Ügygondnok


Adnil6 # 2020.03.15. 08:02

Mindent kiírni hosszú lenne, de a felperes meglehetősen hanyagul és gondatlanul járt el. Nem is tulajdonjog átruházása történt, hanem tulajdonjogról lemondó szerződést kötöttek. Cserébe a másik átvállalt négyszemközt egy banki hitelt, ami a felperes nevén volt. Mire a hitel lejárt volna, a másik fél 90 éves lett volna. A bankot nemhogy nem tájékoztatták, de a felperes még a saját elérhetőségét se adta meg, hogy ha bármi gikszer van, a bank elérje őt. A lemondó szerződésben, pedig nincs nevesítve, hogy a felperes sok hitele közül pontosan melyiket is kéne törlesztenie a másik félnek, se bank, se szám, se semmi amivel azonosítható lenne.

gerbera317 # 2020.03.15. 08:23

Ez nagyon komoly egy ügylet. Én a helyedben nem csodálkoznék semmin.

Adnil6 # 2020.03.15. 09:04

Tudom sajnos, és nyilvánvalóan a bíróság is hibázott,hogy fél évig nem volt bejegyezve az ingatlannyilvántartásba a per... De ez azon nem változtat, hogy a felperes, ha már elindította a pert,akkor lépjen. Adtam már be beadványt az elnökségre, a törvényszékre, de mindenhol elutasítanak, hogy addig semmit nem tehet senki, amíg a per félbe van szakadva. A felperes pedig pont lesz*rja a kitűzött a bírságokat is. Szóval én azt szeretném, hogy ez a helyzet kimozduljon. Én tisztán jártam el, nem félek a per folytatásától, csak történjen már kimozdulás.

drbjozsef # 2020.03.15. 13:09

Jól értem, az elhunyt 1.r. alperes ennek a bizonyos "lemondás-átvállalás" szerződésnek az egyik résztvevője volt? És ő volt a te eladód?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.15. 14:02

És miért nem lép perbe az I.r. alperes jogutódja?

Adnil6 # 2020.03.15. 16:57

igen, ő lenne az I.r alperes.

A jogutód pedig azért nem lép be, mert senki nem hívta. És annyira nem jófej, hogy magától belépjen.A bíróságon nekem azt mondták, hogy én nem hívhatom perbe. A per a hagyatéki eljárásnak egyébként nem volt a része.

De nekem igazából csak az a kérdésem, hogy hogy tudom alperesként kimozdítani a pert a mostani álló helyzetből.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.15. 19:49

Ha van ismert jogutód, akkor te semmit nem tehetsz. Azon kívül, hogy rábeszéled a perbe lépésre.