Akkor hol van? (vagyonmegosztás)


derill # 2004.12.31. 20:48

Most irtad:) A férjed nyilatkozik. Természetesen a feleség állit valamit, a férj meg nyilatkozik rá valamit. Ha a férj elismeri, a biróság elfogadja az állitást. Ha nem ismeri el, akkor további bizonyitási lehetősége van a feleségnek. Ha nem tudja bizonyitani, akkor a biróság nem teheti meg sem azt, hogy a feleségnek, sem azt, hogy a férjnek a nyilatkozatát fogadja el, tehát bizonyiték hiányában az erre irányuló kérelmet elutasitja. Ha a férjed tudja a nyilatkozatában foglaltakat bizonyitani, akkor azt fogadja el, ha a feleség, akkor azt.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

erolin # 2004.12.29. 19:03

A bíró felhívta a felperest (páromat), hogy nyilatkozzon az ingókról, a volt feleség 3. beadványa alapján. Erről megint hiányzik egy csomó minden + olyan ingók is felkerültek, ami addig nem volt rajta, de természetesen követeli annak a felét is.
Hogyan fog mérlegelni és dönteni a bíróság ebben a zavaros helyzetben? És mennyi idő alatt?

derill # 2004.12.29. 13:48

Miután a biróságra a Pp. szerint minden bizonyitékot, iratot eggyel több példányban kell benyujtani, mint ahány fél szerepel az eljárásban, ezért ebből is kellett volna kapnotok. Kérjetek. Ellenezheti, de az már rögtön nem vetne jó fényt rá. Miért ellenezné? Nyilván takargatnivalója van. Én a magam részéről jobban szeretem, ha az ellenérdekü fél mindent felhasznál bizonyitékként amit csak tud (ehhez mérten egy jó ügyvéd meg mindent felhasználna ellene, amiről nyilatkozik, amit bizonyitékként előterjeszt, hiszen valószinü, hogy vannak benne hibák, ha egyszer szerinted Neked van igazad, ezek pedig felhasználhatóak, csak tényleg jó ügyvéd kell hozzá).


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

erolin # 2004.12.28. 21:25

Kedves Derill!

A legutóbbi tárgyaláson a bíró emlegette a kazettát, miután alperes a kazetták megnézését kérte (indítványozta). Nem tudom, hogy a legközelebbi tárgyaláson megnézzük? Vagy abból nekem is kellett volna egy példányt kapnom? Fogalmunk sincs mit vett fel a kazettára és mikor, hiszen a lakást akkor, amikor a videózást csinálta egyedül használta. Ellenezze a párom? (Felperes)
Hogyan fog olyan ügyben dönteni a bíróság, ahol rendőrségi ügy is volt (betörések sorozata és eltűnt jónéhány ingó)?
Köszönöm a segítséged, boldog új esztendőt kívánok! Ero

derill # 2004.09.24. 08:05

biróság bármit elfogadhat, de ha nem igy készitették, akkor lehet arra hivatkozni, hogy hamisitvány, hogy kimaradtak belőle dolgok stb. A feleséged a videofelvétellel csak azt tudja bizonyitani, hogy akkor, amikor felvették, a holmik a lakásban voltak. Egyébként ez igaz arra is, amit alább leirtam, tehát ha Te csinálsz tanukkal felvételt. Bármi eltünik, utána már csak a rendőrségi feljelentés véd meg, ha nem Te tüntetted el, és teljes biztonsággal az is csak akkor, ha megtalálják a tettest és nem Te vagy. Ha lezárják a nyomozást azzal, hogy eredménytelen volt, az csak azt bizonyitja, hogy nem találták meg azt, aki elvitte onnan. De egy rendőrségi eljárás hatására hajlamosak a tárgyak hirtelen "előkerülni". Ezért érdemes megemliteni, hogy feljelentést fogsz tenni, és meg is tenni. Hiszen aki elvitte, az le is bukhat.

Tehát amint látod elég labilis dolog egy bizonyitás. Tény, hogy a feleségednek bizonyitania kell, hogy a tárgyak nálad vannak, hiszen ugyanigy Te is tudsz nyilatkozni, hogy a tárgyakat tudomásod szerint ő elvitte, nincsenek nálad. A biróság ilyen esetben ezekről a tárgyakról természetesen nem tud döntést hozni, hiszen milyen alapon ad igazat neked, vagy a feleségednek? Honnan tudja, melyikőtök mond igazat? A videofelvétel nem bizonyiték arra, hogy jelenleg hol vannak a tárgyak, csak arra, hogy amikor készült, akkor még a kamera előtt voltak.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

erolin # 2004.09.23. 22:14

Ha nem a lent említett módon lett készítve a felvétel (tanúk, közjegyzői letét, stb.), akkor elvileg nem fogadja el a bíróság, mint bizonyíték??
Köszönöm a segítséget!

erolin # 2004.09.23. 22:13

Nem egészen ez történt, sajnos.
Szóval: a feleség először videózott, aztán elköltözött, elvitt egy csomó mindent a lakásból, majd visszajött (természetesen semmit nem hozott vissza). A barátom, jobbnak látta, ha a válóper, stb. elrendezéig ott lakik a gyerekkel. Õ akkor nem hozott el a lakásból semmit. Mivel a feleség húzta az időt, a párom megelégelte a dolgot és kirakta a lakásból. Nem az utcára, hanem volt egy másik (bérelt) lakásuk - szintén berendezve. Na, ez úgy lett a bíróság előtt beállítva, mintha üres lenne. Ráadásul a feleség többször tett betörés miatt feljelentést - valószínűnek tartjuk, hogy a közös vagyonból is tűntek már el dolgok. (Nem tudjuk, mert a rendőr nem mondta el a kihallgatás során.)
Jövő héten kell menni a barátomnak az ügyvédhez, remélem lesz valami jó ötlete ebben a zavaros helyzetben!
A kazettáról meg annyit, hogy 1 éve a bíróságon van. Erről kérhetünk ki példányt?

derill # 2004.09.23. 12:49

Ja az ügyvéd: semmiképp se az legyen a tanu, aki képviselni fog, ugyanis az tanuként nem hallgatható meg.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

derill # 2004.09.23. 12:48

Szabályai nincsenek. Ha én fel akarnék ilyet használni, akkor az alábbiak szerint járnék el. Ha tényleg használható videofelvételt akarsz, akkor két pártatlan tanu (esetleg ügyvéd) jelenlétében készited el, utána közvetlenül elviszed a közjegyzőhöz, és letétbe helyezed nála (a tanu végig veled van). A birósági tárgyalás napján pedig elhozod a közjegyzőtől a tanu jelenlétében, és ugy nyujtod be a biróságon. A tanuknak azt kell bizonyitaniuk, hogy a videokazetta cseréje semilyen módon nem történhetett meg, a felvétel pedig akkor, és ott készült (a lakáson).

A biróságok egyébként ritkán fogadnak el felvételeket, több okból.
Egyrészt hamisitható, másrészt iszonyu időigényes a végignézése. Ezzel a módszerrel a hamisitás gyanuját kivédheted. Nyilván a tanuk azt is nézzék meg, hogy a kazetta üresen került a gépbe, és a gép folyamatosan vette a lakást. Az sem árt, ha a felvétel után megnézik a felvételt.

Ha a barátod meg ugy nyilaktozik, hogy ezek a tárgyak nála sincsenek, akkor olyan lehetőség van, hogy feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen lopásért. Ugyanis csak az lehetséges, hogy a lakásból valaki ellopta. Nyilvánvalóan el fogja mondani a rendőrségen, hogy nála nincs, a felesége költözött el, és azóta nincs meg ez a tárgy, viszont a felesége azt mondja, nála sincs. A rendőrség nyilván ki fog menni a nejhez is, meghallgatja azokat, akik költöztették stb.
Nem biztos, hogy akarja ezt a hercehurcát. El kell mondani neki, hogy ezt fogja lépni a barátod, akkor talán elgondolkodik rajta.

Végső esetben max. a rendőrség megszünteti az eljárást, ha nem talál tettest, és a tárgyat nem fogják figyelembe venni a vagyonmegosztásnál.

A biróság nem nyomozó szerv, tehát nem fogja vizsgálni, hogy végül is kinél van. Azt mondja, hogy nincs meg és kész.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Zoltán György # 2004.09.23. 11:17

Ha azt elvitte, akkor azt már megkapta!!!

Hivatkozva a korábbi listára.......

Mindegy mi lett vele, hol van, azt ő megkapta appelláta nincs!

Mondhatja, hogy nem, de akkor hivatkozni kell a listára és esetleges felvételekre, amelyet a Bíróság nem biztos, hogy elfogad, de jó esetben mérlegel!

"A körűlményekből megállapítható..."

csuri8 # 2004.09.23. 11:03

Tisztelt Erolin! A válasz engem is érdekel, mert ugyanebben a cipőben járok.
Köszönöm.

erolin # 2004.09.02. 16:09

Azt is szeretném megtudni, hogy a bíróság figyelembe veszi-e a vagyonmegosztásnál a videofelvételt? Milyen szabályai vannak a felvétel készítésének (kinek kell jelen lenni, mikor készüljön, stb.)?
Köszönöm a segítséget!

erolin # 2004.08.31. 15:55

Vagyonmegosztáshoz szeretnék segítséget kérni, a történet a következő:
Barátomnak most kezdődik a vagyonmegosztási pere, a válás jogerőssé vált.
Alperes (volt feleség) beadott a bíróságra egy listát, majd arra reagált a felperes. Mivel igazán tárgyalás ezügyben még nem volt, alperes egy újabb vagyonlistát adott be, de ezt már módosította - nyilván az ő érdekeit nézve. Több olyan tételhez, ami nála, az ő bérelt lakásában van/volt a válás megkezdésekor, beírta, hogy "nincs a birtokomban". Szeretnénk megtudni, hogy ilyen esetben mit és hogyan vizsgál a bíróság? Nem értjük, ha nincs a birtokában az említett ingóság, akkor hol van? Kinek és mit kell bizonyítani?
Köszönöm a segítséget!