövedelme ill. vagyona .Apósom után örökölni sem fognak mivel hajléktalan volt .Csak nekem van ingatlan a nevemen az a lakás ahol közösen laktunk a férjemmel és olyan amit én örököltem. Amit tudni szeretnék az,hogy terhelhetik-e erre a lakásra vagy bármelyik ingatlanra ami az én nevem van a temetési költséget?
A válaszokat előre is köszönöm !

Kaname # 2010.08.24. 14:42

Jó napot!

Édesanyám nemrégiben elhunyt, a hagyatéki tárgyalás meg is történt. Édesanyám után tartozás maradt ránk, több bankból is. Ezekből a bankokból csak egy lett feltűntetve a hagyatéki végzésen, most pedig a többit is bele kell iratnom. A közjegyző azt mondta, hogy póthagyatéki tárgyalást kell kérnem. A kérdésem az lenne, hogy itt is ki kell fizetnem azt az összeget, amit az első hagyatéki eljárásnál, esetleg kevesebb lesz?

ObudaFan # 2010.08.24. 11:44

Ott az illeték is 0 Ft lesz, viszont ettől még a földhivatali díjat meg kell fizetni.

PRoland # 2010.08.24. 10:47

Köszönöm a gyors választ.
Az adott földterülethez külön helyrajzi számokon utak is tartoznak,melyek érték nélkülinek lettek feltüntetve. Ezek esetében is kell átírási költséget fizetni annak ellenére,hogy a hagyatéki eljárás során érték nélküli vagyonként lettek feltüntetve?

ObudaFan # 2010.08.24. 10:43

Meg kell fizetni.
Visszautasíthatják, és akkor a hatodik testvér örökli az egészet.