Szülői felügyeleti jog


Majordomus # 2023.12.11. 21:00

Magánnyomozó sikerdíj ellenében felderíti a fekete és szürke pénzeket. Nem olcsón.

valakikelllegyek # 2023.12.11. 04:27

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.07. 17:16

Ptk. 4. könyv VIII. cím

valakikelllegyek # 2023.12.07. 15:38

még mindig kérdezek, remélem választ is kapok.
Kovács_Béla_Sándor, ezt a választ kaptam első kérdésemmel kapcsolatban:
"De. Most is van neki - és az életközösség megszűnése után is lehet. Legalábbis elvileg."
mi is lenne ez a jogcím? ha elárulja
köszönöm,
Mariann

drbjozsef # 2023.11.23. 11:23

bejelentett béren kívüli "fekete" nem bejelentett bért, juttatást valahogy ki lehet mutattatni?

A "hivatalosan" nem létező pénzt HIVATALOSAN kimutatni nem nagyon lehet - még a költések vizsgálatával se nagyon. (már ha nincs ott nagyságrendi különbség. Ha minimálbér mellé kap havi 50 milliót, akkor az lehet, hogy feltűnik).

Persze, ha másik dolgozó vagy inkább dolgozók tanúskodnak, akkor esetleg igen - de ki tenné ezt maga és a munkáltatója ellen?

drbjozsef # 2023.11.23. 11:20

Ja, és panasszal bármikor élehetsz az ügyvédi kamaránál.

drbjozsef # 2023.11.23. 11:20

valakikelllegyek,

Ha a te NEVEDRE, de a munkahelyed címére küldenek egy levelet, akkor azt más fel se bonthatja, nem tudhatják mi áll benne, nincs benne semmi etikátlan.

Ha a CÉG nevére és címére érkezik, és csak kibontás után derül ki, hogy az személyesen neked szól, és semmilyen összefüggésben nincs a munkahelyeddel, akkor az etikátlan.

valakikelllegyek # 2023.11.23. 09:57

Kedves Fórumozók!
Véleményt szeretnék kérni megint egy érdekes dologgal kapcsolatban.
Vagyoni helyzet vizsgálatakor, alkalmazott esetében a hivatalos, bejelentett béren kívüli "fekete" nem bejelentett bért, juttatást valahogy ki lehet mutattatni? Vagy ez már az érintett munkáltatót jogi felelősséggel terheli.....
Mariann

valakikelllegyek # 2023.11.21. 13:14

Megint én, hátha mégis kapok választ a második kérdésemre is.
Ha az ügyvéd az ingatlan elhagyására felszólító levelét a munkahelyem címére is elküldte az teljesen elfogadható eljárás vagy van valahol lehetőségem panasszal élni?
Véleményem szerint egyértelműen lejáratás volt ezzel a cél.
Köszönöm ha lesz válasz!
Mariann

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.20. 22:29

De. Most is van neki - és az életközösség megszűnése után is lehet. Legalábbis elvileg.

Majordomus # 2023.11.20. 21:55

Kbs
Milyen esélye van?
Semmi jogcíme nincs a házban.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.20. 16:33

Aki vagyoni, jövedelmi helyzete miatt nem képes jogi képviselőt meghatalmazni, az a kormányhivataltól kérhet támogatást jogi segítő (perben pártfogó ügyvéd) igénybe vételéhez.

(Ha az ellenérdekelt félnek van ügyvédje, te meg egyedül próbálkozol, az kb. olyan, mintha úgy állnál ki vele boxolni, hogy helyette egy profi bunyós verekszik.)

valakikelllegyek # 2023.11.20. 15:58

Tudom, hogy ez lenne az igazi út.
Anyagi lehetőségem nem teszi ezt lehetővé, azért írtam a fórumba.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.20. 15:44

Keresni egy ügyvédet. Pláne, hogy az ellenérdekelt félnek már van.

valakikelllegyek # 2023.11.20. 14:59

Kedves Béla!
A válaszát köszönöm és szeretnék pontosítani.
Úgy érzem, van esélyem és szeretnék segítséget kérni abban, hogy mit érdemes tennem.
Köszönöm előre is!

valakikelllegyek # 2023.11.20. 14:55

Egészen pontosan két kérdésem is lenne....
Az ügyvédjével a levelet, számomra undorító módon, a munkahelyem címére is kiküldték ajánlott levélben.
Ez számomra minden erkölcsi normát felrúg, el nem tudom képzelni az ügyvéd hogyan tehette ezt meg.
Ha van bármilyen lehetőség, szeretnék az ügyvéd ellen panasszal élni.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.20. 14:51

Van bármi esélyem,
Van.

valakikelllegyek # 2023.11.20. 14:49

Üdvözlet Mindenkinek!
Egy lehet nem egyszerű kérdésben szeretnék segítséget kérni.....
Élettársi kapcsolatban élek párommal és jó ideje feszült köztünk a viszony... Sőt már sokkal rosszabb... Okokat, ha nem baj nem írok még.
Tizensok éve élünk együtt, két éve a párom tulajdonában lévő házban, 8 éves közös gyermekünkkel. Az ingatlanba bejelentkezve nem vagyok, napelem pályázat lehetőségét megcélozva, közösen döntöttünk így.
Pár hónapja párom azt feszegeti, költözzek el a házából, majd ő felneveli közös gyermekünket.
Odáig jutott a dolog, hogy ügyvéddel az ingatlan elhagyására szólított fel, bírósági per megindítását előre jelezve (lakás elhagyására kötelezés).
Van bármi esélyem, hogy ezt megakadályozzam? Gyermekem megfelelő nevelését nem látom biztosítva.
Ha tovább kell részletezni a dolgokat, tudom.....
Köszönöm, ha választ kapok kérdésemre!
Mariann

Majordomus # 2023.09.29. 19:36

Nem kell.

drbjozsef # 2023.09.29. 11:59

Anakonda,

Szerintem nem kell.

A Ptk. 4:152.§ (5) és (6) szerint az apa - vagy a gyámhivatal - hozzájárulása csak tartós külföldi tartózkodáshoz, vagy külföldi letelepedéshez kell.
Nyaraláshoz nem.
Írd alá a nyilatkozatot, és legyen mellette egy másolat arról az okiratról, amely a kizárólagos szülői felügyeletet neked rendelte.

Anakonda # 2023.09.29. 09:03

Üdvözlöm!

Kiskorú gyermekem nyaralni menne 6 napra egy másik családdal repülővel külföldre, saját szülei nélkül.
Egyedül nevelem, kizárólagos felügyeleti jogom van 14 éve, vér szerinti édesapát 8 éve nem láttuk, nem hallottunk róla, nincs kapcsolata a gyermekkel.
Szeretnék a biztonság kedvért hozzájárulási nyilatkozatot kitölteni. Mivel csak én vagyok mint szülő, és van egy bírósági végzésem hogy a felügyeleti jogokat én képviselem, elég az én aláírásom?
A gyámügyet szeretném kérni, hogy a másik fél helyett írjon alá, de azt mondták telefonon hogy nem értenek hozzá!!!!!
Nem szeretném hogy a reptéren belekössenek ha kérik hogy csak 1 szülő írta alá a hozzájárulási nyilatkozatot, elég ha csatolom a végzést, vagy eröltessem a gyámügy pecsétjét az apa helyett?
Egyáltalán kell az apa aláírása, ha csak 1 hétre megy a gyerek nyaralás céljából?

Köszönöm előre is a válaszukat!

Majordomus # 2023.05.03. 20:19

Fontos kérdés. Mennyi idősek a gyerekek?

Majordomus # 2023.05.03. 20:18

Ez így van,te pedig azt bizonygatod hogy sokkal többet keres mint ami hivatalosan le van igazolva.

A havi kiadásaidat bizonyitsad amit a gyerekekre költesz.
.
Az a meggyőző a bíróságon.

Szomorú örökös # 2023.05.03. 03:20

Bea8207

Mellékeltem még az általa az elsőfokú bírósági tárgyalásra benyújtott bankszámla kivonatát. A kivonaton az összes hivatalos jövedelme szerepel, viszont a teljesen lenullázott bankszámlán sem rezsi,sem élelmezés,sem ruházkodás és utazási költségek nem szerepelnek a kiadások között. Ugye milyen érdekes,hogy vajon ezeket miből finanszírozza?

Hát nem is neki kell fillérről fillérre bizonyítania, hogy miből tartja fenn magát.
A bizonyítás a te dolgod, de nem azzal kapcsolatban, hogy ő mennyit keres,
hanem azt kell bizonyítanod, hogy mennyi szükséges a gyermekek neveléséhez.

Majordomus # 2023.05.02. 20:15

Ajánlatos lesz ügyvédet fogadnod.