Gmail - kutat a leveleimben


BiZso # 2009.05.08. 14:52

Üdvözlöm Önöket!
Én csak arról szeretnék felvilágosítást kapni,hogy... a gmail miért teheti meg azt hogy a levelünk tartalmában kutasson?? Ezt igazából többszöri megfigyelés alkalmával vettem igazán észre,hogy az üzenetek megnyitása után a jobb oldali hirdetős blokkban pont olyasmi hirdetések jelennek meg,mint amiről szó van az aktuális levélben. Most utána néztem az adatvédelmi nyilatkozatuknak és abban le is írják,hogy

"A Google a felhasználó Gmail-fiókjának és annak tartalmának karbantartásával, illetve feldolgozásával biztosítja a Gmail működését és javítja szolgáltatásai minőségét. A Gmail az IP-cím, az üzenetek tartalma és a program használatával összefüggő más információk alapján témába vágó hirdetéseket és kapcsolódó linkeket jelenít meg."

Úgy gondolom,hogy az ingyenes szolgáltatás miatt...nem érdekel,hogy nézik a program kezelési szokásait,az sem,hogy a böngészőmről gyűjtik az adatokat ,sőőt még az IP címem akármilyen feldolgozása sem érdekel,DE...az üzeneteimben neee tuurkááljanak!!! Nem jogszerűtlen ez Magyarországon??

Feri29 # 2009.05.08. 15:01

Miért lenne jogszerűtlen?
Amikor megnyitottad a fiókodat, akkor elfogadtad a felhasználási feltételeket, melyben bizonyára ez is benne van.

Gondolom a hazai szabályozás egyébként sem vonatkozik a Google-ra, mivel nem magyar cégről van szó.

BiZso # 2009.05.09. 13:45

Úgy gondolom,hogy attól,hogy elfogadok egy ilyet vagy sem...még lehet jogszerűtlen vagy megtévesztő is esetleg!Rengeteg ilyen példát lát az ember mindenfelé.....Ellenben....Valóban nem mo.-i a cég székhelye,és ezáltal..valóban nincs a hazai joghoz ilyen szempontból köze...ebben tényleg igazad lehet/van... :/

Feri29 # 2009.05.09. 18:15

Ha a magyar Btk.-t nézzük, akkor én maximum a levéltitok megsértését tudnám elképzelni. Ugyanakkor mivel itt nem arról van szó, hogy egy konkrét személy olvasgatja a leveleket, hanem maga a rendszer keres rá gondolom bizonyos szavakra, valószínűleg ez sem jöhet szóba.

A Google-nál biztos van pár jogász, aki odafigyel arra, hogy ne jogsértően működjenek. :)

Eweol # 2009.05.09. 18:42

van ott is néhány jogász, te viszont elég naiv vagy, ha szerinted tényleg ez a garancia arra, hogy a gúgl betartson minden jogszabályt.

Feri29 # 2009.05.09. 18:47

Akkor pereld be őket! :D :D :D

websas # 2009.05.10. 06:07

Gondolom kötelező is nekik.

És más tartalomkezelőknek is a különféle titkosszolgálatok így is szeretnének ifót gyüjteni terror támadásról, merényletről, pedofilokról, stb.

websas

Kacsa1111 # 2009.05.10. 07:26

Kedves Feri29,

ha jól tévedek, akkor azon ország jogszabályai mindenképpen alkalmazandóak, ahová a netes szolgáltatás irányul...:)

Kedves BiZso,

elfogadtad a feltételeket, nem?


Kacsa11

Feri29 # 2009.05.10. 09:19

"ha jól tévedek, akkor azon ország jogszabályai mindenképpen alkalmazandóak, ahová a netes szolgáltatás irányul…:)"

Ez egy érdekes kérdés, én nem vennék rá mérget.
Hasonló témában nyitottam egy topicot az Informatika témakör alatt Szolgáltatásnyújtás az interneten keresztül címmel.