Apasági teszt


Grád András # 2010.10.10. 20:14

Kedves Csillagpor!

Nem tudom, mennyi idős, de ahhoz minden bizonnyal eléggé, hogy elkezdjen hozzászokni a gondolathoz, hogy a világ nem egy ideális, tökéletes hely. Ideális esetben együtt élte volna le az életét ezzel a hölggyel, akitől a feltételezett gyereke született, de Ön egy másik nőt vett felségül. A gyermek anyja nem akarja, hogy tartsa velük a kapcsolatot, feltételezem, hogy csak nem akarja megmondani Önnek, hogy más az apa. Viszont a mostani házassága garantáltan tönkremenne a dologban, és két szék közt a pad alatt maradna. Most még mérlegelhet...


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

csillagpor # 2010.10.10. 19:23

Tisztelt Grád András pszichológus !
És akkor élje le úgy az életét,hogy lehet hoggy van egy gyereke valahól, akiről semmilyen szinten nem gondoskodik? Csak azért ,hogy a kis felesége jól érezze magát?

Grád András # 2010.10.10. 09:04

Kedves Fényharcos!

A jogász válasza: A Csjt. 38.§ (4) bek. alapján bírósági keresettel kérheti az apaágának a megállapítását, aztán ha a DNS alapján az derülne ki, hogy mégse az Öné a gyermek, eláll a keresetétől.

A pszichológus válasza: Ha időközben megházasodott, és nem szeretne rövid időn belül elválni, akkor nem foglalkozik ezzel az üggyel. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

nandy # 2010.10.09. 22:26

Az együttélés kevés lesz ahhoz, hogy a kérdezőt tartsák apukának, ahhoz házasság kellett volna...

MajorDomus # 2010.10.09. 21:24

Talan nem veletlenul nem egyezik bele.
sxerintem dehogy nem tudod kenyszeriteni,de majd a jogaszok elmondjak. Mindenesetre ha egyutt eltetek akkor a torveny teged tekint apanak. Ha a baratnod nem tart igenyt tartasdijra akklr valaki vsgy valami mas van a hatterben.

Fényharcos # 2010.10.09. 14:09

Érdeklődöm, hogy tudnak-e az esetemben segíteni.
Volt barátnőm gyeremekének apja hivatalosan ismeretlen, de az a feltételezés, hogy én vagyok a gyerek apja.

Hogyan tudhatom meg hogy én vagyok-e a gyermek apja, ha az anya nem egyezik bele az apasági vizsgálatba,

és a gyámügy se segít nekem kideríteni, amíg nem teszek apasági nyilatkozatot, apasági nyilatkozatot viszont nem vagyok hajlandó tenni, amíg nem bizonyított az apaságom.

Mit tehetek? Hogyan kötelezhető az anya, hogy hozzájáruljon az apasági vizsgálat elvégzéséhez?
A gyermek másfél éves, 1 hónapos kora óta nem láthatom. Az anyának nincs új kapcsolata, én viszont azóta megnősültem.

Tisztelettel várom a hozzáértők válaszát

liany # 2010.01.06. 13:40

Kedves Hozzáértő!

8 hónapos ikerbabáimat házasságon kívüli kapcsolatból szültem. Apjukkal soha nem éltem együtt, elvált nő vagyok.
Az apuka apasági nyilatkozatot tett még a terhesség alatt. Anyakönyvi kivonatban a babák vezetékneve az ő vezetékneve.

Az apasága iránt indíthat-e pert, mert időközben kételyei támadtak az apaságát illetően (pletykák...)?
Ha igen, akkor milyen indok kell ehhez? Mondjuk, hogy meggondolta magát? Vagy mert szerinte nem hasonlítanak rá a babák?

Köszönettel: nem hozzáértő:)

ObudaFan # 2009.08.31. 13:00

Ha a felvétel készítéséhez hozzájárult.

ObudaFan # 2009.08.31. 12:58

Ha a felvételhez hozzájárult.

littlered # 2009.08.31. 12:49

Értem.Akkor például, egy kamerával rögzített felvétel bizonyítéknak bizonyulhat igaz? plusz a látlelet, és van netán tanu akkor az ő vallomása.

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2009.08.30. 09:53

Nagyobb eséllyel, de vigyázni kell, hogy a feljelentésben minden stimmeljen, mert egy hamis vádba könnyű belefutni.

Katakomba # 2009.08.29. 15:53

A per semmiképpen nem haladna gyorsabban, az ugyanis egy polgári per, ha feljelenti a férjét, az pedig egy büntetőügy lesz, előbb nyomozati szakkal, majd (esetleg) vádemeléssel, és csak utána kerül bíróságra, de az büntetőper lesz. Tehát mindkettő megy majd a maga útján.

littlered # 2009.08.29. 10:11

Köszönöm a gyors választ!

az lenne még a kérdésem, hogy ha feljelentést tesz a férje ellen, és bizonyítani tudja hogy bántalmazza, akkor gondolom gyorsabban haladna az ügy és nagyobb eséllyel kaphatná meg a távoltartást is?vagy rosszul gondolom?

ObudaFan # 2009.08.29. 09:57

Biztosan nála maradjon? Ahhoz az kell, hogy a gyermek testi, lelki fejlődése nála legyen jobban biztosított. Ezt meg innen nem fogjuk tudni megítélni.
Mindenesetre az indítandó perben lehet kérni ideiglenes intézkedést gyermekelhelyezésre és lakáshasználatra. Októbertől pedig lehet kérni távoltartást is, ha a férj erőszakos magatartást tanúsít.

littlered # 2009.08.29. 09:52

Kedves fórumozok!

nagyon gyors segítségre lenne szükségem! Kérlek segítsetek! Van egy fiatal hölgy egy 16 hónapos gyermekkel, másfél éve házas. A probléma sajnos az, hogy a férfi nemcsak többször megcsalta a nőt, de már bántalmazza is a gyerek előtt. A ház amiben laknak csupán 20
ban a nőé. A kérdése az igazából, hogy mit és hogyan tegyen, annak érdekében, hogy mihamarabb elválhasson a férfitól, és a gyerek biztosan nálla maradhasson. Nagyon fél, hogy elveheti tőle a férfi a gyereket. Lakást már talált ahova költözhetnek. Segítsetek SŰRGŐS!!!
köszönöm: Piroska

Tudom, hogy ez nem apasági teszttel kapcsolatos de nagyon sűrgősen kellene a válasz!

köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 10:02

Jó oddsot számítok én is. :)
Bár - ha jól értem - itt épp az anya az, akinek most jutott eszébe, hogy talán nem is az az apa, akit akkoriban annak vélt. Ha a kételyei okát csak most hozza a jóember tudomására, akkor talán az ügyész hajlandó pert indítani az apaság vélelmének a megdöntése érdekében. Persze, csak ha az apa is akarja. Ha azonban ő apa akar maradni, akkor legközelebb majd a gyereknek lesz módja ezen változtatni, ha nagykorúvá válik.

_Wasp_ # 2009.08.27. 09:51

mennyi idős a gyermek?

szerintem gratulálhatunk az apa státusz fennmaradásához...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 09:48

Félreértted. Ő a jogi apa - csak most a válási szándék kapcsán merült fel, hogy hátha nem ő a biológai.

ObudaFan # 2009.08.27. 09:45

Amíg mind a ketten úgy gondoljátok, hogy ne ő legyen hivatalosan az apa, addig senki nem fog elrendelni semmilyen vizsgálatot. Ha ő indít pert az apasága megállapítása érdekében, akkor viszont el kell végezni a vizsgálatot, ha a gyermeket nem viszed oda, megbírságolnak.

mezosi # 2009.08.26. 20:24

Értem!
Mégegyszer köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 20:11

A bíróságot a bontóperben nemigen érdekli egy ilyen vizsgálat eredénye. Mert csak az számít, hogy jogilag ki a gyerek apja.
A gyermekelhelyezésről és tartásról viszont intézkedik.

mezosi # 2009.08.26. 20:08

Köszönöm a választ!!!
És ilyenkor mi a teendő?Mielőtt kimondanák a válást és a gyermekláthatást,még azelőtt lenne jobb tisztázni a kérdést hogy ki az apa?Mert utánna(ha mégse a férjem)akkor megint bíróság,módosítani mindent.
Hárman elmegyünk és magunknak megcsináljuk a vizsgálatot,az eredményt meg beadjuk a bírónak,és utánna lehet beszélni a láthatásról és a tartásdíjról?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.26. 19:56

A bontópernek nem tárgya az apaság vélelmének a megdöntése, nem is lehet a kettőt egy eljárásban lefolytatni.

mezosi # 2009.08.26. 19:29

Segítsetek légyszi!
Lenne még egy kérdésem.Válunk a párommal és apasági vizsgálatot kérnénk,legalábbis én,és ha a bíróság küld el megcsináltatni a vizsgálatot,Nyíregyházán az Igazságügyi hová fog elküldeni megcsináltatni a tesztet?Felfog küldeni Pestre vagy hová?Mert megérdeklődtem Nyíregyházán nem csinálnak dns vizsgálatot.Vagy elkell menni a kórházba ott leveszik a vért és ők elküldik?Hogy működik ilyenkor ha ők küldenek el?
Előre is köszönöm a válszt!

_Wasp_ # 2009.08.26. 13:51

lássuk be, ma már némiképp hihetetlen, hogy valaki tesz egy olyan ajánlatot, hogy ad százezer forintot, és dolgozik jónéhány órát ingyen.

nekem pl van egy felkapálnivaló telkem, de furcsán néznék, ha ilyenszerű javaslattal keresnének meg.

fogalmazzunk úgy, hogy egyrészt nem hinném el teljesen, másrészt mögöttes szándékot sejtenék benne.

ilyen az én nemzedékem - gyanakvó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása