Válás, vagyonmegosztás


bubo116 # 2016.11.23. 20:22

Tisztelt Forumozók!
2015 Juliusban elválltam.
2016 juliusában volt egy gyermekelhelyezési tárgyalásom.A kislányomat saját kérésére az édesapjához helyezte el a bíróság.Én sajnos anyagi körülményeim miatt nem tudtam válalni.Gyerektartást fizetek érte 15 ezer forintot.Kiderült hogy bántalmazta a gyereket és a Tegyesz átmeneti nevelésébe került.A gyermekelhelyezés során egyezség született hogy amig a kiskorút neveli ö lakhatja kizárolagosan a kettönk közös ingatlanját (ami 1/2-1/2 arányu tulajdon).
Mivel hogy a kislány a Tegyeszbe került igy az egyességet a volt férjem megszegte.
Mi a tehendöm hogy a közös ingatlant ne tudja tovább lakni vagyis a részem?Kifizetni nem tudom!Söt felhalmozza az ingatlanon az adosságot:pl közösköltség.
Hogy lehetne megállítani hogy ne gyártsa a lakáson az adósságot?Hogyan lehetne értékesíteni ezt az ingatlant?Kérem segítsenek:Köszönettel Bubo116

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.23. 18:04

Szigorúan véve az már nem a bontóper, hiszen a járulékos kérdésekre megy. Ott már előfordulhat, hogy a pervesztes felet kötelezik a viselésre.

lala002 # 2016.11.23. 15:38

igen a bontóper. És a többi felmerülő költségek? Szakértők, pszichológus ilyesmi....
Ezekre gondoltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.23. 08:27

Úgy érti, a perben.
A bontóper költségeit általában elfelezi a bíróság a felek között.

ObudaFan # 2016.11.23. 05:49

Mit kellene fizetni a tárgyaláson? Ez a kérdés nem értelmezhető.

lala002 # 2016.11.22. 13:58

Tiszteletem,
Alperesnek milyen esetben kell fizetni a tárgyaláson?
Vagy milyen költségei vannak a válással kapcsolatban?
Köszönöm

ObudaFan # 2016.11.18. 17:04

Ha neked ítélik a gyermeket, akkor is csak attól az időponttól kezdve kerhetsz tartasdijat, amikortól ténylegesen nálad van a gyermek.
Ha eldöntötted, hogy kered, kérd.

lala002 # 2016.11.17. 18:34

még az jutott eszembe, hogy én kérném a gyerek elhelyezést nálam (apánál). Ezt mikor kell kérnem? Most az elején vagy ha odajutunk folyamatában?

lala002 # 2016.11.17. 17:22

Köszönöm. Még kérdeznem, hogy a gyerektartást mikortól itélik meg? Kb hanyadik tárgyaláson ha nincs megeggyezés? Mert a gyerekelhelyezésre én is igényt fogok tartani. Ha netto 120ezer a fium milyen összegre számíthatok kb?

ObudaFan # 2016.11.15. 13:57

Ha elajándékozod, vagy haszonélvezeti jogot teszel rá, annak a célja meglehetősen nyilvánvaló lesz ebben a helyzetben, így aligha jársz sikerrel szerintem.
A beköltözhető érték 50-70%-a szokott lenni a lakott érték, és a különbözet ráeső részét kérheti.

lala002 # 2016.11.15. 12:07

Illetve még első tárgyalás sem volt. Hogyan tudom elkerülni ezt a alkáshasználati jog érvényesítését? Ha a lakásomat elajándékozom vagy haszonélvezeti jogot rakatok rá?

lala002 # 2016.11.15. 11:23

Köszönöm. Milyen összegben lehet gondolkozni ha a lkás pl:10Millio értékü. 1közös gyereknél (9éves) mennyi lehet az az összeg amire igényt tarthat ezen jog alapján?

ObudaFan # 2016.11.14. 21:36

Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható. Ebben az esetben a házastársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlásával szüntethető meg.
Az a házastárs, aki szerződés vagy a bíróság döntése alapján a lakás elhagyására köteles, a korábbi használati joga vagyoni értékének megfelelő térítésre tarthat igényt.
A térítés összegének meghatározásánál a gyermek lakáshasználati jogának értékét annak a házastársnak a javára kell figyelembe venni, aki a lakáshasználatot szülői felügyeleti joga alapján a gyermek részére a továbbiakban biztosítja.

lala002 # 2016.11.14. 16:18

Tiszteletem!
Válásnál feleségem lakáshasználati jogot kérne. Még nem történt meg, de lehet kérni fog. Különvagyon a lakásom (öröklés)
Van egy közös gyerekünk és neki egy külön gyereke ami nem közös.
Hogyan lehet kifizetni? Mennyi ez az összeg? Mitől függ? példát kérhetek?
Ez a jog meddig illeti meg? Amíg a közös gyerekünk is ott lakik, utána mennie kell?
Mi van ha időközben eladnám a lakást? Megtehetem? Kell fizetnem belöle neki?
A nem közös gyerek válás után fizetni fog nekem, hogy az én lakásomban lakik vagy mi lesz vele?

Köszönöm

ObudaFan # 2016.11.05. 10:51

A volt férjem nem volt bejelentve a közös lakásunkba,így is kérheti a többlethasználati díjat?

Nincs jelentősége ebből a szempontból annak, hogy be volt-e ide jelentkezve.

Egyébként önként ment el, amit persze utólag már tagad!
Hogyan lehet ezt bizonyítani?

Ha vannak, akkor főleg tanúkkal, gondolom.

monaa # 2016.11.04. 21:37

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A volt férjem nem volt bejelentve a közös lakásunkba,így is kérheti a többlethasználati díjat? Egyébként önként ment el, amit persze utólag már tagad!
Hogyan lehet ezt bizonyítani?
Köszönöm válaszát!

monaa # 2016.11.02. 21:16

Rendben! Köszönöm szépen ObudaFan!

ObudaFan # 2016.11.02. 05:39

Kell írni egy kérelmet, mert a nyomtatványból a bíróság még nem fogja tudni, hogy teljes, részleges költségmentességet, vagy csak illeték-feljegyzési jogot kérsz. És a kérelemben nem árt részletezni a nyomtatványból esetleg nem kiolvasható egyéb, a kérelmedet alátámasztó szempontokat.

monaa # 2016.11.01. 20:49

Személyes költségmentességet szeretnék kérni a bíróságtól. Elég ha csak a szükséges nyomtatványt adom le, vagy külön kérelmet is kell írni?

ObudaFan # 2016.11.01. 16:12

Ha megállapodtatok a kizárólagos használatban, akkor ha a megállapodás tartalmából más nem következik, többlethasználati díj járhat neki. Ha önként ment el, akkor viszont, ha a megállapodásból más nem következik, lakáshasználati jog ellenértéke valószínűleg nem. Lakott, vagy legalábbis részben lakott forgalmi értéken váltható meg, természetesen nem árt erre hivatkozni a perben.

monaa # 2016.11.01. 15:22

Tisztelt Hölgyem/Uram!

1 éve váltam el a férjemtől, 11 éves lányunkat egyedül nevelem a exférjemmel közösen vásárol ingatlanban. Tulajdoni arány 1/2-1/2. Kizárólagos lakáshasználatban egyeztünk meg. Lakáshasználati jogra nem tartott igényt. (én 1 évi tartásdíjról mondtam le, amit Ő válóper alatt nem fizetett.)A lakáson hitel van amit én fizetek. A szülői felügyeleti jogot én gyakorlom.
Érdeklődnék, hogy kérhet-e többlethasználati díjat a kiköltözése napjától, tehát 2 évre visszamenőleg? Illetve lakáshasználati jogra tarthat-e még igényt. A lakást szeretném megvenni tőle. , lakott forgalmi érték alapján. Ezt kérnem kell a keretlevélben vagy a alapból a bíró így jár el (bírói gyakorlat).
Köszönöm válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.18. 15:03

Ez így eléggé áttételes, ami a bizonyíthatóságot kétségessé teszi.

pazs # 2016.08.18. 13:22

Hány éves a lányod? Mennyi volt a hitel felvételekor?

Timici70 # 2016.08.18. 12:46

A lányom nevén van és én fizetem nyilván.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.17. 06:48

A kölcsönnek ki az adósa? A lányod csak dologi kötelezett vagy adós is?