a gyerek örökli


mesi2005 # 2011.12.25. 17:10

Segítsen Nekem valaki, egy okos ügyvéd például!
Édesanyám 1988-ban meghalt, édesapám 1994.-ben újra nősült, elvett egy mai napig ukrán állampolgárt.
Édesanyám és édesapám 1977.-ben építettek egy családi házat, volt rajta OTP hitel, de azt édesapám még 1988.-ban rögtön édesanyám halála után 1-2 hónappal kifizette egyben az egészet! Tehát ez a ház teljesen az Ő általuk szerezett vagyon volt. Sajnos édesapám ez év januárjában meghalt, az özvegye nem kérte a haszonélvezetet hanem annak az átváltását kérte 1/4 tulajdonjogra. Ennek az özvegy asszonynak sajnos van egy édes fia aki Ukrajnában él.Az anyát még súlyos betegen sem hajlandó meglátogatni! Én hordom vizsgálatokra, kórházba , szóval én törödöm vele. De ha az édesanya meghal természetesen Ő örököl. Sajnos a "kedves özvegy asszony nem igazán akar arra rá állni, hogy rám végrendelkezzen! Én pedig lassan bele fogok örülni, hogy a szüleim házából kifizetek egy vad idegent , aki mellesleg már meg kapta az anyja ukrajnai házát! Kérem , ha valaki tud valami okosat mondani illetve írni az írjon, illetve segítsen , ha tud! Ja! Mellesleg megjegyzem Én és a kislányom akit egyedűl nevelek albérletben lakunk, a kedves özvegy asszony meg a 3 szobás családi házban!
Kérem ha valaki tud segítsen, valami okossággal!!!
bibi

ObudaFan # 2011.12.25. 17:12

Az ellen, hogy tulajdont szerezzen, az édesapád tehetett volna. Az ingatlan 3/4 arányú használati jogosultságát viszont követelheted, ha egyszer az özvegyi jog megváltásra került.

mesi2005 # 2011.12.25. 17:23

Ez nem nagy vigasz ! Mit kezdjek a 3/4 használatával, nem akarok egyfedél alatt élni vele! Mellesleg a legjobban az fáj, hogy a szüleim házát egy vadidegen örökli, holott én voltam az egyetlen gyerekük!Ő megkapta az anya házát én abból nem kaptam, de nem is kértem volna! De ez engem illetne én így érzem! Ráadásúl még a kedves özvegy asszonyról is gondoskodok!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.25. 17:54

a legjobban az fáj, hogy a szüleim házát egy vadidegen örökli
Pont ezen nem tudsz változtatni. Bár nem a "házat" örökli, hanem az 1/4 tulajdoni hányadot, és még azt se, ha még a hagyaték megnyílta előtt magadhoz váltod. Lásd, ez az, ami akkor is megy, ha az özvegy nem akarja. (Szemben a végrendelkezéssel és a tartási szerződésekkel.)

ObudaFan # 2011.12.25. 18:16

Természetesen a közös tulajdon megszüntetését bármikor kérheted, csak ki kell fizetni annak az 1/4-nek az értékét.

mesi2005 # 2011.12.26. 15:24

IGEN? ÉS EZT HOL KÉRHETEM? éS KI MONDJA MEG , HOGY MINNYIT ÉR AZ 1/4? ÉN MONDHATOK EGY SZÁMOT ,DE AZ LEHET, HOGY NEKI NEM TETTSZIK! KI DÖNTI EL AZ ÉRTÉKET? EZENKÍVÜL HA EL AKAROM ADNI A HÁZAT ÉS ÉN VAGYOK A 3/4 TULAJDONOSA KELL E AZ Ő BELE EGYEZÉSE? ÉN ELADOM X FT-ÉRT VALAKINEK, NEKI KI LESZ FIZETVE AZ 1/4. KELL E AZ Ő BELE EGYEZÉSE VAGY A TÖBBSÉGI TULAJDONOS DÖNT?

ObudaFan # 2011.12.26. 18:04

A bíróságon lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését. Vita esetén igazságügyi szakértő határozza meg az értéket. A többségi tulajdonos is csak a saját hányadát értékesítheti, ha ez így kell valakinek, és arra is elővásárlási joga van a tulajdonostársnak.