Hivatalosan házasságban, de már külön lakásban


lászló1 # 2013.07.07. 16:41

Tisztelt Fórumozók!

Jogi kategóriában ill. értelemben tesz-e a törvény különbséget a között amikor két ember hivatalosan még ugyan házasságban él, de a válás már folyamatban van és már külön költöztek?
Vagyis külön háztartás keletkezik. Jelent ez automatikusan két külön vagyonközösséget is?

/Összehasonlítás alapja egy olyan eset, amikor két embernél a válás szintén folyamatban van, de jogerős válás kimondásáig még évekig egy lakásban laknak./

László

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.07. 18:59

Kérdezd már meg magyarul, amit akarsz. (Ne használd a jogi szaknyelvet, ha nem megy. Senki nem várja el tőled. Sőt.)

monalisa1 # 2013.07.07. 19:24

Az ágytól-asztaltól különválás már megtörtért valamint a válás már folyamatban van, kényszerűen még közös a fedél de már nincs közös kassza sem közös számla. Lélegezz szabadon...

Nemde visszament a szüleihez?

lászló1 # 2013.07.07. 19:34

T. Kovács Béla Sándor!

A kérdésem tehát másképpen.....

Védekezhet-e egy férfi a Bíróság előtt pl. vagyonmegosztás kérdésében ha később a feleségemnek plusz igényei lennének? Esetleg követelőzne?

A T.Bíróságon:

,,De kérem, a feleségem költözött el tőlem, ráadásul egy másik országba, pedig én mindig is ez ellen voltam.
Az elköltözés után természetes hogy nem látunk bele egymás életébe, hisz nem láthatunk bele egymás költekezéseibe sem, számláiba sem, hogy ki mit és mire költ." Kérem két külön országban élünk egymástól ezer km-re, hivatalosan még igaz nem váltunk el, de úgy gondolom ez már régóta nem egy vagyonközösség!!! "

László

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.08. 08:13

Nem lett jobb. :/

Ha azt akarod kérdezni, akkor a házassági vagyonközösség természetesen nem a jogerős bontóítélettel szűnik meg. De ezt szerintem már mondtuk.

ObudaFan # 2013.07.08. 09:09

Viszont a vagyonközösség megszűnésének a megállapításához a külön költözés nem feltétlenül elegendő, ez ennél azért egy kicsit bonyolultabb megítélésű dolog.

monalisa1 # 2013.07.08. 09:21

lászlo1

Írd le egy papírra, hogy a házasság ideje alatt közösen milyen ingatvagyonra tettek szert valamint milyen ingóságokra pl. nagyobb összegű készpénz, bankszámla, értékpapír, autó, értékes festmény, ékszer stb., és hogy ezek forintosított felére vagyonmegosztás címén igényt tartasz.

A "kisérőszöveg" a bíróságot nem érdekli, lényegtelen, azzal csak húzódik a per de nem halad.

A közös számlán lévő pénz felét vedd fel vagy utald saját számlára - ehhez jogod van -, legfőbb hogy ne férjen hozzá mert rossz esetben futhatsz a pénzed után...

Az is lényegtelen, hogy 1000 km-re van vagy netán a szomszéd szobában, bizonyára ügyvéd jár el a nevében a perben.

Elnézést...

lászló1 # 2013.07.08. 14:55

Igen köszönöm a tippet

Ügyvéd, valamint az amúgy is folyamatban lévő válásunkhoz mint beadványt a vagyonmegosztásra be fogjuk adni

László

monalisa1 # 2013.07.08. 17:36

Ha a válóper során a vagyonmegosztás kérdésében meg tudtok egyezni az benne van ezen per illetékében, ellenben külön perre lesz szükség ami elhuzódó és költséges. (Költséges mert a magadnak követelt érték 6%-át mint pertárgy érték előre be kell fizetni, valamint az ügyvéd munkadíja.)

Ha a váláskor netán házastársi tartás címén járadékot követelne a bíróság nagy valószínűséggel elutasítja a kérését., írtad többszörös diplomás, nyelveket beszél, ép- egészséges, ergo menjen el dolgozni.