gyermekelhelyezés apánál


segítség 11 # 2016.12.12. 04:30

Súlyosan esik a szülő terhére, ha különböző eszközökkel akarja megakadályozni a gyermeknek a másik szülőhöz kerülését, abban bízva, hogy -az állandóság szempontjára tekintettel - a gyermek végül is nála marad. MIK EZEK AZ ESZKÖZÖK??????

segítség 11 # 2016.12.11. 15:49

(groszfater@gmail.com) Köszönöm szépen

groszfater@gmail.com # 2016.12.11. 10:46

Ha van még energiád olvasd el ezt is :

https://www.facebook.com/…729150382388

segítség 11 # 2016.12.11. 08:51

(ObudaFan) Ahogy én olvastam sok dolog van amit néznek, vizsgálnak. Én egy kissé elfogultnak láttam a bírónőt a lányom anyával szemben :-(. Köszönöm a segítséget

segítség 11 # 2016.12.11. 08:46

(lajcsó) A gyerektartás nem fizetéséről szóló végrehajtási papír már a bírónőnél van aki vezeti a tárgyalást. Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2016.12.10. 08:13

Egy 10 éves gyermek akarata még nem perdöntő, az meg szintén nem, hogy a testvérek együtt lakjanak feltétlenül. Főleg, ha eddig sem laktak együtt.

lajcsó # 2016.12.10. 08:12

A végrehajtási iratokat be kell mutatni a bíróságon!

segítség 11 # 2016.12.10. 03:41

(lajcsó) Erről van is papírom h nem fizette és végrehajtás van ellene ez ügyben is. gondolom arra hivatkozna h amit kért tőlem gyerektartást havi 15 ezret ha hozzá kerül a lány, plusz az árvasági ha meg kapja a kislánya után ill a nagylánya ösztöndíja, és amit keres a nagylány a diák munkával + ö amit kap az apjától és a három gyerek családi pótlékja. Ill gyed-gyes v csed amit a kislány után kap, jelenleg csd.

lajcsó # 2016.12.09. 20:42

Két év alatt egyszer fizetett gyermektartást? Akkor, hogyan kíván gondoskodni a gyermekről a jövőben, ha eddig sem (nagyon) gondoskodott? Ezt a kérdést neki lehet szegezni a bíróságon!

segítség 11 # 2016.12.09. 15:18

(ObudaFan) Arra hivatkozik h nem dolgozik már külföldön, a testvéreknek együtt kell felnőni meg ha féltesók is ( van még két lánya 20 éves és fél éves) és h lányunk is ezt szeretné csak nekem nem mondja mert nem akar megbántani ill tart tőlem. Ezt mondta a bírónőnek.

ObudaFan # 2016.12.09. 06:10

A szülői felügyelet gyakorlásának megváltoztatása a bíróságtól akkor kérhető, ha azok a körülmények, amelyeken a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapult, utóbb lényegesen módosultak, és ennek következtében a megváltoztatás a gyermek érdekében áll.
Tehát elsősorban itt a másik félnek van nagyon komoly bizonyítási kötelezettsége. Hogy neked mit érdemes tenni, az attól függ, hogy ő pontosan mire hivatkozik.

segítség 11 # 2016.12.09. 04:16

(groszfater@gmail.com) Üdv! Ez elég siralmasnak tűnik. Mi van ilyenkor a jogszabályokkal, törvényekkel gyermek érdekével stb? ami ezzel kapcsolatos

groszfater@gmail.com # 2016.12.08. 04:39

Ha nem tudtok megegyezni, akkor majd dönt helyettetek a bíró a saját szája-íze szerint.
És ezekről a döntésekről 50%-ban kiderül a későbbiekben, hogy rossz döntés volt.
A gyerektartás nem fizetésének a perben lehet jelentősége.

segítség 11 # 2016.12.08. 04:14

Üdvözlök minden olvasót! Következő kérésem lenne, szülői felügyeleti jog gyakorlásának megváltoztatása iránti perben vagyok mint alperes, következőképpen alakult ki. 2014 februárjában a volt párom külföldre ment dolgozni így a lányunk nálam volt, 2014 decemberében született bírósági megállapodásunk hogy közös szülői felügyelettel nálam lesz a lányom. Ez év májusában és októberében volt megállapodás meg változtatása nem peres, de én nem mentem bele ezert perre vitte. 10 éves múlt a lányom kérte az anya h hallgassák ki a kislányt ami szakértőn keresztül fog történni. 2014-ben meg lett határozva részére havi 10 ezer gyerek tartás amit egyszer fizetett összesen. kérdésem következő. mit tehet h nálam maradjon a kislány? Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel !

Sujhua # 2016.11.28. 08:53

Köszönöm a hozzászólásokat, örömmel olvastam! :)

Dr.Attika # 2016.11.26. 09:01

Kollégám elfelejtette azt a szabályt hivatkozni, hogy 16. életévét betöltött személy alapvetően maga határozhatja meg, hogy melyik szülőnél kíván életvitel szerűen lakni. Ezért kellene még két évet várni. Én azt tanácsolom, hogy várja meg amíg 18 éves lesz a leány gyermeke és saját maga dönt mindent őt érintő kérdésben.

wers # 2016.11.26. 08:58

Én már találkoztam olyan gyerekkel (nem eggyel), akit azon kérdés elé állítottak, hogy anyu, vagy apu? Ezt a kínt én egy gyermeknek sem kívánom. (persze jogilag...)

ObudaFan # 2016.11.26. 08:24

A bírósághoz fordulhatsz. Van esélyed, de két év múlva nagyobb esélyed lesz, ha akkor is így látja majd a gyerek.

Sujhua # 2016.11.25. 16:20

Üdvözlök minden olvasót!

Nem tudom kihez tudnék fordulni, vagy milyen irányba tudnék elindulni a problémámmal, ami a következő:
10 éve váltunk el a feleségemmel, közös megegyezéssel, és az akkor 2 éves kislányunkat is megegyezés alapján az anyánál helyezték el bírósági határozatban.
Minden szabályt betartva, súrlódásmentesen próbáltunk mindent csinálni, a legkevesebb konfliktus érdekében.
Most már 12 éves a lányunk, és sajnos kezdem azt látni, hogy nem érzi jól magát az anyjával és az "új családjával". Többször beszélgettem vele erről, és a lányom is és én is, sőt még az új feleségem is (akit nagyon szeret a lányom) azt szeretnénk, ha hozzánk költözhetne. De az anya erről hallani sem akar, kinevet, felháborodik, és a papírokat "lengeti".
Rossz nevelésre vagy bánásmódra nincs bizonyítékom, csak tapasztalom az igénytelenségre nevelést és felszínes kapcsolatokat, a hazugságokat, amik nagyon nem tesznek jót a lányomnak. Az exnejem családjában jelenleg krízis van, párkapcsolati mélyponton vannak, a hangulat siralmas. Nálunk viszont minden szép és jó.

Van-e arra bármiféle esélyem, hogy ha kérelmezzem az elhelyezés felülvizsgálatát illetve, hogy nálam helyezzék el a lányom, pozitív határozat szülessen a részemre?
Ha igen, akkor kihez kellene fordulnom?

Segítségüket előre is hálásan köszönöm!

lajcsó # 2016.11.25. 10:13

"Azt hallottam, hogy 95%ban az anyának itéli a biróság a gyermeket, még akkor is, ha az anya borzalmas."
Ez éppen túlzás! A bíróság több (egyszerű) okból is az anyának ítélheti a gyereket. Pl. az apa nem tud a gyermekéről megfelelően gondoskodni, mert külföldön dolgozik és az anya igényét ezért nem is vitatja.

ObudaFan # 2016.09.19. 21:07

Mivel kezelték? Milyen állapotban van? Ki neveli most a gyermeket?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.19. 19:43

A tévés jóst kérdezted már?

vj2009 # 2016.09.19. 17:00

Üdvözletem.
A következő a problémám a fiamnak van 20 hónapos kisfia. a párja nem megbízható., már születésekor ott akarta hagyni a kórházban a babát, azóta két-három alkalommal lemondott róla. Azt akarta hogy nevelje a lányom. kapott utolsó utáni esélyt hogy próbáljon anya lenni, a legutóbb a kórházban volt a kisfiúval és szó nélkül otthagyta a kicsit egyedül senkit nem értesített. A fiam párja folyamatosan szed gyógyszert amit a pszichiátrián kapott. több alkalommal volt zárt osztályon. több alkalommal előfordult hogy nem vette be a gyógyszert.
milyen esélyünk van a kicsi felügyeleti jogához?

ObudaFan # 2016.08.09. 10:37

Ez egy jogi fórum, a kérdéseid pedig csak részben jogi természetűek. Jogi eszközökkel ugyanis arra kényszeríteni őt nem lehet, hogy a gyerekeivel érdemben foglalkozzon. Amit tenni tudsz, az az, hogy a szülői felügyeleti jog, a kapcsolattartás és a gyerektartás rendezése iránt bírósághoz fordulsz.

Balazs1988 # 2016.08.09. 09:56

Üdvözlök mindenkit!

Tanácsért fordulok ide, mert tehetetlennek érzem magam, és ilyen ügyem még nem volt.

Nos történet így van:

3 gyerekes 27 éves apa vagyok, 4 éves iker lányaim és, 5 éves fiam van. (Jelenleg egyedül élek albérletben)
A volt párom 24 éves, és 2 szoba + nappalis lakásban lakik szüleivel, egy kutyával, és macskával tehát összesen 8 ember, és kettő háziállat.
7 év 10 hónap után a párom bejelentette, hogy nem szeret, és időre van szüksége.
Persze én éreztem hogy van itt valami más is, ezért addig nyaggattam amíg ki nem derítettem mi az igazság.
Kiderült hogy egy 350 km-re lakó 19 éves fiatal sráccal alakított ki kapcsolatot, akit egy pc játékban ismert meg.
Természetes a srác szülei semmiről sem tudnak!

Szóval nem tudom mit tegyek azért, mert a párom fogta magát és tovább lépet a 19 éves sráccal, ami egyúttal már a 3-ik ilyen eset volt, és a gyerekekkel nem törődik, hanem rám vagy családjára bízza a gyerekeket, hogy szórakozzon, és utazgasson abból a pénzből, amit az állam ad neki a gyerekek után.
Eközben a gyerekeknek se rendes ruhájuk, se normális étkeztetésük nincs.
Több ismerősöm azt mondta hogy ennek oka az, hogy így cselekszik, hogy nem élte ki magát.
De kérdem 3 gyerek mellet kell erre rá döbbenni-e hogy nem élte ki magát?

Gyerekeim imádom, és sosem mondanák le róluk, és mint apa kötelességemnek tartom, hogy egészségesen, és biztonságos környezetben neveljem fel őket. de az anya részéről ez nem mondható el.

Mit csináljak?