Albérlő jogai


Elisa65 # 2013.09.02. 12:10

Tisztelt....!
Albérlő vagyok 2 gyermekemmel egy társasházban.4 éve lakunk itt. 2 éve közvetlen szomszédba költöztek idősebb házaspár. a hölgy mindenbe beleköt miért ide teszem a biciklit miért állok be az udvarba autóval stb.... az előtt ilyen nem volt mindenki tudta hova állhat. Ő ki is jelentette,hogy ott a tulaj bicikli helye van....Én mindent rendesen fizetek senkinek semmi problémája velünk a gyerekeim is tisztelet tudok,de kérdezném,hogy azért,mert mi albérlők vagyunk semmihez semmi jogunk??? Függőfolyosó van és ahol a mi szintünkre kell bejönni még az ajtót is zárni kell mióta itt laknak az új szomszédok,ha netán elfelejtjük bezárni kérőre vagyunk vonva! Szerintem az ajtót nem lenne szabad bezárni,mert így a menekülési útvonal elvan zárva bármilyen baj esetén.Szeretném,ha pár kérdésemre választ kapnék! Tisztelettel:Elisa

ttip # 2013.09.02. 20:13

A bérlő a lakást jogosult használni, ebbe beleértendő a lakáshoz tartozó közös helyiségek használata is.

hosztika # 2014.08.19. 17:01

Üdvözletem. Olyan problémám lenne hogy 3éve bérelünk egy ingatlant, az elején 1 éves szerződést kötöttünk a tulajdonossal, ami nem lett meg hosszabítva. Én 34 hetes terhes vagyok, nagypapámmal, édesapámmal élünk itt hivatalosan, plusz a párom lakik itt velünk. A tulajdonos most úgy döntött hogy el szeretné adni az ingatlant, és ma is voltak a házat megnézni. Érdeklődnék hogy van-e valami teendő, hogy ezt a döntését felül bíráljuk? Ő nem fizet utánunk semmit, és sokszor mondta már ha véletlen kiderülne, akkor ő nem is tudott róla hogy mi itt vagyunk(gondolom hogy ne keljen utánunk fizetni, és ha úgy alakul akkor ne is kapjon büntetést) Kétségbe vagyok esve, mert a legkevésbé sem hiányzik egy költözés sem így terhesen, sem pedig a pici babával. Kilakoltatás után kerültünk ide sajnos.