Gyermektartás, Láthatás


Grád András # 2010.02.14. 16:09

Kedves Sziszi77!

Miként Lisa igen helyesen jelezte, eleve nem vonható 50%-nál több. A különbözet hátralékként jelentkezik, és 5 év után évül csak el, vagyis ha majd többet keres, levonható lesz. Az állam általi előlegezés itt felejtős. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2010.02.14. 16:04

Azért nem kapod meg a 40e Ft/hó összeget ill. azért csak havi 32-őt mert a letiltás maximum a kereset 50%-ig lehetséges. (Bocs de ne csak olvass hanem értsd is azt...)

(Ha esetleg zsebre /is/ keres a különbözetet próbáld kirázni belőle...)

Ha majd teszem azt 100-150 ezer Ft/hó összeget keres akkor a számadatok annak megfelelően változnak.

Az állam által történő megelelőlegezés nem a te problémádra van kitalálva.

"Mona"
laikus hozzászóló

sziszi77 # 2010.02.14. 14:41

Gyerektartás.Üdv.Megszeretném kérdezni olyankor mi van ha birósági végrehajtó letiltja valakinek a fizetését gyerektartás cimén ,a minimum összeg 40ezer illetvel a fizetése 50%-a.Mi van olyankor ha nem kapom meg a a minimum összeget a munkáltatótó nem vonja le csak 32 ezret,a volt férjemnek meg elutalat a munkahelye 30 ezret,illyenkor mi van?A munkahelynek nem kellett volna a minimum összeget elutalnia nekem?Vagy esetleg van olyan az állam megelőlegezi a külömbözetett?xköszönöm a válaszokat elöre is.

sziszi77 # 2010.02.14. 14:41

Gyerektartás.Üdv.Megszeretném kérdezni olyankor mi van ha birósági végrehajtó letiltja valakinek a fizetését gyerektartás cimén ,a minimum összeg 40ezer illetvel a fizetése 50%-a.Mi van olyankor ha nem kapom meg a a minimum összeget a munkáltatótó nem vonja le csak 32 ezret,a volt férjemnek meg elutalat a munkahelye 30 ezret,illyenkor mi van?A munkahelynek nem kellett volna a minimum összeget elutalnia nekem?Vagy esetleg van olyan az állam megelőlegezi a külömbözetett?xköszönöm a válaszokat elöre is.

sziszi77 # 2010.02.14. 14:41

Gyerektartás.Üdv.Megszeretném kérdezni olyankor mi van ha birósági végrehajtó letiltja valakinek a fizetését gyerektartás cimén ,a minimum összeg 40ezer illetvel a fizetése 50%-a.Mi van olyankor ha nem kapom meg a a minimum összeget a munkáltatótó nem vonja le csak 32 ezret,a volt férjemnek meg elutalat a munkahelye 30 ezret,illyenkor mi van?A munkahelynek nem kellett volna a minimum összeget elutalnia nekem?Vagy esetleg van olyan az állam megelőlegezi a külömbözetett?xköszönöm a válaszokat elöre is.

sziszi77 # 2010.02.14. 14:41

Gyerektartás.Üdv.Megszeretném kérdezni olyankor mi van ha birósági végrehajtó letiltja valakinek a fizetését gyerektartás cimén ,a minimum összeg 40ezer illetvel a fizetése 50%-a.Mi van olyankor ha nem kapom meg a a minimum összeget a munkáltatótó nem vonja le csak 32 ezret,a volt férjemnek meg elutalat a munkahelye 30 ezret,illyenkor mi van?A munkahelynek nem kellett volna a minimum összeget elutalnia nekem?Vagy esetleg van olyan az állam megelőlegezi a külömbözetett?xköszönöm a válaszokat elöre is.

monaco # 2010.02.14. 13:19

Kedves Monalisa1, en sem tudok, csak nekunk egyutt kell elni ezzel.
Szoval fellebezunk mindent.

monalisa1 # 2010.02.10. 13:30

Erre már nem tudok mit válaszolni.

monaco # 2010.02.10. 11:40

Kedves Monalisa1, koszonom a valaszodat.

Azt amit irtam azt egy ugyved mondta. Vagyis, hogy a birosag szoba sem fog allni velunk. Hol lehet agilis ugyvedet talalni? Nekunk volt olyan, amelyik a ferfi osszetartast kepviselte nem az ugyfelet. Aztan egy amelyik egy hettel a gyamon valo kovetkezo alkalom elott kozolte, hogy neki nincs ideje. A harmadik meg azt probalta bizonygatni, hogy miutan az apa 23-szor nem tartotta be a hatarozatban foglaltakat meg kene neki engedni, hogy akkor jojjon es telefonaljon amikor akar. Szoval, 3-bol 3 ilyen. Ja ez a harmadik 30.000Ft-ot kert egy megjelenesre a gyamon.

Az apa a szuleinel lakik es semmi nincs a neven. Mindent a szulei nevere vesznek. A nyugdij pedig nem problema, mert magan nyugdijpenztarba fizetnek.

monalisa1 # 2010.02.10. 11:24

Vélelmezve a munkanélküliség csak nem tart végtelen időkig - bár sokaknak így is jó, azonban a majdani nyugdíjnál nagyon fognak hiányozni a kiesett szolgálati évek.

monalisa1 # 2010.02.10. 11:20

Ügyvéd kellene mert őt a bíróság már kénytelen "komolyra" venni.

A feketemunka ellenére, ha a bíróság komolyan végzi a dolgát, az apa életmódjából következtethet a havi bevételre, hiszen netán egy lakást/házat/autót - esetleges hiteleivel együtt fenntartani már nem kis summa kellhet, valamint a megélhetés, nos ha mindezekre futja akkor elsősorban jusson a gyermekeire is.

Csak feltételezve írtam - nem tudhatom, de egy agilis, határozott ügyvédet nem olyan könnyű leráznia a bíróságnak.

Akár csak egy konzultációt is megérhet a probléma - ezt is nektek kell tudni, mert hát sajnos az sincs ingyen.

"Mona"
laikus hozzászóló

monaco # 2010.02.09. 19:44

Kedves Monalisa1,

az elozo uzenetben azt, irtad, hogy
"Kérj tőle egy reális összeget, ha huzakodik, irány a bíróság!"

Barcsak igy mukodne a dolog. Nalunk az elvalt apa feketen dolgozik, es regisztralt munkanelkuli. A ket gyerekert fizet osszesen 29.000Ft-ot mint fix minimum osszeget, es ha bizonyitani tudja, hogy kevesebbet keres, mint 72.500Ft, aminek a 20-20%-a a 29.000Ft -vagyis azt allitja es ezt bemondasra a birosag el is hiszi, hogy munkanelkuli mar bizonyitotta is - a birosag eleve el sem fogja kezdeni a pert.

monalisa1 # 2010.02.09. 15:10

Mint szülőnek, éppen olyan jogai vannak a gyermekhez mint neked, csak ő ezen lehetőséggel mind ez idáig nemigen élt - az okát nagyjából leírtad.

Tehát össze kell őket szoktatni, másképp nem fog a dolog működni.

Az összeszoktatás feladata rád hárul, vagyis ne azt a sz*rházi pasas nézd hanem a gyermeket akinek az apjára is szüksége van.

Muszáj lesz ekként eljárnod külön még sok kellemetlenséget okozhat "apuka" a közös gyermek okán.

Nem tudom a szüleivel milyen a kapcsolatod, de ők is sokat segíthetnek a dologban.

A t.díjnak semmi köze a láthatáshoz, az egyik a másiktól teljesen független.

Kérj tőle egy reális összeget, ha huzakodik, irány a bíróság! (Ne feledd: nem az új párodnak kötelessége a más gyermekéről gondoskodni.)

Javaslom olvassad vissza ezt a topicot és címben hasonlóakat, mert mások estéből és a válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.

"Mona"
laikus hozzászóló

Kistücsök # 2010.02.08. 11:13

Sziasztok!

azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy milyen jogok illetik meg a gyermekem apját láthatás ügyben,ha a gyerek születésétől fogva nem élünk élettársi kapcsolatban és 10 hónapos korától nem vagyunk egy pár? előtte pár évig élettársi kapcsolatban voltunk,de hivatalosan a lakhelyem soha nem változott meg!
Gyermektartást nem fizet, annyi hogy a gyerek a nevén van,de abszolult nem foglalkozott vele 4 éven keresztül,2 éve nem járt látogatni/egy utcával arrébb laktunk/,csak akkor látta a gyereket,ha én vittem le a szüleihez/nagyszülőkhöz/.
Semmit nem vesz neki,nem támogatja,stbstb.
Most elköltöztünk,mert lett egy új kapcsolatom és apukára rátört az apai érzés,hogy látni szeretné a fiát!
Természetesen bíróságra nem akarja vinni az ügyet,mert akkor fizetnie kellene a gyermektartást is,de még lehet oda kerül az ügy,ezért kérném a segítségeteket.
Nem akarom eltiltani,és jogomba sem áll eltíltani a gyereket az apjától,de viszont azt nem szeretném,hogy oda kelljen adnom neki,mert iszik ittasan vezet,stb.
Aki tud segítsen!
Köszi előre is!

Kistücsök # 2010.02.08. 11:10

Sziasztok!

azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy milyen jogok illetik meg a gyermekem apját láthatás ügyben,ha a gyerek születésétől fogva nem élünk élettársi kapcsolatban és 10 hónapos korától nem vagyunk egy pár? előtte pár évig élettársi kapcsolatban voltunk,de hivatalosan a lakhelyem soha nem változott meg!
Gyermektartást nem fizet, annyi hogy a gyerek a nevén van,de abszolult nem foglalkozott vele 4 éven keresztül,2 éve nem járt látogatni/egy utcával arrébb laktunk/,csak akkor látta a gyereket,ha én vittem le a szüleihez/nagyszülőkhöz/.
Semmit nem vesz neki,nem támogatja,stbstb.
Most elköltöztünk,mert lett egy új kapcsolatom és apukára rátört az apai érzés,hogy látni szeretné a fiát!
Természetesen bíróságra nem akarja vinni az ügyet,mert akkor fizetnie kellene a gyermektartást is,de még lehet oda kerül az ügy,ezért kérném a segítségeteket.
Nem akarom eltiltani,és jogomba sem áll eltíltani a gyereket az apjától,de viszont azt nem szeretném,hogy oda kelljen adnom neki,mert iszik ittasan vezet,stb.
Aki tud segítsen!
Köszi előre is!

NKitty # 2010.02.08. 10:55

Köszönöm a tanulságos válaszokat.
Valóban "engedékeny" vagyok, de én elsősorban azt tartom szem előtt, hogy a gyerekek sérüljenek a legkevésbé, mert ugyan úgy váltunk el mint nő és férfi, de továbbra is édesanya és édesapa a legfőbb szerepünk a gyermekekkel szemben.

Anyós-témával kapcsolatban, sajnos kiismertem a "ravasz és számító" modorát, ezért ragaszkodtam, hogy a válási papírokba bekerüljön, hogy a nagyszülők nem megfelelő magatartása következményekkel járhat. Persze ez viszont igaz az én szüleimre nézve is.

Mindenképpen elmegyünk jogi tanácsadásra, már megmozgattuk az ismerősöket, hogy kit javasolnak, aki jártas ebben a témában. Remélem a héten sikerül egy időpontot egyeztetni.
Az oviban és az iskolában már jeleztem a történteket, teljesen meg voltak döbbenve, és biztosítottak a támogatásról, ha netalán bíróságra kerül az ügy.

Pontosan arra gondoltunk mi is, hogy lefényképezzük a gyerekekt és előtte orvoshoz is elmegyünk, kérve egy igazolást, de erről a volt apukát nem tájékoztatjuk.

Szerintetek én a gyámhatóságot felkereshetem ezzel a "problémával"?
Köszönöm,
Kitty

monaco # 2010.02.08. 09:54

Nkitty, En ugy latom, hogy az engedekenyseget es az egyuttmukodesedet gyengesegnek ertekelik. Egyettertek Monalisa1-el abban, hogy erejesebben kell fellepned.

Gondolom, hogy van olyan mobilod ami tud fenykepet kesziteni, szoval indulas elott rogzitheted, hogy milyen allapotban adod oda a gyerekeket. Utana lehet vitatkozni azon, hogy mit muvelnek a gyerekekkel ok, hogy szakattan jonnek haza.
Az hogy ti hozzatok viszitek a gyerekeket, azt a kepzetet keltitek, hogy mivel aggodtok a gyerekekert veletek mindent meg lehet tenni.

Ehhez kell eloszoris ragazkodni.
149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet
a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról
27. § (7) A gyermek elvitelével felmerülő költségek a kapcsolattartásra jogosultat terhelik.

monalisa1 # 2010.02.07. 19:44

Hát nem fog ártani jogász tanácsát- segítségét kérni, valamint ama igazolások beszerzése, mert látható, hogy megindult az ellenoffenzíva...

Azonban tudni kell hogy amelyik szülő a másik ellen próbálja hangolni/nevelni a gyermeket az nagy bakot lő! (Azzal együtt sajnos, hogy a gyermek addigi stabil lelkivilágát felkavarja, megzavarja.)

Még csak egy éve vagytok elválva, sok bosszankodni valóra számíthatsz!...

(Nem tudom milyen volt a kapcsolatod az anyósoddal, de lehet hogy ő áll mindennek mögötte mint felbujtó.)

Ismét csak azt tudnám javasolni hogy nagyon határozottan tedd helyre a volt férjedet - de ne a gyermekek előtt.

Ha a láthatást nem is vonják meg az apától, de a ritkitást kérheted!

"Mona"
laikus hozzászóló

NKitty # 2010.02.07. 18:15

Csak szeretném megosztani a mai napi fejleményeket: kaptam egy szívhez szóló levelet ex anyósomtól, hogy: a gyerek ismét beteg, nem figyelek rá, a gyerekek "retkesek" és koszos ruhába küldöm el őket, a nagyobbik fiú csizmája lyukas volt (ami mint kiderült a zacskón történő szánkózás közben történt a gyerkőc elmondása szerint) nem küldtem el a házi feladatot, pedig tudták, hogy pénteken farsang volt, így nem volt tanítás, továbbá a gyereke előtt "leribancoztak és lelibáztak" (bocsánat). Hogy a gyerektartást nem a gyerekekre, hanem magamra költöm, mert én mindig "elit" vagyok :):)
A nagyobb fiamtól tudom, hogy arról beszélgettek (azt hitték már alszik, és hallotta), hogy elveszik tőlem őket...és faggatta, hogy nem szeretne-e inkább ott lakni.
Szóval zajlanak az események.
Szerintetek tegyem meg én az első lépést, és forduljak ügyvédhez, pszichológushoz, kérjem be az igazolásokat az iskolától, óvodától, hogy mindezek a vádak nem igazak?
Szívem szerint én kérném, hogy vonják meg a láthatást, mert teljes "lelki nyomás" alatt vannak a fiúk, nem beszélve az engem ért hazug vádakat, és látom rajtuk, hogy szinte nem merik elmondani mi történik abban a két napban, amikor nála vannak.

Köszönöm a véleményeteket és a segítségeteket!!!!

monalisa1 # 2010.02.07. 14:13

Hát ennél többet nem tudsz tenni, az meg hogy miért "ilyen" tudnod kell - x évig éltél vele...

A nagyobbik bizonyára elmondja minek okán a kistesó láthatáskori gyakori megbetegedése., a másik két felnőtt figyeljen jobban oda a dolgokra.

Én csak azért javasoltam azt a topicot -és esetleges a címben hasonlóakat- mert mások esetéből és a válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.

Próbáld úgy megélni a kéthetenkénti láthatást ne egy gombóccal a gyomrodban...

NKitty # 2010.02.07. 13:59

Nagyon köszönöm a válaszokat, jó hallani a "biztató" érveket. Átolvasom a javasolt oldalt, inkább felkészülök a legrosszabbra, mert tudom, hogy tőle minden kitelik!
Éppen most jönnek haza a fiúk, ez már a sokadig hétvége, hogy a kicsi mindig vagy lázas vagy hőemelkedése van, amikor megjön....gondoltam rá, hogy ezentúl minden láthatás előtt elmegyek a gyermekorvoshoz, és kérek egy igazolást, hogy a gyermeket egészségesen adtam át...mert most is hívott, hogy "nem vizsgáltatom ki a gyereket, hogy miért van hőemelkedése ilyen gyakran"! Csak az az érdekes, hogy mindig akkor lesz beteg, ha nála van....

Betartom a láthatásra vonatkozó "szabályokat", inkább sokszor megkíméljük a gyerekeket a buszozástól, és vagy elmegyünk vagy el is visszük őket, pedig neki kell gondoskodni a gyermekek el- és vissza hozataláról. Sőt még az ünnepek és a szünetek tekintetében is "engedékenyek" vagyunk, törekedve a jó kapcsolat - ha lehet ezt annak nevezni - kialakítására, de ő mestere a hátbatámadásnak.

Üdv,
Kitty

monalisa1 # 2010.02.07. 13:23

A leírtak olvasása alapján bizvást mondhatom, hogy verd ki a fejedből hogy a volt férjed sikerrel tudná elperelni tőled a srácokat, nem.

Itt van balra az "adattár" rovat és azon belül a kereső, oda írd be a "gyermekelhelyezés" kifelejést - és a témáról sok oldalnyi előzőekben kivesézett tartalmat találsz.

De tán ez sem kell ha kellő önbizalmmal rendelkezel saját magad iránt valamint a gyermeknevelés dolgaival kapcsolatban.

Ami az "apu" kontra "anyu" dolgát illeti, szerintem nem kell abba beleszólni hogy a gyermek miként szólit valakit - részükről ez rendszerint spontán jön és nem "sugalatra".

A volt férjedet "megnevelni" már nem a te tiszted, legalábbis a keletkezett vélt vagy valós véltékenysége miatt.

Persze ha kell nagyon határozottan rendezd le - de négyszemközt.

"Mona"
laikus hozzászóló

monaco # 2010.02.07. 13:20

Nkitty, eloszoris nagyon higgadtnak kell maradnod.

Ha a volt ferj tamadni akar, azt csak egy beadvannyal tudja megtenni. Nagyon fontos, hogy te ugy nyilatkozzal, hogy nem ertesz egyet az eljarassal es te nem kered a szakertoi vizsgalatokat. igy neked nem kell megelolegezni, a teljes vagy a fel a szakertoi dijjat, ami kb:80.000 lenne negy szemelyre. A gyerekorvos tudja pontosan, hogy milyen allapodban vannak a gyerekek, mennyit voltak betegek es az iskola velemenyezheti a nagyobb gyerek teljesitmenyet.

Nagyon fontos, hogy te maradektalanul betartod a gyamhivatal hatarozatat, nem akadalyozod a kapcsolattartast mert akkor igen nehez lesz fogast talalni rajtad. Ket egeszseges es boldog gyereket nem fognak kirangatni a biztos csaladi kornyezetbol.

NKitty # 2010.02.07. 12:37

Kedves Fórum Tagok!

1 éve váltunk el 13 évi házasság után. A gyermekek közös megegyezéssel nálam kerültek elhelyezésre ( 10 éves és 4 éves fiúk), az édesapa 2 hetente hétvégére kapta a láthatás jogát.
Az utóbbi időben a volt férjem "furcsán" viselkedik - ennyi idő után az ember megérzi, ha valamit forgat a fejében - egyre többször tesz kritikus megjegyzést a gyermekekkel kapcsolatban, ha véletlenül kap egy rosszabb jegyet, vagy elfelejt valamit, a mi hibánknak rója fel. Azóta mindkettőnknek van új kapcsolata, én férjhez mentem, neki pedig barátnője van. A házasság felbontását Ő kérte, bár a hűtlenség nem került a válási papírokba rögzítésre, de valójában egy harmadik fél miatt történt a válás, és Ő volt a "hűtlen".
Érdeklődni szeretnék, hogy elveheti-e tőlem, tőlünk a gyermekeket???? Milyen megalapozott indok, bizonyíték kell ahhoz, amely kimondja, hogy "rossz anya" lennék, vagy nem biztosítok megfelelő hátteret a gyermekek neveléséhez???? Minden második hétvégén csak a stressz és az aggódás van bennem, hogy megint mi fog történni!

  • megfelelő családi körülmény, munkahely, túlzások nélkül és őszintén mondhatom, hogy egy új családban élnek a gyermekek, kiegyensúlyozottak. Nem iszunk, semmi veszélyeztető körülménynek nincsenek kitéve a gyermekek.
  • apa: nincs saját otthona, (visszaköltözött a szüleihez) nem ebben a városban él, ahol a gyermekek is iskolába és óvodába járnak, munkahellyel rendelkezik

A "furcsa" viselkedés azóta tart, amióta az új "apukát" a gyerekek apának hívják. De ugyanúgy Őt is apának szólítják, és tudják, hogy van egy édesapjuk és egy nevelőapukájuk. Én viszont tény és való, hogy felháborodtam azon, hogy a 4 éves gyermekem miért hívja a volt férjem barátnőjét anyának, és kérdőre vontam, hogy ha mi próbáljuk elmagyarázni a gyermekeknek az édesanya és édesapa fogalmát, ők miért nem segítenek a gyereknek megérteni a kialakult helyzetet.

Úgy érzem, hogy csak valami "bosszú" és egyáltalán nem a gyermekek érdekeit nézi, hanem a saját sérelmeit!
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv,
NKitty

monaco # 2010.02.04. 15:40

Ruha es jatek kerdese.

A kapcsolattartas ideje alatt a kapcsolattartasra jogosult koteles fedezni a koltsegeket. (Utikoltseg, kaja, MCDonci, fekhely stb...) Meltanyossagbol, ha a gyereknek mar ugyis van ruhaja es jatekja, amit nem gond odaadni, azt lehet adni a gyerekkel, de nem vagy koteles plusz koltsegekbe verni magad.(Jegykorcsoja, si felszereles, bicikli). Az altalad a gyerekkel adott dolgokat viszont jogod van visszakapni.