Gyermektartás, Láthatás


monalisa1 # 2009.12.31. 14:55

A leírtakból számomra az jött le hogy a volt férjedet mindmáig nem tudod megfelelően kezelni, ugyanakkor a jelen anyagi nehézség a vállalkozás tönkremenetele okán - ezen utóbbi pedig nem gyermektartásdíjjal kapcsolatos jogi kérdés.

Kívánok jobb újesztendőt!

"Mona"

igazságkereső # 2009.12.31. 10:35

monalisa1

Tisztelj meg azzal,hogy nekem nem írsz többet mert valahogy nem vagyok rád kíváncsi!Egy nagyon rosszindulatú ember vagy nem itt a helyed,itt általában segítséget kérnek ha még nem tűnt volna fel neked!Na pá

monalisa1 # 2009.12.31. 10:09

igazságkereső

Ha ennyire jártas vagy a dolgokban akkor minek írtál íde?! Igaz "panaszkodni" az éhenhalásról és megfagyásról azt jólesik...

Csak mint a történetedből utóbb kiderült: a közelmúltbeli sajnálatos becsődülés és a majd' évtizedes vita a volt férjeddel még köszönő viszonyban sincs egymással.

Üdv.

igazságkereső # 2009.12.31. 09:13

Kedves kaméleon!

Teszem a dolgom és intézem az ügyünket ahogy eddig is tettem.Sokat segítettél ismét köszönöm!
Pozitív dolgokról beszámolok majd,soha nem tudhatom ki olvassa és kinek segíthetek vele!
Boldog új évet kívánok!

kaméleon # 2009.12.31. 08:14

Kedves igazságkereső, örülnék, ha a gondjaitok valóban megoldódnának! Én nagyon remélem, hogy így lesz! Sajnos, sokszor hiába adottak a lehetőségek, ha azok nem a megfelelő ember kezében vannak, de a lényeg az, hogy tudj ezekről, és ne hagyd magad eltántorítani akkor sem, ha az ügyintéző nem mosolyog.

Monalisa1 védelmében annyit hozzátennék, hogy mindazzal, amit eddig megtudott, már nagyon régen igyekszik segíteni mindenkinek. Néha, mint mások is, elragadtatja magát, de ami nagyon becsülendő benne, hogy a tévedéseit mindig elismeri, szívesen korrigál. Ez bizony kevés embernek megy, és ebben például nagyon sokan tanulhatnak is tőle.

igazságkereső # 2009.12.30. 20:53

monalisa1

Kis segítség,hogy máskor ha hozzászólsz akkor ne vezessed félre az érdeklődőt!Mert esetleg kárt is okozhatsz!
Védelembe vétel!!!
A védelembe vétel olyan hatósági kényszerítő eszköz, amely segítséget nyújt abban,
hogy a gyermek veszélyeztetettsége a családon belül megszüntethető legyen, ezzel
akadályozva meg a gyermek családból történő kiemelését.
Jogszabályok :
Gyvt. 17.§., 67.§., 68.§., 69.§., Gyer. 89.§-tól a 91.§-ig
Hatósági intézkedésre irányuló kezdeményezésre jogosultak :

  • Gyermekjóléti Szolgálat,
  • védőnői szolgálat, háziorvos, házi gyermekorvos ,
  • nevelési oktatási intézmény, nevelési tanácsadó,
  • családsegítő központ és szolgálat,
  • szabálysértési hatóság,
  • rendőrség,
  • ügyészség,
  • bíróság,
  • bárki (szomszéd is),
  • menekülteket befogadó állomás, menekültek átmeneti szállása,
  • városi gyámhivatal

Eljárás menete :
A beérkezett jelzés alapján a jegyzői gyámhatóság megkeresi a Gyermekjóléti
Szolgálatot javaslattétel céljából arra vonatkozóan, hogy alapellátás keretében
megszüntethető-e a veszélyeztetettség vagy szükséges-e a védelembe vétel.
Fontos, hogy a Gyermekjóléti Szolgálat javaslatát 15 napon belül köteles megtenni.
A Gyermekjóléti Szolgálat javaslatában

  • nyilatkozik az alapellátás eredménytelenségének okáról,
  • a szülő együttműködési készségéről,
  • adatlapot, környezettanulmányt, gondozási tervet küld,
  • véleményt ad a veszélyeztetettség okáról,
  • kirendelendő családgondozó személyére javaslatot tesz,
  • javaslatot tesz a jegyzői intézkedés mikéntjére.

A javaslat birtokában kötelező tárgyalás tartása, amely során:

  • szülő, gyermek, gondozó meghallgatása, cselekvőképtelen gyermeké is, ha

ítéloképessége birtokában van,

  • illetve szükség esetén tanú meghallgatása (Pl. védőnő, iskola gyermek és

ifjúságvédelmi felelőse)
A gyámhatóság a fentiek szerint beszerzett információk áttanulmányozását követően
határozatot hoz

  • a gyermek védelembe vételét rendeli el, ha a család az alapellátások önkéntes

igénybevételével a gyermek veszélyeztetettségét megszüntetni nem tudja vagy
nem akarja, feltéve hogy segítséggel a gyermek fejlődése a családban mégis
biztosítható,

  • az eljárást megszünteti, ha az alapellátástól eredmény várható,
  • az iratok egyidejű megküldésével megküldésével megkeresi a gyámhivatalt a

hatáskörébe tartozó más gyermekvédelmi intézkedés megtételére, feltéve, ha a
veszélyeztetettség megszüntetése sem alapellátással, sem védelembe vétel nem
biztosítható.
Védelembe vétel elrendelése esetén annak felülvizsgálata hivatalból évente kötelez ő ,
azonban az a

  • kirendelt családgondozó,
  • gyermek,
  • szülő vagy más törvényes képviselő

kérelme alapján bármikor lefolytatható. A felülvizsgálat menetére a védelembe vétel
eljárási szabályai az irányadók. A felülvizsgálat tárgyában hozott határozat lehet:

  • védelembe vételt megszüntető, amennyiben a családgondozás eredményes

volt és a gyermek veszélyeztetettsége megszűnt,

  • védelembe vételt fenntartó.

A védelembe vétel a gyermek veszélyeztetettségének megszüntetéséig tart , illetve a
nagykorúságával szűnik meg. Kivétel, ha a fiatalkorú maga kéri annak fenntartását a
büntető eljárás befejezéséig, de legfeljebb 20. életévének betöltéséig.

igazságkereső # 2009.12.30. 20:47

monalisa1
Megtettem a megfelelő lépéseket,voltam ügyvédnél,megyek az apeh-ba,szóval nem vakarózom.Vállalkozó voltam aki rendesen tönkre ment ebben a válságban,ennyit a múltról.Nem sírok mert 2 gyerereket egyedül neveltem fel tehát megedződtem,de most nekem is nehéz lett!
Nem szeretem ha ítélkeznek felettem olyanok akik részdolgokat tudnak!

igazságkereső # 2009.12.30. 20:46

Kedves kaméleon!
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat,Te segítőkészen álltál hozzám és érdemben is tudtál segíteni!Köszönöm!

kaméleon # 2009.12.29. 12:09

semmit nem akar tenni azért hogy jobb legyen.

Aki egyszer úgy döntött, hogy másoknak segít, az nem is ítélkezhet. (Legalábbis nem hangosan. :)) Természetesen vannak határok, amiken túl nem megy, de azt is el kell fogadnunk, hogy nem egyforma tulajdonságokkal vagyunk megáldva. Ha a gyereked 100-szor esik el, akkor századszor is felállítod. Ha „idegennel” eluntad, egyszerűen hagyod és kész. Senki nem fogja rajtunk számon kérni a hallgatást, de bántani vkit azért mert neki éppen valami nem megy olyan jól, mint nekünk?

végrehajtó1 # 2009.12.29. 08:07

Én nem török pálcát senki felet De:

az igazságkereső csak panaszkodik és csak azt bizonygatja hogy éhen hal megfagy stb...

semmit nem akar tenni azért hogy jobb legyen.
Világosan leírtam ha van az adósnak saját cége akkor kérjen rá végrehajtást, illetve kérjen vagyonosodási vizsgálatot stb...

Nem feljelentgetni kell izomból.Az ügyészség nem fogja feltárni a vagyoni helyzetét.

Sajnos az ilyen embereken nem lehet segíteni mert ő sem akarja.:(

kaméleon # 2009.12.28. 22:53

Hogy világosabb legyen, a családgondozó segítheti őket az alapellátás keretében, akkor az együttműködés önkéntes, és úgy is kaphatnak sok segítséget. Vagy, ha a gyermeket veszélyeztetve látják, akkor a jegyző lefolytatja a védelembe vételi eljárást, és ebben az esetben olyan gondozási terv készül, amiben kötelező együttműködni a szolgálattal. Én azt gondolom, hogy az első lépés a szolgálatot megkeresni, és a szakember el fogja dönteni, hogy milyen gondozási forma indokolt. Ha valóban olyan a helyzet, amilyennek leírták, akkor én biztosan mennék, mert ennek a gyereknek (és a szülőnek) szüksége van a külső és szakszerű segítségre. Nem sok családgondozót ismerek, de akiket igen, azokban megbíznék.

monalisa1 # 2009.12.28. 22:48

Köszönet a pontosításért, tájékoztatásért.
Remélve a kérdező kedves igazságkereső élni is fog az általad közöltekkel.

kaméleon # 2009.12.28. 22:41

NEM. A védelembevétel azt jelenti, hogy kapnak egy családgondozó szakembert, aki segíti őket a problémáik megoldásában. Amiben csak tud. Egyébként ennek az Interneten utána is tudtok nézni, de ha megnyugtat, két ilyen szolgálatnál töltöttem a gyakorlatom a jelenlegi félévben. Ezért is szégyellem, hogy nem jutott előbb eszembe, de igazából csak az elmaradt tartásdíj behajtására koncentráltam, mert a kérdés ez volt.
A családsegítő egyébként olyan lehetőségeket is tud, amelyekről az ember magától nem tud. Segély, támogatás, pszichológus, álláskereső tréning, ügyintézési támogatás, stb.

monalisa1 # 2009.12.28. 22:25

A védelembe vétel szerintem átmenetileg állami gondozásba vétel - kell-e ez a kérdezőnek?! Mert ha előáll azzal hogy nincs étel, nincs fűtés, nincs melegvíz stb., akkor szerintem a 16 éves kiskorút simán elveszik az anyától, lévén nem tud ill. nem képes megfelelően gondoskodni a gyermekről.

Ettől függetlenül az ex férjjel/apával meg x ideig külön elhuzakodnak majd...

Valóban semmit nem tudunk arról hogy MIÉRT ez a kilátástalan helyzet. (Mert nehogy má' az a hiányolt 10-20 eFt t.díj váltsa meg a világot náluk...)

kaméleon # 2009.12.28. 21:55

Kedves igazságkereső! A legkézenfekvőbb megoldás nem jutott eszembe. A helyi gyermekjóléti szolgálatot, a családsegítő központot (vagy a helyi önkormányzat jegyzőjét) érdemes megkeresned. A leírásod alapján, a ti esetetekben a gyermeked veszélyeztetett helyzetben van, és valószínűleg el is indítanák a védelembe vételi eljárást. Ezeknek a szolgálatoknak a munkatársai nagyrészt ilyen esetekkel foglalkoznak, és az egyéb segítségen túl, a hatékony ügyintézésben is tudnak segíteni. A védelembe vétel nem szégyen és nagy segítség lehet.

kaméleon # 2009.12.28. 21:41

Jaj, monalisa1, ez nem vall rád, és ha nem ismerjük a pontos helyzetét (meg egyébként sem), nem tapossuk meg azt, aki éppen kétségbeesett helyzetben van.
Kedves igazságkereső, sajnos nem tudom a megoldást, mert nem voltam ilyen helyzetben, de ha nem adod fel, biztosan meg fogod találni magad is. Csak ne volt férjjel kapcsolatos haragra, hanem a célra koncentrálj.

monalisa1 # 2009.12.28. 21:33

Bocs de miből élsz évek óta már?! Mert a t.díj eleve nem a te jövedelmed - az a gyermeket illetné.

OK., sokfelé munkanélküliség van - sajnos, de akkor is, AKI keres az talál...

És akkor van jövedelme -bár valószínűleg nem valami fényes-, de abból mégis telik némi kajára, fűtésre, melegvízre stb.

Részemről ez és ennyi.

Üdv.

igazságkereső # 2009.12.28. 21:29

Köszönöm!

monalisa1 # 2009.12.28. 21:27

A t.díj letiltása végett tessék felkeresni a bírósági végrehajtót, a többit ő majd elmondja.

igazságkereső # 2009.12.28. 20:56

Kedves monalisa1!

Én semmi féle díjat nem kapod,az csak megítélték valamikor,tojik az egészre,én meg komolyan megfagyok a kölökkel,a másik a 20 éves anyámmal él,mivel nem lenne itt helye és nehézkes lenne a fürdés is mivel,hogy nincs meleg víz,se gáz se semmi...na ennyi!De én bírom és még mindig nem akasztottam fel magam!!!!!De ő a tökös vállalkozó aki megússza még az óceánt is.....a lelkivilágát irigylem,de nagyon!!!!

monalisa1 # 2009.12.28. 20:44

Végül is fél éve kapod a t.díjat -valamint legalább ugyanannyit a saját keresetedből is hozzá kell tenned-, aztán ott a családi pótlék, szóval "a" megfagyás és az éhenhalás azért túlzó...

Valamint nem írtad hogy a 20 éves mit csínál., ha tanul az tényleg költség, ha azonban dolgozik már akkor csak bead ő is valamennyit a családi kasszába.

Szóval...

Az hogy valaki még közel évtized múltával is bosszú álló az sajnos gyakori.

"Mona"
laikus hozzászóló

igazságkereső # 2009.12.28. 19:59

Kedves végrehajó1!

Én e rendőrségen jelentettem fel onnan ez az infó,semmi vagyonositási eljárás nem történt még,de kölökkel megfagyunk addig meg éhen is halunk.de nem számít!Ez van!

végrehajtó1 # 2009.12.28. 19:34

Nem igazán értelek .Az Apeh-ot beperelni nem bátorság kérdése hanem pusztán jogi lehetőség.
Én a szavaidból azt vettem ki hogy téged ezzel az "én mindent eltudok intézni" mesével félelmített meg.

Ott a cége kérjél rá végrehajtást.Jelentsd fel az Apehnél .Ha látja hogy nem játszol ugy ahogy ő fütyül valamint a fent leírtaknak lesz foganatja hamar lefog szállni a magas lóról.

Persze ezt neked kell akarni csinálni.

Megjött az ügyészségről a válasz,mely tartalmazza,hogy a volt férjem aki KFT ügyvezetője és a saját cége..... ,„T..A…Kft-től jövedelemben nem részesül,az ügyvezetői tevékenységet ingyenesen végzi.Előadta.hogy a megélhetését jelenlegi élettársa és édesanyja biztosítja!“
Könyörgöm ez elhihetö?????

Nem értem az ügyészség vagyonosodási vizsgálatot folytattott?Na ne má....

igazságkereső # 2009.12.28. 19:19

Kedves végrehajtó1!

Hát elég későn ébredtem ez így volt,de hidd el megvolt a miértje.
Ő egy zsarolós,rossz indulatú alak(ügyvédjével megtette,hogy megfenyegette,ha neki baja lesz együtt mennek a börtönbe)tehát védte az ügyvéd ,ahol tudta(még az Apeh-ot is beperelték,bátor csaptat)
Szóval ez van...

végrehajtó1 # 2009.12.28. 18:31

De hagytad mert ha 9 évig nem kértél gyerektartást.Jó későn ébredtél.

De ha van saját cége akkor miért nem kérsz végrehajtást?
Illetve kérjél ellene vagyonosodási vizsgálatoz az Apeh-nél.

Amiket leírtam ahhoz nem kell ügyvéd...