szomszédjog


Immaculata # 2015.06.05. 14:32

Ildike17

Az emésztőgödör önmagában engedélyköteles, a WC-hez tartozó emésztőgödör meghatározását nem értem.

Immaculata # 2015.06.05. 14:22

kötelesek e nézni és elviselni?

Nézni nem, elviselni igen.

Engeli # 2015.06.05. 12:19

Tisztelt Jogi Fórum !

4 lakásos tetőteres házban lakom, ahol a lakásajtók közös használatú előtérre , közlekedőre nyilnak. A mellettem lakó új bérlő, alig pár méterre a lakásajtómtól teregeti a felállitott ruhaszáritójára az alsóneműjét, ágyneműjét stb , ami hetekig kint szárad :-((( mint egy szekrényül szolgálva. Tehát a száritó soha nincs összecsukva. Akik hozzám jönnek családtagok stb mások kiteregetett alsóneműjét kötelesek e nézni és elviselni? Tudom, hogy ez a mások problémájához képest csupán csekély dolognak tünik, de nagyon zavaró. Hogyan tudom ezt a tudomására hozni, hogy ne sértődjön meg?

Köszönettel és üdvözlettel Engeli

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.19. 07:41

A kémény is szabályos? Esetleg kérheted annak megmagasítását.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.19. 06:20

Feljelentést? LOL

Bomary # 2013.11.19. 04:45

Tisztelt Szakértők!
Új fórumozó vagyok. Lehet, hogy a téma már megjelent, de
erre a speciális esetre nem találtam választ.

A családi házak építésének szabályai lehet, hogy nem tartalmazzák az élettér kialakítását, de talán a szokás jog is létező.

Egy utcában általában a ház hátsó része arra való, hogy az előttem lévő szomszéd élettere ne ütközzön az enyémmel.

Már pedig az én "kedves szomszédom" úgy döntött, hogy minden ami nekik kellemetlen az kirakják a ház háta mögé az én orrom alá.
Ez a sáv mindössze másfél méter lehet. Az eresz alját
műanyag lemezzel lefedték és oda költöztették a barkács-műhelyt, raktárt, konyhát, amiknek ablaki egyébként is szintén felér nyílik, a földtől mindössze
40 cm-re.

Erre az oldalra nyitottak nemrégiben egy tetőablakot
és építettek egy kéményt.
Az én lakhatásom, életterem ezzel megszűnt. A teraszom használhatatlan a zajok, az áthallás a szagok miatt.
Ha a szél arról fúj akkor a kémény füstjét is "élvezhetem". Nem beszélve a tetőablakról, ami a háló
szobánkra nyújt nekik remek kilátást. Ha nem kint főznek akkor is zavaró a szintén felém nyíló konyhaablak is.
Az eddig vizsgálatok nem állapítottak meg szabálytalanságot. Fel jelentést még nem tettem.
Tehetek-e és milyen fórumon?
Köszönettel várom a választ. Bomary