Általában tisztában van vele a bérszámfejtő, mert saját felelőssége a céggel szemben, ha a cégnek kell fizetnie.
Mennyit utal alapból a munkáltató?
A kérdésem csak az, hogy mennyire általános, hogy a bérszámfejtésen mindezzel teljesen tisztában vannak, és így is tesznek ?
Hát ha nem is büntethető ezért, de készfizető kezesként felel, ami a végrehajtást kérő szempontjából egyébként sokkal jobb, mintha büntethető lenne.
Én úgy tudom, hogy max. a jövedelem felét utalhatja tartásdíjra, akkor is, ha a minimum ennél több lenne.
Szerintem épp azért van minimum ha a százalék nem éri el azt akkor a minimumot kell utalni ha a százalék több mint a minimum akkor a százalékot és ezt jól gondolod! Az aki utalja pedig tudnia kell ezt. Sőt ha nem így tesz akkor ismereteim szerint büntethető is ezért mert a bírósági határozat végrehajtását megtagadta. Semmi érdeke nem fűződik ahhoz hogy ne ezt tegye ha csak nem valami barát vagy rokon cégénél dolgozik a kötelezett de ez nem mentség. A dolog akkor érdekes ha kevesebb a jövedelem mint a minimum mert akkor nem fog hitelezni a munkáltató.
Azt szeretném kérdezni azoktól, akiknek van személyes tapasztalatuk erről, hogy amennyiben a tartásdíjról szóló bírósági végzésben szerepel százalékos meghatározás ÉS a fix minimum összeg, akkor abban az esetben, ha a százalékos kisebb, mint a minimum, a munkáltatók többsége alapból rendesen a korrigált - magasabb, fix - összeget szokta utalni, vagy sem?
Azt tudom, hogy így KELLENE tennie, csak azt szeretném tudni, mennyire általános, hogy ezt ők is tudják, és így csinálják, vagy gépiesen minden hónapban ráterhelik a százalékos összeget és részükről ennyi - és nekem kell utánamennem, hogy többet utaljanak?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02