Örökségről való lemondás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.24. 16:58

Mivel senki nincs már szerződésben a szolgáltatóval.
Akkor ebben nem értünk egyet. Az örökhagyó vagyona egységes egészként száll át az örökösre. A vagyonba szerintem beletartoznak a szerződésekből eredő jogok és kötelezettségek is. Az örökös a szerződésekben az örökhagyó jogutóda. Kivéve azokat a szerződéseket, amelyekben a jogutódlás kizárt, amelyek a fél halálával megszűnnek. A közszolgáltatási szerződés ilyen?

magdi47 # 2016.01.24. 15:13

Tisztelt ObudaFan! Szeretném tudni hogy a hagyatéki eljárás lefolytatása idejében egyidejűleg lehet -e elfogadni az örökséget és már akkor elajándékozni, vagy az ajándékozást egy másik időpontban kell illetve lehet megtenni? És az eljárás közjegyzői díját befolyásolja -e? Köszönettel!!

ObudaFan # 2016.01.24. 14:03

kirababa

Az örökös csak az örökrészével felel a hagyatéki tartozásokért. Viszont ha a tartozás fennáll, akkor érdemes nem csinálni további perköltséget, mert azért már felelhet a teljes vagyonával az örökös is.

ObudaFan # 2016.01.24. 14:00

„Szerintem nem, ebben az esetben a bent lakó lesz köteles fizetni.”
A szolgáltatónak?!

Mivel senki nincs már szerződésben a szolgáltatóval.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.23. 16:25

Szerintem nem, ebben az esetben a bent lakó lesz köteles fizetni.
A szolgáltatónak?!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.23. 16:24

Ha egyszer már elfogadtad a hagyatékot, akkor már nem lehet visszautasítani.

kirababa # 2016.01.23. 14:53

kirababa
#
e-mail
2016.01.18. 10:06

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy/
Abban szeretném a segitségüket kérni,hogy leszeretnék mondani az örökségemről,mert folyik egy birósági ügy mert az elhunytnak van egy folyószámla hitel tartozása és azt az örökösöknek kell megfizetni tekintettel arra,hogy a közjegyzői végzésben ez akkor nem szerepelt csak utólag közölte az OTP hogy van tartozás, ez az egyik amelyben kérem a segitséget a másik hogy az ingatlanon jelzálog van mert kellett a 3 millioó ft az egyik testvéremnek és igy mind hárman megvagyunk jelölve mint adós társ ha nem fizeti rendszeresen a megjelölt ha összeget havonta akkor az örökösöknek kell megfizetni. Nagyon szeretném ha letudnák mondani az örökségemről,nem tartok rá igényt ez ügyben mit tehetek, Kérem mielöbbi válaszukat. Köszönettel Cservenák Károlyné Bgyarmat

ObudaFan # 2016.01.20. 14:10

Szerintem nem, ebben az esetben a bent lakó lesz köteles fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.20. 13:15

Annál rosszabb. Akkor a te tartozásod. Át kellett volna íratni a közszolgáltatási szerződéseket.

flatron73 # 2016.01.20. 12:40

Tisztelt Ügyvéd Úr! Az nem lehet az édesapám tartozása, hiszen ő 2010-ben meghalt. A közüzemi számla pedig 2012. keltezésű. Az az ingatlan tartozása, vélelmezhető, hogy az eltartási szerződéssel tulajdonjoghoz jutott személy nem íratta át közüzemi órákat a saját nevére. Akkor viszont miért tőlem akarják behajtani?

ObudaFan # 2016.01.19. 15:59

flatron73

Az nem az ingatlan tartozása, hanem édesapád tartozása. Te pedig az édesapád tartozásáért azzal felelsz, amit tőle örököltél.

flatron73 # 2016.01.19. 14:15

Tisztelt Ügyvéd Úr! Édesapám 2010-ben elhunyt, az ingatlanára érvényes eltartási szerződést kötött. Az nem is szerepelt a jogerős hagyatéki végzésben, ahol én vagyok az elhunyt örököse. Ezzel az ingatlannal kapcsolatban a napokban kaptam egy fizetési felszólítást egy közműszámla megfizetésére, ami 2012. keltezésű tartozás. A tartozást követelő céget tájékoztattam a fent leírtakról, de az elmondásuk szerint mindenképpen tőlem fogják behajtani a tartozást, majd én pedig pereskedhetek az érvényes eltartási szerződésben lévő személlyel,a tartozás behajtásáról. Ez így számomra érthetetlen, én fizessem meg egy olyan ingatlan tartozását, ami soha sem volt a tulajdonomban. Mit tegyek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.19. 13:16

Igen, de kiskorú gyermek esetében kellene a gyámhatóság hozzájárulása, amit aligha adnak meg.

magdi47 # 2016.01.19. 10:50

Tisztelt ObudaFan! Köszönöm a válaszát. még azt szeretném kérdezni hogy gyerek szülőnek ajándékozhat-e visszafele is érvényes az illetékmentesség? köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.19. 05:50

Szerintem nincs akadálya.

baresssz@hotmail.com # 2016.01.18. 17:26

Kedves ObudaFan!
Kérdésem az lenne ha tudna rá válaszolni megköszönném.
Alapítvány eladhat e a tulajdonát képező ingatlant?
Eladás azért lenne fontos mert jelzáloggal terhelt és az alapítvány nem tudja kifizetni a jelzálogot.
Ha eladná az ingatlant kapna némi pénzt és eltűnne a jelzálog tartozása is.

ObudaFan # 2016.01.18. 16:58

Ha mar at van adva a hagyatek es elfogadtad, akkor mar nem tudod visszautasitani az oroklest. Viszont az orokos csak az orokreszevel felel a hagyateki tartozasokert. Ami a kerdesedbol nem vilagos az az, hogy alairtad, hogy adostars leszel? Mert akkor meg felelsz a tartozasert fuggetlenul attol, hogy orokolsz-e.

kirababa # 2016.01.18. 09:06

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy/
Abban szeretném a segitségüket kérni,hogy leszeretnék mondani az örökségemről,mert folyik egy birósági ügy mert az elhunytnak van egy folyószámla hitel tartozása és azt az örökösöknek kell megfizetni tekintettel arra,hogy a közjegyzői végzésben ez akkor nem szerepelt csak utólag közölte az OTP hogy van tartozás, ez az egyik amelyben kérem a segitséget a másik hogy az ingatlanon jelzálog van mert kellett a 3 millioó ft az egyik testvéremnek és igy mind hárman megvagyunk jelölve mint adós társ ha nem fizeti rendszeresen a megjelölt ha összeget havonta akkor az örökösöknek kell megfizetni. Nagyon szeretném ha letudnák mondani az örökségemről,nem tartok rá igényt ez ügyben mit tehetek, Kérem mielöbbi válaszukat. Köszönettel Cservenák Károlyné Bgyarmat

ObudaFan # 2016.01.17. 11:40

magdi47

Az öröklést visszautasítani nem lehet valaki javára, hanem csak általánosságban, amely esetben a visszautasító örökös leszármazói örökölnek a helyén, ennek hiányában a többi örökös közt oszlik meg az örökség. Természetesen a kiskorú leszármazók nevében sem kizárt a visszautasítás, de csak gyámhatósági engedéllyel, ami pozitív hagyaték esetén aligha lesz meg.
El is lehet fogadni az öröklést és egymásnak ajándékozni, de ott meg illetékfizetési kötelezettség merül fel.

Immaculata # 2016.01.15. 22:51

Igen.

magdi47 # 2016.01.15. 20:29

Tisztelt Szakértő ! Férjem végrendelet nélkül hunyt el!három fiam és én vagyunk az örökösök. Két fiam le akar mondani az örökségről ,egyik nagykorú fiára , a másik a harmadik fiam javára. de neki kiskorú gyermekei vannak. Kérdésem hogy le tud- e igy mondani? Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 17:30

Szerintem mennie kell annak ügygondnokkal, ha másképp nem.

ObudaFan # 2016.01.12. 17:04

Okirat sincs, ami alapjan a tulajdonukat bejegyeztek?

siil # 2016.01.12. 16:31

Tisztelt Ügyvéd Nő/Úr!
Már több Ügyvéddel beszéltem, de egyik sem tudott választ adni arra, hogy elbirtoklási perindításához, a telekkönyvben szereplő tulajdonosok között több olyan személy is van, akinek csak a neve, és egyéb adat nincs. A népességnyilvántartó sem tud csak név alapján, adatot adni, Az eredeti bejegyző határozat/1947-es/ nincs meg, ebből sem tudok kiindulni. Csak név van és semmi. A bíróság, hivatalok meg követelik , hogy léteztek e ezek a személyek, és mi történt velük.Koruknál fogva halottak.De mivel csak név van még halotti bizonyítványt sem adnak. És itt megállt a tudományom. Ha volna valami javaslat a továbbfolytatáshoz, hogy mit lehetne kezdeni. Akiknek volt adatuk mindnél, lefolytatták a póthagyatéki eljárást, és telekönyvi tulajdonosok.Előre is köszönöm

ObudaFan # 2015.08.24. 14:57

Olyan is előfordul, hogy az örökös még nem tudja, hogy van valamilyen hagyatéki teher. Tehát összességében elég kockázatos a tanácsod.