Hibák az átalakított fórumon


Szilágyi Károly # 2003.12.30. 20:23

Kedves Bubó!

A szerver valóban siet 1 órát, köszönjük az észrevételt. Jeleztem a hibát, rövidesen ki fogják javítani.

Bubó # 2003.12.30. 19:54

Tisztelt Szerkesztőség! A hozzászólás elküldésének az időpont kijelzése a fórumon egy óra hibával jelenik meg. Mi lehet ennek az oka? A gépemen ellenőriztem az idő beállítását, rendben van, most 19:54 van.

Szilágyi Károly # 2003.11.21. 17:41

Kedves Big Cat,

Az észrevétel jogos. A jelenlegi algoritmus általában hatékony, de ilyen rövid szavaknál már valóban sok a rossz találat.

Végig fogjuk gondolni a lehetséges megoldásokat, de nem ígérek gyors változást, mert az átalakítás érinti az oldal teljes tartalmát (hírek, fórum, stb.).

Egyébként pedig köszönöm a hozzászólást!

the big cat # 2003.11.21. 15:25

A kereső nem az igazi. gyakorlatilag telejsen használhatatlan. rákerestem arra hogy "GYED" és kidobott egymillió találatot a fórumból, a nyagrészükben semmi nyoma a gyednek. Ha viszont kombinált keresést végeztem, akkro nem volt egy találat se.

Leiterjakab # 2003.11.12. 05:49

Sikerült!!!:-)) Ez most úgytűnik nem egy leiterjakab, hanem a technika ördöge volt..
.:-)

Köszönöm a segítséget. :-)


Leiterjakab

Szilágyi Károly # 2003.11.12. 00:17

Akkor valószínű, hogy a böngésző nem tölti újra az oldalt (érdemes megpróbálni a shift+reload gombot, vagy shift+F5), esetleg egy proxy van útközben, ami nem frissül. De ezek szerint a hírek, ill. egyéb boxok tartalma sem változik (tehát az egész oldal vasárnap óta nem változott). Ez igaz?

Most elvileg november 12-i híreknek is kell látaszaniuk.

Leiterjakab # 2003.11.11. 21:48

Nekem vasárnap óta folyamatosan ezek szerepelnek a főoldalon ebben a sorrendben:

A BíRÓ TÉVEDETT!!!???
Reklámjog
Utiköltség térítés
HOL LEHET BEPERELNI A ROMÁN ÁLLAMOT??
szoftverfejlesztés külföldre
Postai felelősség
sulinet expressz jogosultság
Munkaidő nyilvántartás
Felmondás határozott idő alatt
megbízási szerzdés

Persze lehet, hogy csak én tapasztalom ezt.

www.jogiforum.hu/forum oldalon most már nekem is megjelennek az utolós hozzászólók.


Leiterjakab

Szilágyi Károly # 2003.11.11. 20:31

Kedves Leiterjakab,

A főoldalon (www.jogiforum.hu) a legutolsó hozzászólás szerint jelennek meg a témák, tehát az a 10 topik cím, amihez a legújabb hozzászólásokat írták. Emiatt van az, hogy néhány nagyobb forgalmú téma (pl. Gürizés minimálbérért, állampolgár kontra M5) folyamatosan a főoldalon "lebeg", mert ezekbe szinte minden nap érkezik hozzászólás, emiatt újra és újra előre kerülnek ebben a listában. Lehet, hogy időközben nyílik 5-10 új topik, de ezekbe ritkán szólnak hozzá, így kicsúsznak a 10-es csoportból.

Most egyébként így néz ki a lista (főoldal):
Ugyvedi jogi kepviselet?
Hibák az átalakított fórumon
sulinet expressz jogosultság
állampolgár kontra M5
Gürizés minimálbérért
Adósság behajtása
Szabadság kiszámítása
Közös tulajdon
Felmondás határozott idő alatt
Diakigazolvany

Ill. ha beküldöm ezt a hozzászólást, akkor a "Hibák az átalakított fórumon" lesz az első, stb.

...mintha a hozzászólások címe, szerzője nem jelenik meg a fórum főoldalán

Ezt nem egészen értem. A http://jogiforum.hu/forum oldalon (fórum főoldal) láthatóak a legújabb témák ill. hozzászólói nevek. Vagy nem erről van szó?

Egyébként köszönöm az észrevételt. Az igazi megoldás az lenne, ha a fórum megmutatná, hogy hol és ki szólt hozzá a fórumon az utolsó látogatás óta, igyekszünk rövid időn belül megoldani.

A fórum hangnemét nem tartom durvának, és egyenlőre azt hiszem senki nem lépte át azt a határt (talán 1-2 ritka kivétellel) amit az érintettek ne tudnának egymás között rendezni. Ha jól látom csak néhány 'érzelmileg túlfűtött' topik van, de szerintem ennyi még probléma.

Köszönöm az észrevételeket és további tartalmas és jó hangulatú fórumozást kívánok!

Leiterjakab # 2003.11.11. 19:31

Tisztelt Szerkesztőség!

Lehet, hogy csak én érzékelem, vagy az én gépemben van a hiba, de mintha a hozzászólások címe, szerzője nem jelenik meg a fórum főoldalán, meg a www.jogiforum.hu címlapon is már nekem két napja ugyanabban a sorrendben szerepelnek a friss témák miközben számos új hozzászólás is érkezett.

Nem techikai a másik megjegyzésem, hogy kezd egyre "hajbakapósabb"-"odamondogatósabb" lenni a fórum.


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 19:27

Namég hogy.


attika

Leiterjakab # 2003.10.11. 19:12

Ugye??


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 18:14

Ügyes vagy.


attika

Leiterjakab # 2003.09.02. 05:19

Sikerült megoldani a problémát és most már sikerült elküldeni mintegy másfél A/4-es szöveget, óvatosabb voltam és az elküldés előtt elmentettem magamnak. Köszönöm a tájékoztatást!


Leiterjakab

Szilágyi Károly # 2003.09.01. 23:22

Nincs maximális hossz, elvileg egy szakdolgozatot is be lehet küldeni...

Később is előfordult a hiba? Egyenlőre csak arra tudok gondolni, hogy "útközben" elveszett a szöveg (valamiért nem jutott el a szerverhez).

Leiterjakab # 2003.09.01. 14:53

Milyen hosszú lehet egy hozzászólás?


Leiterjakab

Leiterjakab # 2003.09.01. 14:50

Tisztel Jogi Fórum!

Írtam egy hosszú hozzászólást a polgári jog rovatba és amikor megnyomtam a "Rendben" gombot, akkor nem küldte el a szövegemet, ráadásul ki is törölte, kezdhetem előlről ....


Leiterjakab

Szilágyi Károly # 2003.09.01. 09:35

Nagy kár, hogy ezentúl nincsenek üzenő funkció, meg online felhasználók stb. , vagy lehet, hogy én nem találom.

Ezek a funkciók valóban nem léteznek már. A tervekben szerepelnek, de sok - számunkra fontosabbnak tűnő - más fejlesztés után.

Az üzeneteket egyenlőre emailekkel tudják helyettesíteni.

Leiterjakab # 2003.09.01. 09:18

Nagy kár, hogy ezentúl nincsenek üzenő funkció, meg online felhasználók stb. , vagy lehet, hogy én nem találom.
Viszont jó, hogy most már lejön az 'ő' meg az 'ű' is.


Leiterjakab

the big cat # 2003.09.01. 08:39

Igen én is észrevettem, de van több ilyen fórum is.

Szilágyi Károly # 2003.09.01. 08:31

A topikon belül már látszanak újabb hozzászólások is (2003.08.16), a főoldalon megjelenő rossz dátumnak utána fogunk nézni.

the big cat # 2003.09.01. 08:31

Na szóval, belenéztem. Ha belemegyek a büntetőjog fórumba, akkor látszanak az újabb témák is, de a fórum főoldalán utolsónak egy 2002 szeptemberi dátum van.

Szóval ez csak valami technikai malőr, lehet, hogy van több ilyen is, csak nem ennyire kiugró a dátum.

Egyébként nagy örömmel üdvözöltem a fórumon a magyar hosszú magánhangzókat, amelyek hosszas távollét után imét velünk vannak:)))

the big cat # 2003.09.01. 08:29

Na szóval, belenéztem. Ha belemegyek a büntetőjog fórumba, akkor látszanak az újabb témák is, de a fórum főoldalán utolsónak egy 2002 szeptemberi dátum van.

Szóval ez csak vaolami techniaki malőr. lehet, hogy van több iylen is, csak nem ennyire kiugró a dátum.

the big cat # 2003.09.01. 08:29

Na szóval, belenéztem. A balamegyek a büntetőjog fórumba, akkor látszanak az újabb témák is, de a fórum főoldalán utolsónak egy 2002 szeptemberi dátum van.

Szóval ez csak vaolami techniaki malőr. lehet, hogy van több iylen is, csak nem ennyire kiugró a dátum.

the big cat # 2003.09.01. 08:26

Hát, pl. a büntetőjogban 2002 szeptemberi az utolsó hozzászólás.

Szilágyi Károly # 2003.09.01. 08:10

Elméletileg minden téma és hozzászólás átkerült a régi fórumból, kivéve a 2003. augusztus 1. előtt beküldött és meg nem válaszolt hozászólások, ezeket ugyanis töröltük. De olyan topikok nem tűnhettek el (reményeim szerint), melyekre akár egy válasz is érkezett.

Sok topikot más témakörök alá mozgattunk, valószínűleg ezért tűnik úgy, hogy 'eltűntek'. Ezeket meg kell, hogy találja a kereső is (az oldal fejlécében vagy a http://www.jogiforum.hu/kereso/ címen).

Tudnál esetleg példákat mondani?