Bérleti jog elhalálozás esetén


derill # 2005.08.05. 08:04

Nem tudom mi van a III. kerületi MÁV ingatlanokkal, azt viszont tudom, hogy a MÁV eddig kiállt a dolgozóiért, tehát kétlem, hogy nagyon változtatott volna ezen. Ha mégis, egy ügyvéd biztosan megoldja. Nem hinném, hogy a MÁV nyilvánosságot akar kapni egy olyan ügyben, hogy gyerekeket tett utcára dolgozója halála után. Tehát igyekszik megoldani csendesen.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Zoltán György # 2005.08.04. 19:22

Ha véletlen jó helyen van az ingatlan, akkor nincs haverság...

Nézd meg a III. kerületi máv ingatlanok egy részét...

derill # 2005.08.03. 12:01

Nefer.hu: szerződés soha nem öröklödik. Azonban van olyan, hogy jogutódlás. Jóhiszemüen szerzett és gyakorolt jog a gyermekek részéről, hogy ők a lakásban laktak, tehát véleményem szerint nem rakhatók ki onnan. A MÁV-nál van jogtanácsos a dolgozók részére, keressétek meg. Ha nem tetszik amit mond, forduljatok ügyvédhez. Egyébként tudomásom szerint a MÁV nem szokott szemétkedni a dolgozóival, igy leszármazottaikkal sem. Egyetlen példát sem hallottam erre, mindig készségesek, kompromisszumkészek.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Zoltán György # 2005.08.02. 18:50

Itt az a kérdés, hogy bérleti jog folytatására jogosultak vagytok-e?

Mindenképp próbáljatok megegyezni a Máv-al.

Az elhunyt a cég dolgozója volt, szolgálati jelleggel kapta a lakást, azaz nyugdíj után is, a haláláig ott lakhatott.

Máv dolgozó valamelyikötök?

Próbáljátok megvásárolni. Ezt nem adta át a Máv ingyenesen valamelyik önkormányzatnak?
Ha nincs más, akkor béreljétek raktárnak...

Melyik terület?

Nefer.hu # 2005.08.02. 18:29

Tisztelt Zoltán György!

Akkor ebben az esetben, ha a szerződés tartalmaz erre vonatkozó kikötést, akkor eltérhet a gyakorlattól, vagyis a elhunyt által kötött szerződés nem öröklődik?

Zoltán György # 2005.08.02. 17:02

Kedves Nefer!

Mi áll a bérleti szerződésben? Az a mérvadó!
Ha munkaviszonnyal összefüggő, akkor a két fiu, ha nem vasutas, akkor kötelezhető az ingatlan elhagyására.
Esetleg köthetnek velük is szerződést.
Cégnek szokták kiadni magasabb összegért.
Ezt a MÁV Ingatlangazdálkodásán tudják megmondani.
Budapesten is van ilyen...

Nefer.hu # 2005.08.02. 16:05

Tiszteltek!

Nem találtam az enyémhez hasonló példát, ezért új témaként adom elő. Egy kedves ismerősöm részére szeretnék segítséget kérni:
Édesapja elhunyt, aki a MÁVnál dolgozott és a MÁV révén jutott lakhatáshoz. Az ingatlant nem vették meg, azért a mai napig lakbért fizetnek. Mivel a MÁV alkalmazottja hunyt el, ezért számukra kétséges, hogy ők ott lakhatnak-e a továbbiakban. Ebben az esetben is él, hogy a két felnőtt korú gyermek örökli a szerződést, és esetleg mint bérlők, új szerződést kötnek a MÁV-val? Vagy van más mód arra, hogy a lakhatásuk megmaradjon?

Köszönöm a válaszokat a nevében is.