Gyerekláthatás


mystra # 2016.05.24. 15:47

Ha a bírósági végzés szerint páratlan hétvégén viheti el a gyereket apuka, akkor a mostani hétvégén (5. hét) és a jövő héten (1. hét) is elviheti? Merthogy apuka már rendőrrel fenyeget, ha nem adom oda a gyerkőcöt.
Megjegyzem eddig is önkényesen áthelyezte a láthatásokat, amikor épp nem tudta elvinni.

mystra # 2016.05.24. 15:47

Ha a bírósági végzés szerint páratlan hétvégén viheti el a gyereket apuka, akkor a mostani hétvégén (5. hét) és a jövő héten (1. hét) is elviheti? Merthogy apuka már rendőrrel fenyeget, ha nem adom oda a gyerkőcöt.
Megjegyzem eddig is önkényesen áthelyezte a láthatásokat, amikor épp nem tudta elvinni.

apuka9 # 2016.05.19. 07:55

Elnézést az előbbiért, új vagyok még itt.

apuka9 # 2016.05.19. 07:54

dgdgd

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 14:44

Ó, Istenem...

Fabyen82 # 2015.07.07. 12:45

Kedves Kovács Béla Sándor

Pert indított a kapcsolattartás újraszabályozására, mivel szerinte túl sokat lehet nálam a gyerek és én, mi veszélyeztetjük, pl. túl nagy a kutyám és a párom gyerekei bántják a közös gyerekünket stb.. Igaz, nagy tétje nincs, mert a minimumnál is kevesebbet kapom meg,(sajnos zöldfülűként belementem mindenbe, csak hogy láthassam) így ebből sokat már elvenni nem tudnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.06. 13:35

hogy a bíróságon felhozhassa majd ellenem
Mit csináltok a bíróságon?

Fabyen82 # 2015.07.06. 13:17

Ha azt mondjátok, hogy a gyereknek is jobb lenne, ha hagynám az egészet, akkor megkönnyebbülnék. Bár valószínű nem nagyon látnám többet. Minden napért harcolnom kell. Engem fáraszt, de ő élvezi ezt. Nekem új családom van, ő ebben éli ki magát és hajtja a bosszú.És mivel minden mozdulatomat jegyzeteli, felvételeket készít stb. hogy a bíróságon felhozhassa majd ellenem, ezért át kell gondolnom, mit tegyek, és mit ne. Ha nem harcolok az is baj, ha igen, az is...

Fabyen82 # 2015.07.06. 11:47

Én nem akarok vele kiszúrni, sem szívatni. Amit ő kért eddig, azt én szó nélkül megtettem. Vissza felé persze semmi sem működik. Ha tehetné, soha nem adná oda a gyereket, ahogy másfél évig nem is adta. Csak a jogaimért küzdök, miután a gyereket már teljesen elidegenítette. Szeretném, ha megértené, hogy a gyerek érdeke is, hogy lásson, mert szerinte a gyereknek az lenne a legjobb, ha engem örökre elfelejtene, és ezért mindent meg is tesz.

groszfater@gmail.com # 2015.07.05. 18:58

KAUKÁZUSI KRÉTAKÖR amit műveltek,
HÁT,nem, sőt egyáltalán nem, ott az anyai szeretetről van
szó, itt pedig egymás szívatásáról...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.05. 16:04

Az Isten áldjon meg, hát ebben sem tudtok megegyezni? Akkor hagyd rá!

Fabyen82 # 2015.07.05. 15:18

Kedves Fórumozók

A hetek számolásánál akadtunk el, hogyan történik ez hivatalosan? Mivel a bíróság annyit mondott ki, hogy a nyári szünetben két hét, július és augusztus 3. hete. Ezt hogyan számoljuk, mikortól kezdődik a 3. hét? A töredék hét az első vagy a teljes hét? Pontosan hányadikától hozhatom el a gyereket eszerint? (Megegyeztünk, ezzel nincsen gond éppen, csak olvastam korábban,hogy ha a papírtól eltérően egyezünk meg, akkor nem lehet az esetleges elmaradást végrehajtatni, és ezt szeretném elkerülni, mivel az elmaradás nagyon is benne van a pakliban). Köszönöm

Fabyen82 # 2015.07.01. 16:09

Értem, rendben, megpróbálom.

ObudaFan # 2015.06.30. 11:59

A gyámhatóságok álláspontja sem egyértelmű abban, hogy mikor lehet végrehajtást kérni. Szerintem ha nem tudtok megegyezni, akkor jelezd valamelyik hétvégén, amikor nem nálad lenne, hogy most pótolod, és ha nem adja oda, kérj végrehajtást, majd ha július 29-ig nincs pótlás, megint kérj végrehajtást.

Fabyen82 # 2015.06.29. 15:04

Kedves ObudaFan

A határozatban nincs semmi konkrétum,a pótlást meg sem említi. Csak a fix időpontok vannak leírva. A pótlásról (arról az egy alkalomról) a gyámügyi végzés pedig úgy szól, hogy a kötelezett szülő az elmaradt kapcsolattartás pótlását a legközelebbi megfelelő időpontban, de legkésőbb 2015. július 29. napjáig biztosítsa.
Utána az összes vonatkozó törvényi részlet idézete.
A hat hónap után már elvileg akkor nem is lehet pótoltatni ezt? (Bár anyuka talán hajlik rá, mert fél a bírságtól és talán oda adná). A többi elmaradás pótlására akkor mi az irányadó? A Ptk. 4:182.$ (2)bek.? Ezt idézi a végzés is. Ezt hogyan értelemzhetem? Ha hat hónapon alatt nem kerül sor a pótlásra, akkor utána végrehajtást kérhetek, vagy azt már a 6 hónapon belül el kell indítani, különben ugrik a pótlás? Meg kell kísérelnem a pótlást egy általam megadott időpontban? Vagy neki kell kijelölni a pótlás idejét? Mivel anyuka pótolni nem hajlandó, mert nem ismeri el, hogy kellene, akkor odamegyek, nyilván nem adja, akkor végrehajtás, bírság?
Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2015.06.29. 12:18

Hát hogyan van szabályozva a határozatban a kapcsolattartás és a gyámhatóságnak a pótlást elrendelő végzése ír-e erről valamit?

Fabyen82 # 2015.06.28. 12:56

Ez ennyire bonyolult, hogy senki nem tudja?

MARS1919 # 2015.06.27. 07:53

Tisztel ObudaFan!

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát! Kikerestem a megadott jogszabályt és ennek alapján fogjuk a gyámügyet megkeresni.

További jó munkát kívánok Önnek és csapatának!
Maradok tisztelettel: MARS1919

Fabyen82 # 2015.06.26. 12:47

Kedves Kovács Béla Sándor és fórumozók!
Sajnos a gyámügy segítsége nélkül szinte semmiben nem tudunk megegyezni, ha tehetné, egyáltalán nem adná oda a gyereket (per is folyamatban van). Mindig épp beteg lesz szegény, pótolni meg nem kell...
Anyuka szerint amikor betegek voltunk, nem tettem eleget a tájékoztatási kötelezettségemnek és túl későn értesítettem, így nem köteles azt pótolni. Mivel a betegség nem a láthatás előtt közvetlen (láthatást megelőző 2 napban) keletkezett, így a részemről szerinte mulasztás történt, mert tudni lehetett előre, hogy addigra nem fogunk meggyógyulni.
Nos, valóban csak csütörtökön szóltunk neki este, mivel torokgyulladásom volt, lázas voltam, de nem tudtam előre, hogy mikor leszek jobban, szerettem volna elhozni a gyereket, ha jobban vagyok, ezért vártam az értesítéssel.De még csütörtökön is lázam volt. A párom gyermeke is beteg volt azon a héten, aki velünk él,de akkor még nem tudtuk, hogy fertőző betegsége van. Elvileg meggyógyult volna a hét végére az orvos szerint (de mégsem). Csak a következő héten diagnosztizálták,hogy skarlátos, így mondhatni,a biztonság kedvéért nem hoztuk el a gyereket láthatásra, és nem tudhattuk előre, meggyógyulunk e péntekig. Bíztunk benne, hogy mindenki rendbe jön addigra. Így is van esély a pótlásra? Orvosi igazolások megvannak.

A másik kérdésem, hogy valóban igaz az, hogy a pótlásra felajánlott napokat, ha nem fogadom el, nem köteles pótolni az anyuka? A pótlást egyben szeretném, ahogy eredetileg lett volna, (5 napot). Ő viszont csak két részletben engedné, 2+3 napot. De olyan programot terveznék, amire nem elég 2 -3 nap, ezt ő is tudja. Kénytelen vagyok elfogadni? A gyámügynél azt mondták, hogy kérhetem egyben, de hiába kértem, nem érdekli. Van erre valami jogszabály?
A pótlásra a gyámügy által kijelölt fél éves határidő már letelt, és megállapították, hogy az ő hibájából történt a dolog.Fel is szólították levélben. De nem érdekli az sem, letagadta azt is, hogy megkapta volna a levelet. A hétvégén válaszolnom kell, de ma nem értem el a gyámügyet és keddig nem is tudok bemenni. Így nem tudom, elfogadjam e amit ajánlott? Mit tehetek?
Köszönöm!

Marsa # 2015.06.26. 08:59

Tisztelt Ügyvéd úr! (ÓbudaFan) Nagyon köszönöm a segítségét! Tisztelettel!

ObudaFan # 2015.06.25. 20:25

Marsa

Eszerint a szöveg szerint ez a szabályozás minden olyan évre vonatkozik, amikor nem egyeztek meg, nem csak 2010-re.

ObudaFan # 2015.06.25. 20:21

MARS1919

Igen. A Ptk. 4:179. § (1)-re hivatkozva lehet a gyámhatósághoz fordulni.

Marsa # 2015.06.25. 11:11

A pontos szöveg (a helyesírási hibákkal együtt): Az alperes természetesen én vagyok.

"Az alperes jogosult a gyermeket minden hónap páros héten pénteken 16.00 órától vasárnap 18.00 óráig, a kettős ünnepek második napja 9.00-18.00 óráig, a gyermek születés és névnapján 16.00 – 19.00óráig magához venni. Időszakos kapcsolattartásként minden iskolai szünet fele időtartamában illeti meg az alperest a kapcsolattartás, oly módon, hogy a nyári kapcsolattartás kétszer kettő hét. Az időszakos kapcsolattartásról a felek minden év május 31-ig egyeznek meg. A 2010. évre, továbbá minden olyan esetben, amikor a felek május hó 31. napjáig nem tudnak megállapodni, úgy a nyári szünetben az alperes 2010. július hó 05. napjától július hó 18. napjáig, valamint augusztus 02. napjától augusztus hó 15. napjáig a kezdő nap 9.00 órától a zárónap 18.00 órájáig illeti meg oly módon, hogy a július hó 30. napján 16.00 órától kezdődő rendszeres kapcsolattartásról vasárnap nem köteles a gyermeket a felpereshez vissza vinni 18,00 órakor, hanem az időszakos kapcsolattartás végén augusztus hó 15. napján 18.00 óráig köteles a gyermeket vissza vinni felpereshez, ezzel kompenzálják a felek, hogy a június hónapra eső második hétvégi rendszeres kapcsolattartás elmarad, az akkor az alperest nem illeti meg. Az egyéb iskolai szünetek második felében a kezdő nap 9,00 órától a zárónap 18,00 óráig illeti meg az alperest az időszakos kapcsolattartás.”
Előre is köszönöm a segítséget!

Sammrita # 2015.06.25. 08:36

Talán könnyebben kapsz választ, ha a láthatásra vonatkozó részt szó szerint beírod ide. És nemcsak a nyárit, hanem az összes részletet.

Marsa # 2015.06.25. 06:17

Tisztelt "Kunyhó" Először is nagyon köszönöm a segítségedet. Volna még egy konkrét kérdésem. Júniusban még van rendszeres kapcsolattartásod? Ugyanis 2010-ben, ugyanis mi így hámoztuk ki a végzésből, hogy azért augusztus végére tették a június második hétvégét, mert utána, július 01-én mondták ki a válást és a láthatást. Tehát az a hétvége csak abban az évben volt érvényes. Az az igazság, hogy úgy van megírva ez a végzés, hogy minél értelmezhetetlenebb legyen. Ha valamit még tud Valaki hozzátenni, nagyon örülnék az információnak. Köszönettel!!!!